LG G2 Ekrana çift tıklama sorunu ( Çözümü )

Bu konuyu okuyanlar

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Merhaba arkadaşlar.

Çoğu kişi LG G2 nin ekrana çift tıkladığı zaman açılmadığı ve defalarca denedikten sonra açtığını söylüyor.

Böyle bir sorunu yanlış tıklama yapıldığı için çalışmıyor. Uzun bir araştırma yaptım ve kendimde test ettim.

Şimdi aşağıya koyduğum fotorafta görüyorsunuzki, Ekranı yukardan ve yandan ayırdım. Ekranın tam ortasının sağ üst ve sol üst tarafında bir Yuvarlak alan çizdim.

İşte cevabınız burda yatıyor arkadaşlar. Telefonu elinize aldığınız zaman Baş parmağınız ile işaretlediğim noktaya çift tıkladığınız zaman %100 açılıcak ve tekrar tıkladığınızda kapanacaktır. Sağ elinizi kullanıyorsanız işaretlediğim sağ tarafa, Sol elinizi kullanıyorsanız işaretlediğim sol tarafa çift tıklama yaptığınız zaman sorunsuz şekilde açılıp kapacaktır. Çoğu kişi ekranın üstüne altına kenarına tıklıyor veya farklı bir parmağını kullanıyor bu yüzden cihaz düzgün algılamıyor. Bu sorun çok konuşulduğu için %90 eminimki 4.4 kit kat güncellemesini aldığı zaman düzeltilecektir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Tespitin doğru gibi bende denedim. Dediğin gibi çalışıyor arada açmayanda oldu ama belki ben alanı tutturamamışımdır.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
diğer yerlerde neden algılamıyor ki peki? :)

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
diğer yerlerde neden algılamıyor ki peki? :)

algılıyor fakat doğunu basmamız gerekiyor, en doğuru algıladığı alan işaretlediğim yerler ve elimizdeken baş parmağımız ile basabileceğimiz en kolay yer orası :) en düzgün baş parmağımızı algılıyor, telefon elimizdeyken parmağımızı bükmeden veya bir çaba sarf etmeden o noktaya tıklanması cok kolay ve kullanışlı ve düzgün çalışıyor :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Tespitin doğru gibi bende denedim. Dediğin gibi çalışıyor arada açmayanda oldu ama belki ben alanı tutturamamışımdır.

Evet sen doğuru basamamışsındır ben yaklaşık sağ ve sol işaretlediğim yerlere en az 40 kez tıklamışımdır sorunsuz çalışıyor kenarlara ekran çerçevesine falan tıklamışsan açmamış olabilir :D

volgan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hocam ben şöyle bir durumda gözlemledim: eğer telefon hiç hareket etmiyorsa masa üstünde duruyorsa vs. ekranın neresine çift dokunursan dokun algılıyor ve ekran açılıyor; fakat pantolon cebi gibi hareketli bir yerde ise elinize aldığınızda her bölgeyi algılamıyor- bahsettiğiniz alanlar hareket sonrası daha isabetli sonuçlar veriyor(sanırım sensör etkileşim oranlarında parametresini değiştiriyor). Arka tuşa basıldığında ise ekran açılıp kararıyor sonra görünür hale geliyor.

ayrıyeten artık hangi android telefonu elime alsam ekrana dokunarak açmaya çalışıyorum :]

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
hocam ben şöyle bir durumda gözlemledim: eğer telefon hiç hareket etmiyorsa masa üstünde duruyorsa vs. ekranın neresine çift dokunursan dokun algılıyor ve ekran açılıyor; fakat pantolon cebi gibi hareketli bir yerde ise elinize aldığınızda her bölgeyi algılamıyor- bahsettiğiniz alanlar hareket sonrası daha isabetli sonuçlar veriyor(sanırım sensör etkileşim oranlarında parametresini değiştiriyor). Arka tuşa basıldığında ise ekran açılıp kararıyor sonra görünür hale geliyor.

ayrıyeten artık hangi android telefonu elime alsam ekrana dokunarak açmaya çalışıyorum :]

Arkadaki tuşa bastıktan sonra benim ekranım açılıyor bir kararma olmuyor, o ekranın bekleme süresi 5 saniye falansa ondan kararma oluyordur veya cihaz bozuktur :D optimus l9 var bende g2 den önce kullandığım telefonumdu bazen onda romlar deniyorum bazı işlemler deniyorum ekrana çift tıklayarak açmayı hemde kapatmayı deniyorum :D hatta bazen neden açılmıyor diye tekrar tıkladığım olmuştu :D

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Ben ekranın her yerinden açabiliyorum üstelik daha 1 kez bile sekmedi. Her defasında açılıyor. Sadece kapatmak için kilit ekranında belli bir bölgeniz var. Bu bölge, Saat widget'ının altından başlıyor ve en alttaki Acil Arama butonunun üstüne kadar olan bölgede çalışıyor. Ekranı her yerinden açabilirsiniz ama kapamak için sadece ortadaki boş alanı kullanmanız gerekiyor.

Ekranı açmak için çift tıklayacağınız bölge:

vj4rs.jpg

Ekranı kapatmak için çift tıklayacağınız bölge:

vj4t0.png

Açıkçası kapamak için çift tıklamanıza gerek yok. işlem yapmadığınız zaman otomatik 2 saniye sonra kapanıyor. Eğer telefon kilidi açıkken, telefonu kullanırken kapatmak istiyorsanız, ana sayfanın boş kısmına ya da bir uygulama açıksa, En üstteki bildirim çubuğuna çift tıklamanız gerekiyor.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Ben ekranın her yerinden açabiliyorum üstelik daha 1 kez bile sekmedi. Her defasında açılıyor. Sadece kapatmak için kilit ekranında belli bir bölgeniz var. Bu bölge, Saat widget'ının altından başlıyor ve en alttaki Acil Arama butonunun üstüne kadar olan bölgede çalışıyor. Ekranı her yerinden açabilirsiniz ama kapamak için sadece ortadaki boş alanı kullanmanız gerekiyor.

vj4rs.jpg

vj4t0.png

Açıkçası kapamak için çift tıklamanıza gerek yok. işlem yapmadığınız zaman otomatik 2 saniye sonra kapanıyor. Eğer telefon kilidi açıkken, telefonu kullanırken kapatmak istiyorsanız, ana sayfanın boş kısmına ya da bir uygulama açıksa, En üstteki bildirim çubuğuna çift tıklamanız gerekiyor.

Kanka bilgi için teşekkürler. Benim bu konuda bahsetmek istediğim baş parmağımız ile benim işaretlediğim yerlere tıklarsak sorunsuz açabileceğimiz :) telefonun kenar kısımları hariç çizdiğin yerlerde bende denedim evet oluyor sorunsuz çalışıyor fakat baş parmak geniş ve büyük olduğu için ekran çok daha iyi algılıyor :D o yüzden baş parmağımızı kullanarak basarsan her türlü telefon açılır :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ustteki sensorlerin uzerine nesne gelmediği sürece çift tıklamada tepki veriyor. sensorun uzerini kapayınca calismiyor. bu da cepte acilmalari falan onlemek icin sanirim

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Ben zaten hep baş parmağımla açıyorum. Ama çok da merak ediyorum acaba şu çalışmıyor diyenler kapı çalar gibi mi vuruyor telefona diye. :D

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
sayısal lotodan buyuk ıkramıye bana cıkdıgını kımseye dememıstım acaba demelımıydım. sır anlamsınlar dıye eve gelen hacızın borcunu odemedım hapse attıllar 5 yıldır cezaevıne gırıp cıkıyorum sureklı borcumu odıyemedıgım ıcın hapse atıyorlar salı gunu yıne cezam var 5 ay yatacam acab haızı odesemmı anlaşılırmı :( :( :(
[MENTION=25391]keyloger[/MENTION] bu bir örnek. Normalde yukarıdaki caps içerikli mesajımı alıntıladım ancak bu mesaj nereden geldiyse konunun içinde bile bulunmadığı halde alıntı yapacağım mesajın yerine geçiyor. Mesaj URL'sini kopyala dediğimde de yine bu mesajın url'sini kopyalıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abi bende android 4.1.2 surumu arama yapdiqimda her 5 san den bir ekrana cift dokunmam gerekli o sorunu nasil aradan kaldira bilirim?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Peki Mesala ben galeriyi kilitlemek istiyorum şifre koymak istiyorum nasıl koyarım Lg G2 'de

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benim telefonumda bir program, bir menü açık olduğu zaman çift tıklamada ekran büyüyor. sizde de aynı sorun var mı?

SuperMod

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benim telefonumda bir program, bir menü açık olduğu zaman çift tıklamada ekran büyüyor. sizde de aynı sorun var mı?

Biraz gec bir cevap olucak ama, LG bu sistemi yaparken kendi uygulamalari veya masaustu ve yukaridaki bildirim barina tiklayinca kapatilir hale getirmis.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ekran büyümesi çift değil üç tıklama gerektirir, iptali için ayarlar,erişebilirlik,büyütme hareketleri seçeneğini kapalı konuma getirmen gerekiyor.

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
bilgiler için tşkler suan için sıkıntı yok allahtan:)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lg g2 ses yok görüntü yok, arayınca tel çalıyor görünüyor ama çalan bişey yok :( şarja takmayı denedim şarj almıyo

OxyGEN

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Merhaba arkadaşlar.

Çoğu kişi LG G2 nin ekrana çift tıkladığı zaman açılmadığı ve defalarca denedikten sonra açtığını söylüyor.

Böyle bir sorunu yanlış tıklama yapıldığı için çalışmıyor. Uzun bir araştırma yaptım ve kendimde test ettim.

Şimdi aşağıya koyduğum fotorafta görüyorsunuzki, Ekranı yukardan ve yandan ayırdım. Ekranın tam ortasının sağ üst ve sol üst tarafında bir Yuvarlak alan çizdim.

İşte cevabınız burda yatıyor arkadaşlar. Telefonu elinize aldığınız zaman Baş parmağınız ile işaretlediğim noktaya çift tıkladığınız zaman %100 açılıcak ve tekrar tıkladığınızda kapanacaktır. Sağ elinizi kullanıyorsanız işaretlediğim sağ tarafa, Sol elinizi kullanıyorsanız işaretlediğim sol tarafa çift tıklama yaptığınız zaman sorunsuz şekilde açılıp kapacaktır. Çoğu kişi ekranın üstüne altına kenarına tıklıyor veya farklı bir parmağını kullanıyor bu yüzden cihaz düzgün algılamıyor. Bu sorun çok konuşulduğu için %90 eminimki 4.4 kit kat güncellemesini aldığı zaman düzeltilecektir.

Benim telefonda bir sorun var ya, nereye çift tıklarsam tıklıyım hemen açılıyo? hızlı yavas fln, çözümü bilen var mı?

lg g2 ses yok görüntü yok, arayınca tel çalıyor görünüyor ama çalan bişey yok :( şarja takmayı denedim şarj almıyo
bana ulaş bi, [email protected]

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
dalga geçmiyorum cidden sorun gerçek :) 99% çalışıyo hep :D)

size daha doğru bir tespit yapayım :) deneyin isterseniz

Ben o tespiti daha önce yapmıştım(yukarı bak). Sen beni çok hafife almışsın yeğen. :lol:

OxyGEN

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Ben o tespiti daha önce yapmıştım(yukarı bak). Sen beni çok hafife almışsın yeğen. :lol:
Tek bi tane resim gördüğüm için okumuyorum :D o kadr yazı okusam zaten sözel bölüme geçerdim :D ayrıca sende benim attıgım mesajlara cevap atmıyon :D

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Tek bi tane resim gördüğüm için okumuyorum :D o kadr yazı okusam zaten sözel bölüme geçerdim :D ayrıca sende benim attıgım mesajlara cevap atmıyon :D

cevap atmıyosam görmemişimdir ya da cevabı verilmiştir. :D

OxyGEN

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
cevap atmıyosam görmemişimdir ya da cevabı verilmiştir. :D
:D selam versem onun da cevabı verilmiştir diye selam vermeye korkar oldum :D :D

vj4rs.jpg

vj4t0.png

"Ben ekranın her yerinden açabiliyorum üstelik daha 1 kez bile sekmedi. Her defasında açılıyor. Sadece kapatmak için kilit ekranında belli bir bölgeniz var." diyosun ama :D Burayı bi anlat ya nası oluyo :D

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
:D selam versem onun da cevabı verilmiştir diye selam vermeye korkar oldum :D :D

"Ben ekranın her yerinden açabiliyorum üstelik daha 1 kez bile sekmedi. Her defasında açılıyor. Sadece kapatmak için kilit ekranında belli bir bölgeniz var." diyosun ama :D Burayı bi anlat ya nası oluyo :D

Anlamadığın yer neresi? :D