LG BH9520TW 3D ev sinema ses sistemi

Bu konuyu okuyanlar

myd33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu ses sistemine sahip olan varsa deneyimlerini aktarabilir mi? Almayı düşünüyorum ama çok çeşitli yorumlar var. Ses seviyesinin yeterli olmadığı söyleniyor. Cinavia koruması var mı? Harici medyadan oynatılan True-HD ve DTS-HD sesleri destekliyor mu?

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Çok komplike bir ürün 5.1 7.1 kanal olanları kimi yerlerde 9.1 kanal olanı bile varmış. Siz hangisini alacaksınız ?

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Google araması ile ulaşım LG'nin sayfasında 9.1 yazıyor teknik özelliklerinde 7.1 kanal Buradaki 5.1 miş mesela farklı versionları var galiba o yüzden hangisi diye sordum

7.1 kanal doğrudur. hoparlörlerin üzerine yerleştirilen 3d ses hoparlörlerin de 2'si sağdan 2'si soldan sesi alınca 9.1 yapmışlar. laf cambazlığı şeklinde düşünebilirsin. dediğin ürünlerin hepsi aynı ürün..

bu arada [MENTION=312396]myd33[/MENTION]; bu üründe cinavia teknolojisi kullanılıyor. dts-hd destekliyor. truehd ile ilgili birşeyler yazıyor ama ben anlamadım. bu bilgilere de, ürünün resmi sitesinden kullanım klavuzunu okuyarak eriştim :) sen de bir bak istersen.

myd33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ses sistemi aslında 5.1 dostum 4 ayaklı hoperlörün üzerine dikey 4 hoparlör koymuşlar o şekilde 9.1 diyorlar @angel75 arkadşın dediği gibi pazarlama taktiği bunlar.

Cinavia koruması hakkında kullanan kişilere sordum biz bir sorunla karşılaşmadık dediler bende kitapçıkta gördüm o yüzden soruyorum tabi her film cinavia korumasına sahip değil cinavia koruması olan bir film izlenmeli ama kitapçıkta da olduğuna göre vardır. PS3 de var izlerken sürekli problem oluyor. 15 dk sonra ses gidiyor sürekli tarihi geriye alarak izliyorum PS3 de :)

True-HD ve Dts-HD orjinal bluray takınca destekliyormuş ama kopya filmlerde sanırım desteklemiyor. Kullanıp test eden birileri olsada çözüme kavuşsa birçok kişi bu sorunun cevabını merak ediyor.

Birde ses seviyesi yetersiz diyenler var 1100w eğer bu sisteminde sesi yetersizse LG adına yazık gerçekten umarım öyle değildir.

Son mesajlar