LG 55SJ800V Kullanıcı Deneyimi

Bu konuyu okuyanlar

Mukremin42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Selamun Aleykum arkadaşlar,
İki hafta önce teknosa mağazasından LGsj800v model led tv satın aldım, almadan önce hiç araştırma şansım olmadı. Aldıktan sonra televizyon hakkında kullanıcı yorumları araştırdım biraz, daha doğrusu kullanmayıp araştırma yapanların yorumlarını okudum, baya bi yerden yere vurmuşlar televizyonu, ama bahsettikleri etkenlerin hiç birisini yaşamadım, görüntüde siyah alanların soluk olduğu, ışık sızmalarının olduğu, 4k görüntü kalitesinin düşük olduğu ve fiyatınının televizyonu olmadığını ve webos3.5 sistemin çok yavaş olduğu, birçok kişiden okudum. Tabi ben bunları okuduktan sonra bu kiterlere çok dikkat etmeye başladım ama hiç bir sorun yok televizyonda, siyahlar tam siyah soluk koyu grisimsi falan değil, webos3,5 işletim sistemi çok hızlı en ufak bir takılma yok, özellikle programları hızlı hızlı açıp kapatıp değiştirdim en ufak bir kasma yapmadı, youtubedeki 4k çözünürlükteki videoları kesintisiz sıfır takılma ile izleyebililyorum (internetim 24 megabit)
Kısacası almayı düşünenler var ise, onlara bir fikir olması için paylaşmak istedim.
Bu arada tv de harman kardon ses sitemi var ve mükemmel bir ses kalitesi var, ve buna ben birde LG SJ4R 4.1 ses sistemi alıp taktım sinemadan hiç bir farkı kalmadı.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Arçelik varken bizim kiler asla almaz onu 4'yı ve akıllı tv'yi gereksiz pahalı buluyorlar (kullanmasını beceremedikleri den) vga yok onda değil mi? bizim 43'' Arçelikte yok 40 yıllık scart soket duruyor nedense...

Mukremin42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bu benim 2. televizyonum, yaklaşık 11-12 yıl kadar önce LG plazma almıştım onca yıl tık demedi servis yüzü görmedi, o yüzden yine LG tercih ettim.
Vga girişi yada scart vs yok hdml usb optik ve birde anten girişi var sadece. Kullanım zorluğuna gelince, kızım 5 yaşında kreşe yeni başladı, okuma yazma yok doğal olarak :) bu tv den istediği herşeyi (web üzerinden) açabiliyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
teyzelere söyleyim 5 yaşında ki melek onlardan daha iyi tv kullanıyor Allah bağışlasın sağlıkla,mutlulukla büyüsün.

Mukremin42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Eyv cümlemizin evladını bağışlasın

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
Değerli yorumların için teşekkürler ben de orta vadede düşünüyorum şu an LG kullanıyorum lakin maç günü evde çArşı karışıyor :D bu nedenle kızım tv'yi kırmadan ben yenisini alayım diyorum acelem yok bu modeli de listeye bir ekleyim bakalım .

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Selamun Aleykum arkadaşlar,
İki hafta önce teknosa mağazasından LGsj800v model led tv satın aldım, almadan önce hiç araştırma şansım olmadı. Aldıktan sonra televizyon hakkında kullanıcı yorumları araştırdım biraz, daha doğrusu kullanmayıp araştırma yapanların yorumlarını okudum, baya bi yerden yere vurmuşlar televizyonu, ama bahsettikleri etkenlerin hiç birisini yaşamadım, görüntüde siyah alanların soluk olduğu, ışık sızmalarının olduğu, 4k görüntü kalitesinin düşük olduğu ve fiyatınının televizyonu olmadığını ve webos3.5 sistemin çok yavaş olduğu, birçok kişiden okudum. Tabi ben bunları okuduktan sonra bu kiterlere çok dikkat etmeye başladım ama hiç bir sorun yok televizyonda, siyahlar tam siyah soluk koyu grisimsi falan değil, webos3,5 işletim sistemi çok hızlı en ufak bir takılma yok, özellikle programları hızlı hızlı açıp kapatıp değiştirdim en ufak bir kasma yapmadı, youtubedeki 4k çözünürlükteki videoları kesintisiz sıfır takılma ile izleyebililyorum (internetim 24 megabit)
Kısacası almayı düşünenler var ise, onlara bir fikir olması için paylaşmak istedim.
Bu arada tv de harman kardon ses sitemi var ve mükemmel bir ses kalitesi var, ve buna ben birde LG SJ4R 4.1 ses sistemi alıp taktım sinemadan hiç bir farkı kalmadı.
Yorumların için teşekkürler telefon piyasaında bazı talihsizlikler yaşasada genelde gayet iyi olduğunu söyleyebiliriz lgnin

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
rgbw panel olması sizi rahatsız ediyor mu acaba ? çünkü rgb panelli modeller ile 500 tl farkı var

Mukremin42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
rgbw panel olması sizi rahatsız ediyor mu acaba ? çünkü rgb panelli modeller ile 500 tl farkı var
Rgbw ve Rgb panelin farkını bir izleyici olarak bilmiyorum, yani izlerken ne gibi farklılık oluyor ?

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
Rgbw ve Rgb panelin farkını bir izleyici olarak bilmiyorum, yani izlerken ne gibi farklılık oluyor ?
Rgbw Rgb panele göre az daha yumuşak renklere yöneliyor tabi her kullanıcı farkedemiyor olabilir en belirgin özelliği bu

Mukremin42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Rgbw Rgb panele göre az daha yumuşak renklere yöneliyor tabi her kullanıcı farkedemiyor olabilir en belirgin özelliği bu
Mağazada incelediğim 4k demo görüntü gösteren tvlerde görüntü çok keskindi, açıkcası ben samsung MU serisi almaya gitmiştim ama, mağaza çalışanı LG sj serisini gösterince MU serisinden vazgeçtim. NanoCell dedikleri bi teknolojiymiş gerçeğe en yakın renk, santimetre karede milyar renk diyorlar ama mesela 4k gece videosu izlerken, siyahlarda patlama oluyor yani siyah alanların içeriği belli olmuyor normal ayarlarla, resim ayarlarında da Hdr var onu güçlü yaptığın zaman o siyahların içindeki detaylar görünüyor.
Birde ilk gün eşim ve benim gözleri baya bi etkilemişti :D gözlerimiz kızarmış sonradan fark ettim göz rahatlatma seçeneği var onu açınca rahatsızlık vermedi. Ama o seçeneği açınca ekranda ne yapıyor nasıl bi işlem yapıyor çözemedim onu ama göz ağrısı yapmıyor :)

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
Mu serisi ile bu model arasında herkes kalıyor [emoji16] ama güzel bir Model iyi günlerde kullanın oyun merakınız varsa bir Dead driger oynanıy derim :))

Mukremin42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Mu serisi ile bu model arasında herkes kalıyor [emoji16] ama güzel bir Model iyi günlerde kullanın oyun merakınız varsa bir Dead driger oynanıy derim :))
Eyv Allah razı olsun, daha iyileri sizlerin olsun. Oyun zevkim var ama sadece PES2013 oynarım onunda malum çözünürlük belli :D ama 55 inç te oynamak daha zevkli :D

Mukremin42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
İlk videoda samsung biraz karalama yapımş gibi :D
teknik olarak anladım ama, hangisi daha iyi yani şimdi rgb mi rgbw mi, rgbw olunca 4k kalitesi düşükmü yani 3k mıdır ?

Mukremin42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Birde şöyle bi video var ama ben hala anlamış değilim hangisi daha iyi

Mukremin42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bu rgb, rgbw, ışık sızması, konulari kafamı kurcaladi biraz : ) Gece yarısına kadar testler denemeler yaptım, ışık sızması sorunu hafiften var ama yayındayken belli olmuyor. Sadece karanlık odada test videolarında hafif belli. Siyahlarda ise performans güzel siyahlarda grilik veya açıklık yok.
Bu resimdede siyah ve beyaz arasındaki fark. Şu meşhur bir video varya ışık sızması testi yazınca çıkıyor siyah ekranda beyaz bir nokta hareket ediyor, o videoyu durdurup çektim bu resmi.
8NNABA.jpg

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
bu modelde 3D var mı ? yoksa bir eksiklik bence tabi isteğe göre.

Mukremin42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Aynen bi kaç arkadaşım aldı 3d tv ama daha siftah etmediler 3d ye :) bende öyle olacağımı bildiğim için 3d tv yönelmedim hiç.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ışık sızması yok ki RGBW daha iyi görüntü kalitesi demek gerçek 4K demek 8-16K için yolun açık olması demek.

samonite

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynen bi kaç arkadaşım aldı 3d tv ama daha siftah etmediler 3d ye :) bende öyle olacağımı bildiğim için 3d tv yönelmedim hiç.
Ben de bu cihazı gözüme kesitirdim bugünlerde almayı düşünüyorum. Hala tavsiye diyorsunuz değil mi? Veya alternatifi diyebileceğiniz LG veya başka markanın bir modeli var mı? Veya almışken şu modeli alsaydım dediğiniz?

3D olayı yalan oldu tüm markalar amiral model TV'lerinin hiçbirine koymuyor. 3D filmler de sinemada ucuzladı artık. Evde rezillik resmen. Gözlük bazıların başını ağrıtabiliyor. AR tabanlı teknolojiler devreye girmeli artık TV platformunda...

Tbarut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lg49sj800v kanal geçişlerinde kendini oldukça belli eden ışık sızması olduğunu düşünüyorum
Değişim t
alep etmeliyim yoksa bu bir kronik sorun mu?

Mukremin42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ben de bu cihazı gözüme kesitirdim bugünlerde almayı düşünüyorum. Hala tavsiye diyorsunuz değil mi? Veya alternatifi diyebileceğiniz LG veya başka markanın bir modeli var mı? Veya almışken şu modeli alsaydım dediğiniz?

3D olayı yalan oldu tüm markalar amiral model TV'lerinin hiçbirine koymuyor. 3D filmler de sinemada ucuzladı artık. Evde rezillik resmen. Gözlük bazıların başını ağrıtabiliyor. AR tabanlı teknolojiler devreye girmeli artık TV platformunda...
Bayadir kullaniyorum herhangi bir sorun olmadi tavsiye ederim, sadece kumanda uzerindeki yazilar biraz hizli siliniyor :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Lg49sj800v kanal geçişlerinde kendini oldukça belli eden ışık sızması olduğunu düşünüyorum
Değişim t

Kanal degistirirken siyah ekrandayken kanal isminin yazili oldugu bolge asagiya dogru beyazliyor, isik sizmasindan kastin bu ise bu tvlerin hepsinde var bu olay isik sizmasi degil o, onun cozumu ayarlardan yapiliyor yapmistim ben ama suan aklimda deil, eve gidince kontrol ederim soylerim size. Gule gule kullanin.

Son düzenleme:

Tbarut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bayadir kullaniyorum herhangi bir sorun olmadi tavsiye ederim, sadece kumanda uzerindeki yazilar biraz hizli siliniyor :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Kanal degistirirken siyah ekrandayken kanal isminin yazili oldugu bolge asagiya dogru beyazliyor, isik sizmasindan kastin bu ise bu tvlerin hepsinde var bu olay isik sizmasi degil o, onun cozumu ayarlardan yapiliyor yapmistim ben ama suan aklimda deil, eve gidince kontrol ederim soylerim size. Gule gule kullanin.
evet bahsettigim konu o bir onceki lguh650v tvmde boyle bir durum olmayinca sorunlu gibi geldi bana.

Mukremin42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Değişim t

Kanal degistirirken siyah ekrandayken kanal isminin yazili oldugu bolge asagiya dogru beyazliyor, isik sizmasindan kastin bu ise bu tvlerin hepsinde var bu olay isik sizmasi degil o, onun cozumu ayarlardan yapiliyor yap
evet bahsettigim konu o bir onceki lguh650v tvmde boyle bir durum olmayinca sorunlu gibi geldi bana.
Aksam yazarim size ayarlara bakip