Lg 55lm960v vs Samsung Es8000

Bu konuyu okuyanlar

myd33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu iki led tvden birini almak istiyorum. Forumdan orcnd arkadaşımız sağolsun bana LG ile ilgili deneyimlerini aktardı. Malumunuz 6000 tl gibi bir para verip pişman olmak istemiyorum o yüzden tam emin olmak istiyorum. Birçok araştırma yaptım ama bu iki modeli tam anlamıyla karşılaştırma yapamadım. Eğer samsung ve LG hakkında edindiğimiz bilgileri burda paylaşırsak iyi bir rehber olur diye düşünüyorum.

Benim için üç boyut önemli o yüzden bu konuda da önemli olan pasif gözlükmü aktif gözlükmü tercih etmeliyim. Pasif gözlük ucuz ve hafiflik açısından iyi ayrıca baş ağrısıda yapmıyor diyorlar ama aktif içinde aynı tezi savunanlar çok kişiye göre değişir deniyor. Tabi aktif gözlük çözünürlük bakımından üstünmüş her göze 1080 görüntü giderken pasifte bu değer yarıya düşüp her göze 540P olarak yansıyormuş. Tabi bu çok fark edilmediği iddaa ediliyor. Tabi bunun yanında aktifler çok pahalı olduğu için bu yönüyle de eksi puan alıyor. Bunun dışında 3 boyut olayında samsung mu lg mi üstün onu bilemiyorum.

Akıllı TV olayında ise anladığım kadarı ile samsung daha ilerde. LG uygulamalarında problemler yaşanıyormuş. Webden dizi izlerken flash açıkken çökmeler olabiliyormuş. Sanırım uygulamalarda sınırlı. Samsung bu konuda daha zengin bir içerik sunuyor ama kullanan kişilerden bir yorum bulamadığım için uygulamalar ne denli sağlam çalışıyor onu bilmiyorum. Bu konuda da umarım bize katkı yapacak arkadaşlar çıkacaktır.

Benim bildiklerim genel itibari ile bunlar arkadaşlar bu başlık altında bildiklerimizi paylaşırsak güzel bir kaynak olacaktır diye düşünüyorum ve yardımlarınızı bekliyorum. Satın alma konusunda da mesela internette bedavacım.com isimli bir sitede fiyat peşin 5100 lira bende peşin almak istiyorum. Bu fiyata veya buna yakın bir fiyata resmi LG distribitör garantili alabilirmiyim. Bu sitedeki ithalatçı garantili olduğundan ucuz. Arada 900 milyon fark var azda değil acaba güvenilirmi bu tarz sitelere ve ithalatçı garantisine bu konuda bilgi ve deneyimi olan arkadaşlarda yardımcı olsun lütfen. Birde almak için yılbaşından sonra alayım diyorum fiyatlarda düşme olurmu sizce?

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Tv olayını SDN'de bölüm açıldıktan sonra kurcalıyorum.

Gözlük olayında pasif gözlüklerin daha iyi olduğu kanaatindeyim.

3D olayında içe doğru 3 boyut ve dışa doğru 3 boyut olayı var. Ben dışa doğru olan 3 boyut'un daha gerçekci olduğunu düşünüyorum.

Uygulama olayında Samsung'un uygulamaları daha fazla ama hangi markanın uygulamaları nasıl çalışıyor bilemiyorum.

Son olarak paralel ithalat ürünlerinden uzak durmanızı öneririm 5000 tl veridikten sonra saçma sapan garanti olayları ile uğraşmak istemem şahsen.

myd33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar LG LM960v de 3D gözlükte görüntüde yatay siyah çizgiler görülüyormuş. Dikkatli bakınca fark ediliyormuş böyle birşey dikkatini çeken oldu mu?

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Arkadaşlar LG LM960v de 3D gözlükte görüntüde yatay siyah çizgiler görülüyormuş. Dikkatli bakınca fark ediliyormuş böyle birşey dikkatini çeken oldu mu?
lg 55lm960v ile birçok 3d film izledim ne ben böyle bir şey gördüm nede birlikte izlediğim kişiler böyle bir şeye denk geldi.

myd33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lg 55lm960v ile birçok 3d film izledim ne ben böyle bir şey gördüm nede birlikte izlediğim kişiler böyle bir şeye denk geldi.

Sağol dostum senin cevabın benim için tatminkar. Bir aksilik olmazsa kararım %90 oranında LG den yana kullanacağım. Birde ses sistemi alacağım eğer kullandığın bir ses sistemi varsa fikir verebilirmisin. Ben şu model üzerinde duruyorum "LG HB906TA 1100W 3D Bluray Ev Sinema Sistemi" ^3D ses sistemi alacağım ama bu örnekteki LG nin medya oynatıcısıda var boşuna medya oynatıcısı almak istemiyorum ama 3D sesi o medya oynatıcısı olmadan alabileceğim bir ürün var mı? 1000-1500 bütce ayıracağım bu paraya alabileceğim en iyi sistem nedir sizce?

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Sağol dostum senin cevabın benim için tatminkar. Bir aksilik olmazsa kararım %90 oranında LG den yana kullanacağım. Birde ses sistemi alacağım eğer kullandığın bir ses sistemi varsa fikir verebilirmisin. Ben şu model üzerinde duruyorum "LG HB906TA 1100W 3D Bluray Ev Sinema Sistemi" ^3D ses sistemi alacağım ama bu örnekteki LG nin medya oynatıcısıda var boşuna medya oynatıcısı almak istemiyorum ama 3D sesi o medya oynatıcısı olmadan alabileceğim bir ürün var mı? 1000-1500 bütce ayıracağım bu paraya alabileceğim en iyi sistem nedir sizce?
çok detaylı bilmiyorum ama torrent'den indirdiğim her şeyi oynattı bu güne kadar. tv'nin optik ses çıkışıda var. blueray disk ile işin yoksa oynatıcı almana pek gerek yok bence.
55lm960v'nin yanında lgbp420 blueray player var evde ancak hiç kullanmadım diyebilirim. player'ın yanında hugo'diye bir film çıktı torrent'deki filmlerin kalitesinden çok daha iyi kalitedeydi. bir tek onu izlemek için kullandım bu güne kadar.

sadece ses sistemi alsan yeterli ancak piyasada blueray playersız ses sistemi bulmak çok zor. ben çok nadir rastlıyorum. hatta evde kullandığım dvd playersız sade ses sistemini bilgisayar reyonundan almıştım.

bunun dışında lg'nin simplink diye bir teknojisi var. hdmi ile bağlı olan uyumlu cihazı lg'nin kumandasıyla yönetmek mümkün. açma kapama vb. dahil. sadece ses sistem alırsan bundan mahrum kalacaksın.