LG 42LM760S Alındı! Fotoğraflı İnceleme.

Bu konuyu okuyanlar

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Merhaba Arkadaşlar, NeoPlazma mı LED mi derken en sonunda “3D” özelliği ağır bastığından LG alıp Televizyon alım sürecimi noktalamış oldum.

Gözlemlerimi paylaşarak bu model veya seriden televizyon almak isteyen arkadaşlara yardımcı olmaya çalışacağım.

Geçen hafta itibariyle Teknosa’dan 2400 TL (World kartım olduğu için 3 ay taksit ertelemeli 8 taksit) ödeyerek LG’nin yeni Screen Cinema Serisi’nden 42LM760S modelini aldım. Yine aynı markanın 670S modelinden tek farkı HZ değerinin 800 olması, 100 lira daha fazla verip bu modeli almayı tercih ettim. (Aslında resmi olmayan kaynaklara göre değerin 200 hz olduğu 800 hz ’ye ise yazılımla yükseltildiğini söyleyebiliriz. Aynı değer 670S modelinde 100 hz ve yazılımla 400 hz yükseltilmiş durumda. Her ne kadar SD yayınlar maksimum 60 hz olsa da konsol kullanacağım için bunu tercih ettim. Yoksa bir önemi yok açıkçası.)

Teknik özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz. (http://www.lg.com/tr/televizyon/lg-42LM760S-3d-tv)

Televizyonu duvar askı aparatıyla duvara monteli şekilde kullanıyorum;
ZbVDx.jpg

Önemli Not: TV’yi satın alırken akım korumalı prizde almanız gerekiyor. Zira akım değişimlerinden zarar görme ihtimali varmış. Bu sebepten Philps’in 8 girişli akım koruma özelliği olan prizi kullanıyorum. (Fiyat 60 TL)

UzPzU.jpg

ÖZELLİKLER
1- GÖRÜNTÜ
a) 3D
Bu model için kutu içerisinden 4 adet 3D gözlük ve Dual Play oyunlar için ise 2 tane gözlük çıkıyor.

Gözlük tasarımlarını beğendim. (Pilli gözlükleri de denemiş biri olarak söylüyorum.) Gözlükler çok hafif, varlığını filme daldıktan sonra unutuyorsunuz.

QvssA.jpg

3D film olarak “Underworld Awakening” ve “Journey 2 : The Mysterious Island” filmlerinin izledim. Underworld’te 3D konusunda beklediğimden daha iyi bir performans aldım. Film boyunca derinliği çok rahat hissedebiliyorsunuz.

3D özelliğini mağaza’da test ettiğim 55 LM960v modelinde “derinliğin” yanı sıra “dışarı çıkma”(pop out) olayına da şahit olmuştum.

Bu özelliği Journey’de çok daha iyi hissedebiliyorsunuz. 3D’ye çok uygun sahneler var ve bu sahneler çok iyi tasarlanmış özellikle dışarı çıkma ve derinlik etkisi gayet iyi.

Pop out özelliği “derinlik” özelliğine göre daha az rastlayabileceğiniz bir durum. Bu özellik 3D için özel olarak hazırlanmış videolarda daha fazla göze çarpıyor.

Televizyon ayrıca 3D zooming özelliğine de sahip (daha fazla pop out). 0 ile 20 arasında bir değer belirleyebiliyoruz. Ancak bu özelliği kullanmanız için film’in buna uyumlu olması gerekiyor, yani her film veya video için kullanamıyorsunuz, görüntüyü bozabiliyor.

Ayrıca Wi-fi bağlantınız varsa LG’nin “3D World” uygulamasından üç boyutlu belgesel ve videoların bir kısmını izleyebiliyorsunuz. Bu arada TV’de dahili Wi-fi bağlantısı olduğunu belirtelim. Yani ayrıca bir aparata ihtiyacınız yok.

b) 720p Görüntü

Şunu belirtmem gerekir ki TV’de, çektiğim fotoğraflarda görülenlerden daha canlı ve net bir görüntü var.

nBTtB.jpg

du6bk.jpg

c) 2D’den 3D’ye Dönüştürme
“Snow White And The Huntsman” filmini 720p kalitede izlerken 2D’den 3D’ye dönüştürüp izlemeyi denedim. Dönüştürücüden pek iyi bir performans almayı ummuyordum ancak 3D olmayan böyle bir filmde bile filmi 3D moduna alınca derinliği rahatlıkla hissedebiliyorsunuz.

Ancak ben tercihen 3D olarak tasarlanmamış filmleri 3D olarak izlemiyorum.

d) Dual-Play
Başlangıçta da belirttiğim gibi televizyonun kutusunun içinden 2 adet dual-play gözlük çıkıyor. Ekranın 2’ye bölündüğü oyunlarda dual-play gözlükler sayesinde, televizyon aynı ekranda 2 farklı görüntü oluşturup bunu gözlükler vasıtasıyla oyunculara farklı olarak gösterebiliyor.

Bu özelliği daha test etme imkanım olmadı. Ancak kısaca şöyle tarif edebiliriz.

[video=youtube;SjFtNsjrZZs]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=SjFtNsjrZZs[/video]

2- SMART TV
Televizyonun arayüzünde şöyle bir ekranla karşılaşıyorsunuz.

BNuEX.jpg

Uygulamalar
a) Facebook & Twitter
Facebook ve Twitter gibi uygulamalara girebiliyoruz ama dikkatimi çeken bir şey var ki paylaşılan resim ve videoları göremiyoruz sadece yazılar görünüyor. İkinci olarakta bu uygulamalarda paylaşılan linkler görünüyor ancak linklere tıklama gibi bir durum söz konusu değil.

Bu iki eksikliğin bir yazılımla güncellenip düzeltilebileceğini düşünüyorum. Yoksa bu haliyle sosyal medya uygulamaları pek kullanışlı görünmüyor.

5jo5P.jpg

AzqFl.jpg

b) Film Box
Smart arayüzünde yer alan bir diğer uygulama paket satın alıp internet üzerinden film, belgesel, spor müsabakaları seyredebileceğiniz bir uygulama. Bağlantı hızınız iyiyse (8 mbps yeterli) 5,99 TL ödeyerek süper paketi alabilirsiniz. (Paket içerisinde kafes dövüşlerinin, sumo müsabakaların yer aldığını söylemem gerekir ki beni ekstra sevindiren bir olaydır. ;))

c) Radyo Uygulaması (vtuner)
İnternet üzerinden radyo dinlemenize imkân tanıyan bir uygulama. Dünya çapında arama yaparak istediğiniz istasyonu bulup dinleyebilirsiniz.

d) Youtube
Bilindiği gibi Youtube’a son dönemlerde yüklenen özellikle klip, fragman v.s. gibi çoğu videonun HD (1080p, 720p) versiyonlarını da izleme imkanımız oluyor.

e) Diğer Uygulamalar
Ekşisözlük
Mahmure.com
Digitürk Play
Turkcell TV
ve LG Store’da indirebileceğiniz bir çok oyun ve uygulama mevcut.

wfsi4.jpg

qQ6eZ.jpg

-müzik çalar- (ortadaki parlaklık flashtan kaynaklanıyor :))
Genel anlamda izlenimim LG’nin Smart olarak çokta iyi olmadığı yönünde daha geliştirilmeye ihtiyacı var.

3- TASARIM
LG’nin önemli kozlarından biri de televizyon tasarımlarını “Cinema Screen” olarak tasarlaması.

Şöyle ki; Televizyonun yan, alt ve üst kenarları çok az yer bırakılarak tasarlanmış böylelikle televizyonunuzun büyük kısmı ekrana dâhil oluyor Bu da film izleme zevkini artıran önemli etkenlerden.

Televizyon neredeyse bir parmak eninde.

WPl9P.jpg

zySWz.jpg

KUMANDALAR

Magic Motion

v9CpO.jpg

Normal Kumanda - Magic Motion

3QmY9.jpg

SONUÇ

- 3D özelliğini çok beğendim. Benim panelim 42’ ancak yeri uygun olan ve imkanı olanlar 47’ veya 55’ alabilirler. Özellikle FPR teknolojisi, 3D’yi çok kullanışlı hale getirmiş. Gözleri yorma, mide bulantısı v.s. gibi yan etkilerle karşılaşma durumunuz yok. Yavaş yavaş bu teknolojiye uygun filmlerde artmaya başladı.

- Smart özelliğinin geliştirilmesi gerekiyor. Bazı uygulamalarını (ligtv, filmbox) çok beğenmiş olsam da çoğu uygulaması kullanışsız. (facebook,twitter)

- Dual-play özelliğini daha deneme fırsatım olmadı. Sabırsızlıkla Xbox alacağım günü bekliyorum.

- Televizyonun ön camı yansıyor. Çok rahatsız etmiyor aslında ama filmleri uygun açıyla veya geceleri karanlık bir ortamda izlemek daha mantıklı.

- Şu an için TV yayınım olmadığından onunla ilgili yorumda bulunamayacağım. Bir hafta içinde Tivibu bağlanacak. Bağlandıktan sonra HD ve SD yayınlardaki kalitesiyle ilgili fotoğraflar ekleyeceğim.

- İndirdiğim filmin formatı şu mu bu mu diye dert etmiyorsunuz her formatı destekliyor.

- Magic kumandanın Smart Tv’ler için biçilmiş kaftan olduğunu düşünüyorum. Olmazsa Smart Tv’yi kullanmak işkence olur.

- Lg Apps’in alacağı daha çok yol var. Oyunlar, uygulamalar yetersiz. Daha fazla, daha fazla istiyoruz :)

Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim. Umarım az da olsa faydalı olabilmişimdir.
Sorularınız olursa anladığım kadarıyla cevaplamaya çalışacağım. :)

Forumdaki Kullanıcıları

• @zozeidon
  • @yesil116

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Bende 55" LM960V var sol üst kısımda ışık sızması var. Senin tv'de herhangi bir yerinden ışık sızması var mı ?

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Bende 55" LM960V var sol üst kısımda ışık sızması var. Senin tv'de herhangi bir yerinden ışık sızması var mı ?

Olmaz mı hocam. Bu serinin olmazsa olmazı o :).

Kafaya takacak bişey yok ama sadece siyah ekranda belli oluyor.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Olmaz mı hocam. Bu serinin olmazsa olmazı o :).

Kafaya takacak bişey yok ama sadece siyah ekranda belli oluyor.

yok zaten pek takılmam öyle şeylere. geriye kalan özellikleri kapatıyor o kusurunu.

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
güzel tv güle güle kullan lg gözlük konusunda çok cömert davranıyor kimi modelde 7 gözlüğe kadar veriyor samsung bu konuda cimri 2 tane gözlük veriyor 4 arkadaşın gelse film izleseniz hepsine gözlük lazım 2si takıp 2si bulanık izleyecek değil mecbur 2 gözlük daha extra alıncak arkadaşım 3d olayından memnunmusun yalnız lg her formatı desteklemiyor bazı film formatlarını görmüyomuş samsungun tanmadığı format yok biri gözlüğü fazla fazla verir formatı eksik olur biri 2 gözlük verir her formatı açar nasıl bir teknoloji anlayışı anlamadım babama lg düşünüyorum ama senin memnuniyetin alma kararımı olumlu yönde etkiledi

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
hayırlı olsun güle güle kullanın 3D tv konusunda lg diğer markalardan bir adım önde benim gördüğüm.

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
güzel tv güle güle kullan lg gözlük konusunda çok cömert davranıyor kimi modelde 7 gözlüğe kadar veriyor samsung bu konuda cimri 2 tane gözlük veriyor 4 arkadaşın gelse film izleseniz hepsine gözlük lazım 2si takıp 2si bulanık izleyecek değil mecbur 2 gözlük daha extra alıncak arkadaşım 3d olayından memnunmusun yalnız lg her formatı desteklemiyor bazı film formatlarını görmüyomuş samsungun tanmadığı format yok biri gözlüğü fazla fazla verir formatı eksik olur biri 2 gözlük verir her formatı açar nasıl bir teknoloji anlayışı anlamadım babama lg düşünüyorum ama senin memnuniyetin alma kararımı olumlu yönde etkiledi

Az önce 3D Titanların Savaşını izledik. Arkadaşın ağzı açık kaldı. Sinemada 3D seyredenler bilir renkler biraz soluktur, ama bu Tv'lerde renkler çok canlı. Alabiliyorsan bütçen yetiyorsa 47" veya 55" ekran al. Format olayına gelirsek kafana takacak bişey yok. Şimdiye kadar izlediğim hiç bir film veya videoda format problemi yaşamadım.

----
Teşekkürler [MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION] Allah daha güzelini size nasip etsin :)

adrasa

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
55" alacağız inşallah en geç bir haftaya, baya heyecanlandırdın bizi. :p

MertYurdakul

Asistan
Reaksiyon puanı
0
gerçekten çok güzel fakat bana çok pahalı geldi diğerlerine gelirsen şimdi bunla neler yapılmaz ps3 pc film izle off off :D

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Hayırlı olsun güle güle kullanın şimdilik benim için 3D tv hayal inşallah evlendiğim zaman kendi evime alıcam seneye :)

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
aynı modelin 47" ini almayı düşünüyorum bende :) Ama şu dediğin hertz olayı kafamı karıştırdı. Samsung'un 400hz ve 800hz olarak belirtilen tv lerindede benzer bir durum mu var?

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
@davut Teşekkürler.

aynı modelin 47" ini almayı düşünüyorum bende :) Ama şu dediğin hertz olayı kafamı karıştırdı. Samsung'un 400hz ve 800hz olarak belirtilen tv lerindede benzer bir durum mu var?

Samsungla ilgili geniş bir malumatım olmamakla beraber, 200Hz'in üzerinde olduğu iddia edilen piyasadaki tüm televizyonların yazılımla yükseltildiği söyleniyor. Ancak şu teknoloji itibariyle (konsolda oyun oynayacak olsan bile) 200Hz üzerindeki (yazılımla yükseltilmiş olsa bile) herhangi bir TV işini görecektir.

Aslında, Televizyonu 3D özelliği için almayacaksan en iyi SD görüntüyü (normal kanal yayını) Plazma TV'lerde alırsın. (Özellikle "Panasonic NeoPlazma")

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Teşekkürler @REDFOKS Allah daha güzelini size nasip etsin :)

Amin inşallah bu ara bakınıyorum ama beni biraz aşıyor bu tv'ler , forumlara internet sitelerine baktığımda bayağı bir lg tv kullanıcısı var ama ben mobil teknolojilerden daha çok hoşlanıyorum oda ayrı bir olay :D

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
@davut Teşekkürler.

Samsungla ilgili geniş bir malumatım olmamakla beraber, 200Hz'in üzerinde olduğu iddia edilen piyasadaki tüm televizyonların yazılımla yükseltildiği söyleniyor. Ancak şu teknoloji itibariyle (konsolda oyun oynayacak olsan bile) 200Hz üzerindeki (yazılımla yükseltilmiş olsa bile) herhangi bir TV işini görecektir.

Aslında, Televizyonu 3D özelliği için almayacaksan en iyi SD görüntüyü (normal kanal yayını) Plazma TV'lerde alırsın. (Özellikle "Panasonic NeoPlazma")

Digiturk HD , PS3 , PC fln :) çok amaçlı kullanmayı planlıyorum.

Bu arada tivibu ev almanı tavsiye etmem. AVM lerde deneme stantlarında inceledim. HD yayınlarda bile görüntü hiç tatmin edici değil. Çözünürlük iyi değil, görüntü akıcı değil, ara ara bozulmalar oluyor.

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Digiturk HD , PS3 , PC fln :) çok amaçlı kullanmayı planlıyorum.

Bu arada tivibu ev almanı tavsiye etmem. AVM lerde deneme stantlarında inceledim. HD yayınlarda bile görüntü hiç tatmin edici değil. Çözünürlük iyi değil, görüntü akıcı değil, ara ara bozulmalar oluyor.

Açıkçası televizyon yayınını bağlatmayı çok düşünmüyordum. Oyun ve filmlerden pek sıra gelmeyecek gibi.

Tivibu'nun fiyatı baya uygun geldi. İlk 2 ay bedava sonraki aylar 10 TL memnun kalmazsam duruma göre farklı bi seçenek deneyebilirim. :)

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=259770]zozeidon[/MENTION]; bol oyunlu bol filmli günler dilerim sana... güle güle kullan.. [MENTION=142972]tambjk[/MENTION]; 47lm670s sead tarafından "küresel verimlilik" şeref madalyası ile ödüllendirilmiş.. bilgine.. şuan okuyorumda hemen yazayim dedim...

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Teşekkürler [MENTION=158637]angel75[/MENTION] :).

760S ile 670S arasındaki tek fark birinin 400 diğerinin 800 MCI Hertz olması.

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
@zozeidon; bol oyunlu bol filmli günler dilerim sana... güle güle kullan.. @tambjk; 47lm670s sead tarafından "küresel verimlilik" şeref madalyası ile ödüllendirilmiş.. bilgine.. şuan okuyorumda hemen yazayim dedim...

Fiyat/performans olarak LG nin Lm serisi çok iyi şu durumda. En zayıf noktası smart tv sinin yeteri kadar smart olamaması :)

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8

Onun sebebi Samsung'un aktif shutter özelliği kullanması. LG'nin ise pasif shutter. Samsung'un verdiği gözlüklerin tanesi 100-200 lira arasında bir değere sahip. Aynı fiyata LG'nin gözlüklerinden 15-20 tane alabilirsiniz. İki teknolojinin de kendine göre artıları var. Bu sebeple hala tartışmalar sürüyor.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Onun sebebi Samsung'un aktif shutter özelliği kullanması. LG'nin ise pasif shutter. Samsung'un verdiği gözlüklerin tanesi 100-200 lira arasında bir değere sahip. Aynı fiyata LG'nin gözlüklerinden 15-20 tane alabilirsiniz. İki teknolojinin de kendine göre artıları var. Bu sebeple hala tartışmalar sürüyor.

teknoloji dünyasında bu tip tartışmalar tükenmez bakınız ff- chrome-opera, ios-android- windows linux vs bencede pasif gözlükler daha iyi hem hafif pil derdi yok.

efe77

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Hayırlı olsun. Güle güle kullan.

Ben bu MCI 800 Hz değerinde MCI kısaltmasını (başka ibarelerde oluyor) anlamıyorum. Bilgisi olan arkadaşlar açıklarsa iyi olur.

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Açıkçası televizyon yayınını bağlatmayı çok düşünmüyordum. Oyun ve filmlerden pek sıra gelmeyecek gibi.

Tivibu'nun fiyatı baya uygun geldi. İlk 2 ay bedava sonraki aylar 10 TL memnun kalmazsam duruma göre farklı bi seçenek deneyebilirim. :)

tivibudan aman hocam uzak dur sonra çok başın ağrır söylim hiç değmez cidden değmez

Az önce 3D Titanların Savaşını izledik. Arkadaşın ağzı açık kaldı. Sinemada 3D seyredenler bilir renkler biraz soluktur, ama bu Tv'lerde renkler çok canlı. Alabiliyorsan bütçen yetiyorsa 47" veya 55" ekran al. Format olayına gelirsek kafana takacak bişey yok. Şimdiye kadar izlediğim hiç bir film veya videoda format problemi yaşamadım.

----
Teşekkürler @REDFOKS Allah daha güzelini size nasip etsin :)

3d film için ne kullanıyosun usbye yükleyip tvdenmi izliyosun yoksa blueray cihazmı var yada harici media playermı ?

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
alırsam lg alıcam zaten karar vermıs durumdayım ..

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
tivibudan aman hocam uzak dur sonra çok başın ağrır söylim hiç değmez cidden değmez

3d film için ne kullanıyosun usbye yükleyip tvdenmi izliyosun yoksa blueray cihazmı var yada harici media playermı ?

Dediğim gibi taahhüt falan yok ortada. Memnun olmazsam ertesi gün gidip iptal ettirebilirim.

Tüm filmleri (3d dahil) Harici Disk'e kaydedip oradan izliyorum (TV de 4 adet usb girişi var).

Herhangi bir media oynatıcı yok. Gerekte yok. Televizyonun desteklemediği bir format varsa bi arkadaş çıksın söylesin bende denedikten sonra bu formatı desteklemiyor yazayım. Ama henüz oynatamadığı ne bir film ne de video yok.

Ayrıca dahili wi-fi ve HD uydu alıcısıda var onlara da ayrıca para vermen gerekmiyor. :)

yesil116

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Merhaba ismim ahmet uzun süredir 3d led tv araştırması yapıyorum kafam allak bullak oldu.en son lg 760 s ye bakıyorum.
SEn alalı bayağı olmuş incelemede yapmışsın fakat sana sormak istediğim birkaç soru olacak cevaplarsan çok memnun olurum.
1) tv yi bluray,hd ve 3d film izlemek için kullanıcam şu hareketli sahnelerde atlama falan oluyormuş bunda da oluyormu acaba görüntü kalitesi nasıl bu tür filmlerde?
2)ps3 yada pc bağladığında lag oluyormu yada ghosting vs.
3) normal tv yayınını bağladınmı acaba orda görüntü kalitesi nasıl?
4)tv nin eksisini gördüysen ve söylersen çok memnun olurum.

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Merhaba ismim ahmet uzun süredir 3d led tv araştırması yapıyorum kafam allak bullak oldu.en son lg 760 s ye bakıyorum.
SEn alalı bayağı olmuş incelemede yapmışsın fakat sana sormak istediğim birkaç soru olacak cevaplarsan çok memnun olurum.
1) tv yi bluray,hd ve 3d film izlemek için kullanıcam şu hareketli sahnelerde atlama falan oluyormuş bunda da oluyormu acaba görüntü kalitesi nasıl bu tür filmlerde?
2)ps3 yada pc bağladığında lag oluyormu yada ghosting vs.
3) normal tv yayınını bağladınmı acaba orda görüntü kalitesi nasıl?
4)tv nin eksisini gördüysen ve söylersen çok memnun olurum.

1) Her kalitede (1080p,720p,480p...) film seyrettim. Sahne atlama olayına rastlamadım. Sadece bi defa çok milisaniyelik bişeye şahit olmuştum. Bi daha tekrarı olmadı.

2) Ghosting'e rastlamadım. PC'yi bağlayıp Grid oynamıştım. Gayet iyiydi. Ancak TV, PC'nin görüntüsünün kenarlarından yarım santim kadar görüntüyü yiyor onu farkettim. Oyunlarda çok sorun olmasa da bilgisayarda dolaşırken çok rahatsız edici bir durum.

Bende konsol olarak XBox360 var. Görüntü, akışkanlık, tepki süresi mükemmel diyebilirim. Online oyunlarda 3 megabit çok rahatlıkla yetiyor. Lag v.s. bi sorunla karşılaşmadım.

3) TV yayını, Tivibu sağolsun 20 gündür bekletiyor. Bugün 19:00'da gelip bağlayacaklar. Fotoğraflarını çekip 1-2 güne yüklerim.

4) Smartla ilgili düşüncelerimi ilk yazıda belirtmiştim. Başka eksik olarak şunu söylebilirim: TV'de 4 usb girişi olmasına rağmen sadece ilk takılan usb'yi okuyor 2. bir usb'yi okumuyor. Belki benim Tv'ye has bir hatadır. Belki de seride yazılımsal bir hata vardır onu bilemiyorum. Ancak benim için büyük bir sorun olduğunu söyleyemeyeceğim.

yesil116

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Cevaplar için teşekkür ederim.Kafamda rota çizildi sayılır :)

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Konu eskimiş sayılır gerçi ama televizyonunuz hayırlı olsun.

Size kim akım değişikliklerinden TV bozulur dediyse yalan demiş 60TL yi satmış size :)

Son mesajlar