Leptop Etkili Soğutma yontemi

Bu konuyu okuyanlar

zonguldaklı6767

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
piyasaya 2014 ocak çıkışlı Casper nirvana pentium 3550M makine 5.5 yaşını geçti . anneler günü indiriminde çantasıyla beraber 1100 lira civarında bi fiyata almıştık ets2 oynar iken donanımları biraz düşük ve eski sistem olduğundan aşırı ısınma var idi bi gün böyle birşey yapmak aklıma geldi belki görüntü olarak çok kaba olabilir ama şuan 6+1 fanlarımı tam randımanlı kullanabiliyorum
öncesinde kendi delikleri vardı fakat hava o deliklerden girermi şuan püfür püfür soğutuyor bu sayede tahminlerimce sıcaklıgı %60 70 engelledik ve donanımızın ömrüde uzadı.bi 10 sene daha gitmesi dileğiyle :d ben birşeyi bozulana hurda olana kadar kullanmayı severim. yeni makineye yapılırmı bu tercih meselesi ama çok faydası var arkadaşlar aslında kapağı çıkartıp oynamak tamamda en ufak bi harekette donanım tehlikede ben gibi leptopu masaüstü bilgisayar gibi kullanıyorsanız tavsiye edilir YAPILIŞINI ANLATIYORUM:

bunlar benim 6+1 fanlarımdelikleri açtıktan sonra oluşan hava akımı direk pc içinde dönüyor : RESİMLER 875 TLYE ALDIĞIM VESTEL VENÜS V4 HDR MODUNDA ÇEKİLDİ.
6DnEr7.jpg

Isınan havya yardımıyla leptop kapagında yeni delikler açıyoruz ve o delikleri sonrasında falçata yardımıyla temizliyoruz düzlüyoruz
JV2MOQ.jpg

ve SONUÇ HAVA ALAN BİR LEPTOP :) (ÜST TARAFTA LEPTOBUN KENDİ FANI OLDUĞU İÇİN ETRAFINI DELMEDİM ) GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM. YAPACAK OLAN VAR İSE GERİ DÖNÜŞLERİNİ RESİMLERİNİ İSTERİM.
gPoDP0.jpg

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Anladığım kadarıyla bu makine senin elinde can verecek :D ve kozmetikte çok umrunda değil.
Aslında bakarsan hiç kimse leptobu bu şekilde soğutmayı denemeyecektir çünkü kozmetik oldukça hasarlı :D
Yalnız hava delikleri çok hoşuma gitti :D
Herhangi bir etkisini gördüysen ve işini de görüyorsa tebrik ederim :)

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Sirkülasyonu bozduğunuz için o 6 fansız yaşamaz. :)
Ama aynen sadece evdeyse ve işinizi görüyorsa güzel bir "do it yourself" olmuş. :D

zonguldaklı6767

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
beyler 5.5 yaşındaki bir makineden bahsediyoruz biraz saygı lütfen :))))
Mesaj otomatik birleştirildi:

6 fandan uzaklaştığında 100 derece. :)
kardeşim o kadarda değil :) hem neden o kadar ısınsınki leptopun kendi deliklerindeyken zaten resimde mevcut benim 4 -5 fan boşa dönüyordu çünkü ordan 1-2 fanın havası anca içeriye girer şuan ben dolaylı yoldan giren havayı direk verdim hard disk olsun anakart işlemci vs önemli parçalara hava direk giriyor ve içindeki fan hala devrede yani sıcaklık çıkışı gene aynı daha havadar bir sistem oldu bana göre :) havalar yanıyor ne kadar soğuk o kadar uzun ömürlü...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anladığım kadarıyla bu makine senin elinde can verecek :D ve kozmetikte çok umrunda değil.
Aslında bakarsan hiç kimse leptobu bu şekilde soğutmayı denemeyecektir çünkü kozmetik oldukça hasarlı :D
Yalnız hava delikleri çok hoşuma gitti :D
Herhangi bir etkisini gördüysen ve işini de görüyorsa tebrik ederim :)
alt tarafını çevirirsek evet bi kaba görüntü var fakat kaba görüntü tamamen alt tarafta kaldığı için dizüstü bilgisayarımda sabit olduğundan o görüntüyü istisnalar haricinde görmüyorum yani faydası var zarar yok :)

Son düzenleme: