Lenovo z510 mavi ekran hatası

Bu konuyu okuyanlar

yuxeldl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar. 1 buçuk 2 aydır devamlı mavi ekran hatası alıyorum ancak her gün değil rastgele bir şekilde. Normal bir kullanıcıyım bilgisayardan çok iyi anlamadığım için size danışmak istedim. Hata verdiğinde yeniden başlatma ayarını kapattım ve tekrar hata vermesini bekledim bu sabah uyandığımda laptopu mavi ekranda beklerken buldum resmini çektim sonra.. Resmi gönderiyorum ancak anladığım kadarıyla bu hata kodu sabit değil devamlı değişiyor. RAM'leri ve hard diski de windows un kendi programı ile tarattım bir hata bulamadı. Sorun nedir acaba?

Lenovo Z510 kullanıyorum. Windows 7 ultimate kullanıyorum. PC'yi freedos almıştım yani windows orijinal değil sanırım.. bununla alakası olur mu bilmiyorum. Eklenti yüklemeye yetkim olmadığı için hata kodunu aşağıda yazıyorum:

Stop: 0x000000F4 ( 0x0000000000000003, 0xFFFFFA800CA0DB30, 0xFFFFFA800CA0DE10, 0xFFFFF800033C6270

Herkesten yardımlarını bekliyorum.

FBK

Doçent
Reaksiyon puanı
7
aldığınız hata ve paremetleri gpu sorunu gibi duruyor. bga işlemi ile sorununuz düzelecektir. ancak, cihazınız garantili ise kesinlikle herhangi bir teknik servise vermemenizi kesinlikle tavsiye ederim. lenovo bu gibi durumlarda cihaz değişimi yada mainboard değişimi yapıyor.

mübaâla olacak ama kendi tecrübeme dayanarak söylüyorum ekran kartı gibi duruyor. tabi ekran kartı teşhisi koymadan önce farklı bir ram farklı bir hdd ile test edilip anakarta bu testlerden sonra müdehale edilmelidir.

iyi forumlar.