Lenovo' yu nasıl bilirsiniz?

Bu konuyu okuyanlar

Jedilance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kendi tecrübeleriniz veya çevrenizden duyduklarınız ışığında nasıl yorumluyorsunuz bu marka laptopları?Malzeme kalitesi olur, kullanım kolaylığı/zorluğu olur, teknik servis vs herşey olabilir.

Reaksiyon puanı
10,325
seni duyan olmamış aga! :)
çin malı, ibm çakması diye biliyorum ben.
kullanmadım, haksızlık da etmek istemem ama "ucuz etin yahnisi de ucuz olur" atasözünü de unutmayacaksın ayrıca...
şayet kullanan arkadaşlar varsa yazarlar umarım.

cavitgonen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lenovo, Çin'in üçüncü büyük firmasıdır. Yaklaşık 5 yıl önce IBM'in bilgisayar bölümünü binaları dahil olmak üzere satın almıştır. Ibm kalitesini eskisinden daha iyi olmak üzere devam ettirmektedir. Tavsiye ederim şahsen.

onn.off

Asistan
Reaksiyon puanı
3
2008 den beri Lenovo Y530 Notebook şuan üstünde Windows 7 kurulu

uA23uA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
güzel marka kardeşim sıkıntı yaşamazsın alınca serviside güzel

antimatter

Profesör
Reaksiyon puanı
14
yakın zamana kadar estetik değil ama sağlamdı, şimdi hem estetik hem sağlam ;)

HeLLqu4Rd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Lenova çin malı değil Amerikan malıdır.. lenova kullanışlı ve güzel 8 ay gibi bişey oldu alalı daha bi sorun la karşılaşmadım bence almanı tavsiye ederim.. Gene de düşünmeni tavsiye ederim alman için

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Şirkette Lenovo çok kullanılıyor.Bence sorun yok.

xlorxlarge

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Çok iyi kullanmayan birinin kulaktan duyma laflarına inanma derim ;)

Agent0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım bişey söylim kimsenin yok sağlam dediğine inanma sen kendine güvenebiliyorsan eğer kullanmayı bılıyorsan sorun değil zaten
Acerida kimse beğenmio etrafımdakiler ben memnunum gayet iyi ve 2 sene oldu ayrı yetten yan komşumdada apple macbook var ve benimki servis yüzü görmedi o servisten cıkmıyor 1 yıl içinde en az 4 defa servise gitti
iş sende bitiyor..............

SiberWorm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Tavsiye ederim 1,5 senede beri kullanıyorum.
Kısaca tavsiye ederim :)

aagkn

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Çin malı olması hasebiyle çok önyargıyla bakılan bir marka olmasına rağmen IBM'i satın almış olmasından dolayı bilgisayar konusunda oldukça iyi kalifiye eleman ve tecrübeye sahip olan bir firmadır. En nihayetinde en iyisi değildir :)

Berke1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
orta sınıf marka bana göre lenovo ama düzgün kullanırsan işini görür

byuCk

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Teknik servisi berbat. Asus tavsiye ederim.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Iyi biliriz. Az once siparis ettim bir tane :)

Eyupoqlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lenova çin malı değil Amerikan malıdır.. lenova kullanışlı ve güzel 8 ay gibi bişey oldu alalı daha bi sorun la karşılaşmadım bence almanı tavsiye ederim.. Gene de düşünmeni tavsiye ederim alman için

Lenovo Çin malıdır arkadaşım.Menşei Orjinali Çin Patentlidir.Yanlış bildiğin için düzeltmek istedim,kusuruma bakma.Ayrıca Marka olarak hızlı bir yükselişe sahipler.Al onar teslim et die servis terimleri vardır.Memnun kalırsınız.Kendi adıma şahsi konuşmak gerekirse,Kasaları ve tuş takımı benim zevkime hitap ediyor.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
asus al hp kesinlikle alma benim arkadaş 2400 e hp aldı en dandik oyunda bile yarım saatte kapanıyo alay konusu oldu millete 2400 lira verdin bunu mu aldın die ben asusu 1400 liraya almıştım geçen sene bu zamanlar en ufak bi sıkıntı yaşamadım günde 15 16 saat oyun oynayan biriyim ısınmadan dolayı bi kere bile kapanma olmadı alacaksan asus al boşver diğerlerini

byuCk

Doçent
Reaksiyon puanı
1
İğrenç bir teknik servisi var. Yine para istediler yapmak için. Garantisi olduğu halde...

KadirSenkaya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kökeni IBM'e dayanan güvenilir bir marka. Tabi üründen ürünü değişir ama genel olarak iyidir.

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
arkadaşlar alalı 4 ay oldu z570 modelini kullanıyorum güzel laptop tavsiye ederim ancak servisi hakkında bişe diyemem çünkü daha işim olmadı inş. olmaz ama yukarda arkadaşın biri güzel bir yorum yapmış iş sende biter gerisi hikaye sağlam kullanırsan sorun yaşamazsın.çünkü bizim evde şu an 3 laptop var markaları toshıba casper vede lenovo bana göre lenovo harika ancak diğerleride fena değil ama hiç biri servis görmedi bizimkiler sağlam kullanır...bu 3 markayıda kullanmış biri olarak lenovo iyi diyorum...kasa dizayn kendi optik mouse filan süper artı olarak benim modelde ısı ile ilgili tuşlar performans artırıcı filan var toz giderme tuşu varr basıyosun üflüyo içindeki tozu bence süperrrr :)))

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
Ben bilgisayar satıcısıyım perakende hizmet veren bir işletmem var. Sattığım bilgisayarlar içerisinde en çok arıza kaydı açıp servise gönderdiğim marka lenovodur. Ayrıca teknik servis kalitesinide şöyle açıklayabilirim değişim hakkı kazanmış cihazı 3 aydır türlü bahanelerle değiştirmediler. Başka değişim hakkı kazanmış olan cihazlarıda korkumuzdan değişmesini istemedik ve 20 iş günü geçmesine rağmen onarılıp gönderilmesini bekledik. Müşteri hizmetlerinde çalışanların her biri size farklı şeyler söyler. Birinin olur dediğini diğeri kesinlikle olmaz der. Müşteri hizmetleri – teknikservis ve distribütör firmalar birbirinden tamamen kopuk çalışır. Bu söylediklerimin hepsini belgeleyebilirim. Şimdi lenovo almak isteyen arkadaşlara sesleniyorum. Bilgisayar alırken neden ucuz olduğunu bir düşünün. Aynı malı bir başka marka pahalıya satıyorken lenovo neden ucuza satıyor bunu bir düşünün. Diyelimki i5 bir cihaz aldınız aldığınız cihazın gerçekten i5 performansı verdiğini biliyormusunuz? Cihazlar sadece işlemc,lerinden oluşmazlar donanım çok önemlidir. Bana göre lenovo bu performansı asla yakalayamıyor ve cihaz alanlarda aldıkları cihazın iyi cihaz olduğunu sanıyorlar. saygılarımla

O.Z.

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bestbrandsreportcardsf500_1.jpg

http://computersight.com/hardware/the-best-laptops-brand-of-2011-overall-ranking/

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Kullanma fırsatım olmadı fakat duyumlarım ve az çok gördüklerim kaliteli olduğunu söylüyor.

skyprotector

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus asus diyen arkadaşlar varya bilgisayar dan hiç anlamıyorlar. Tamam anladık asus'un anakartları iyi ama çok abartmayın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Freedos lenovo laptop kulanıyorum i5 işlemcili çok ısınıyor arızalandı servisi aradım 2 ay boyunca gelip alacaz dediler almadılar bunlar parayı laptop satışlarından değil serviste garanti dışı ayağı yapıp tamirlerden para kırarak kazanıyorlar heleki benim için olmazsa olmaz kısa yol tuşları tam bi facia ctrl tuş yerinde fn tuşu delete tuşu alakasız bi yerde ctrl tuşu daha içte olduğundan ctrl + c, v, x kombinasyonları can sıkıyor en azından benim modelde öyle diğer modelleri bilemem ama şimdi laptop alırsan ne alırdın deseler msi marka laptop alırım en azından lakabı tank :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum hiç bir sıkıntısını görmedim kullanılan malzeme ve tuş takımı olarak da gayet başarılı oldugunu düşünüyorum alırsanız sıkıntı çekmezsiniz bence hatta sony le asus la kapışabilecek bir marka bile diyebilirm