Lenovo Vibe P1 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

ctnkyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu telefonu alalı uzun zaman oldu ilk başlarda şarjın full 3 gün gittiği zamanlara şahit oldum. Şaka gibi dördüncü gün takıyordum resmen ve wifi sürekli açık, telefonda sürekli elimdeydi. Ama işin can sıkan tarafı yaklaşık bir aydır telefonu iki gunde bir takmaya başladım hatta bazen bir gün dayanıyor ertesi gün tekrar şarja takıyorum. Bu telefonun 3 gün dayandığını gördükten sonra şuan böyle olmaması canımı sıkıyor. Sanırım güncelleme etkiledi. Mahvetti telefonu acayip moralim bozuk.

Dolares

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar lenovo vibe p1 son güncellemeden(android 6) sonra ahizedeki ses kısık gelmeye başladı karşı tarafın sesi az duyuluyor lolipopta böyle birşey yoktu yazılımsal bir sorun olmalı başka birinin başına aynı şey geldimi veya çözümü bilen varmı ?

Hakan Derviş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar, merhaba, teli yeni aldım. pc den tele ya da tel den pc ye resim, dosya, mp3 vb. aktarma ve yedekleme nasıl yapılır ? hangi programı nasıl kullanabiliriz ? açıklar mısınız ? teşekkürler.

casper5210

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
usb ile giriş yapabilirsin. Zaten sen taktığında telefonda bir menü gelir. Ordan ayarlayabilirsin.

Nazlis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,

Ben bu telefonu yaklaşık 2 hafta önce aldım. Devir akıllı telefon devri ancak açıkcası ben fazla kullandığım söylenmez. Yani ben bu telefonu alırken ne kamerasına ne ekran çözünürlüğüne baktım.

Bundan önceki telefonum GM Discovery 4gb olan telefondu. Bildiğiniz gibi bu telefonlarda hafıza kartı taksanız bile uygulama yüklerken sorun oluyordu. Bir diğer kronik özelliği ise şarj giriş yeri. Bir keresinde bozuldu garantiden anakartı değiştiler. 6 ay sonra yanı geçen haftalarda gene bozuldu. Bende yeni telefon almaya karar verdim bu telefonu ( lenovo vibe p1 ) aldım. Bu telefonu sdn sitesinde şans eseri gördüm. Bunu görmeden önce araştırmalarım Sony m5 ve lg g3 biraz da aklımda asus zenfone 2 vardı. Sonra zenfone 2 nın 8gb dahili hafızası olması direk eledim. sony m5 ise guze bır telefon ancak içerik olarak ( işlemci grafik vs) çok şarj yemesi ve mah ın düşük olması açısından içime sinmedi. Dediğim gibi şans eseri sitede vibe p1 incelemesini gördüm ve 3 özellik bana yetti. 5000 mah. 32 gb ve 4g desteklemesi.
Şimdi ince özelliklerini hepiniz biliyorsunuzdur o yüzden oraya girmeye gerek yok. Genel kullanımda özellikde devamlı elimden düşürmeden kullandığımda (internet devamlı açık uygulamar arada bir clash of clans) 2 gün tam yetiyor. onun dışında normal olarak kullandığınızda ise 3 gün rahat gidiyor telefon. Dokunmatiği bence gayet güzel. Sade bir arayüz olması telefonun menuler arasında geçişinde en azından şimdilik herhangi bir takılma göstermedi. Hafıza zaten 32 gb artı hafıza kartı destekiyor. Emin olamadığım bir kısım var. Ben rehber olarak google rehberı kullanıyorum. Discovery kullanırken yeni birini kayıt edeceğim zaman nereye kaydetmek istediğimi sorar dı ve bende google ı işaretlerdim ama bunda sormadan direk telefona kayıt ediyor. Ya henüz ben bulamadım yada yok. Birde ses olarak altında iki tane hoparlör yeri var ama tekinden ses çıkıyor. Ancak düşük değil gayet yüksek ses çıkıyor. Şarj etme konusunda ise kendi batarası ile hızlı şarj özelliği var ve gerçekten 5000 mah çok kısa sürede şarj ediyor.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar sizin sormak istediğiniz varsa sorun ben yanıtlamaya çalışayım.
O hoparlörlerin sol taraftaki mikrofon sağ taraftaki hoparlör
--- Gönderi Güncellendi ---

Gkhnzer07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba bugün 2.el Vibe p1 aldım 4 aylık kutusu faturası herşeyi var ama batarya hızlı bitiyor gibime geldi çünkü saat 4 te yüzde 88 di şimdi 47 telefonu sifirladim sonra direk kullanmaya başladım ondan mı full şarj yapsam düzelir mı ?

ilkercvkn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba bugün 2.el Vibe p1 aldım 4 aylık kutusu faturası herşeyi var ama batarya hızlı bitiyor gibime geldi çünkü saat 4 te yüzde 88 di şimdi 47 telefonu sifirladim sonra direk kullanmaya başladım ondan mı full şarj yapsam düzelir mı ?
Android 6.0 yüklüyse bu sorun şu anda genel. Aynı sıkıntı bende de var. İlk yıl 3 gün giden telefon şarjı şu anda 1 yada 1.5 gün gidiyor. Marshmalow 6.0 mahvetti telefonu. Birde kullanan arkadaşlar varsa benim telefonumda hızlı şarj özelliği aktif olmamaya başladı.birkaç kez şarj soketini takıp çıkarırsam anca aktif oluyor.çok can sıkıcı bir hal almaya başladı. Orjinal şarj aleti ve ara kablo kullanıyorum Acaba neden kaynaklanıyor. Bir yazılım sorunu olabilirmi?

iismailkilinc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Android 6.0 yüklüyse bu sorun şu anda genel. Aynı sıkıntı bende de var. İlk yıl 3 gün giden telefon şarjı şu anda 1 yada 1.5 gün gidiyor. Marshmalow 6.0 mahvetti telefonu. Birde kullanan arkadaşlar varsa benim telefonumda hızlı şarj özelliği aktif olmamaya başladı.birkaç kez şarj soketini takıp çıkarırsam anca aktif oluyor.çok can sıkıcı bir hal almaya başladı. Orjinal şarj aleti ve ara kablo kullanıyorum Acaba neden kaynaklanıyor. Bir yazılım sorunu olabilirmi?
Aynı şey benim başıma da geldi ilk başta hızlı sarja geçmiyor ve çok yavaş şarj oluyor. Daha sonra biraz zorladin mi soket bozuluyor. Daha sonra telefonun çok şarjda durmasindan dolayı ekran kartı yanıyor. Ve sonuç servise gidiyor.... Tabi herkeste bu sorun çıkmayabilir.

Hakan Derviş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba, lenovo vibe p1 pro için bir sorum var. bazı mesajları kara listeye aldım seçerek. mesaj gelince engellenen mesajlar diye bir ekran açıyor. buradan okumak istersek geri yükle diyerek mesaj kutusuna geri alabiliyoruz. fakat bu mesajları kara listeden(engellenen mesajlar) çıkaramıyoruz. ne yapsam olmuyor. yani engellemeyi nasıl kaldıracağız ki bir daha buraya düşmesin. yardım lütfen...

tuncerdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhaba, lenovo vibe p1 pro için bir sorum var. bazı mesajları kara listeye aldım seçerek. mesaj gelince engellenen mesajlar diye bir ekran açıyor. buradan okumak istersek geri yükle diyerek mesaj kutusuna geri alabiliyoruz. fakat bu mesajları kara listeden(engellenen mesajlar) çıkaramıyoruz. ne yapsam olmuyor. yani engellemeyi nasıl kaldıracağız ki bir daha buraya düşmesin. yardım lütfen...

Uygulamanın üzerine basılı tut verileri temizle.

buraktulgar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar lütfen bilgisi olan cevap yazsın. Vibe P1 cihazım kapalı halde iken şarjda iken şarj alır halde gözüküyor ama olmuyor. Açık haldeyken ise şarj alır halde dahi gözükmüyor hatta şarj sensörü bile yanmıyor . Bunun anlamı nedir?

tuncerdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar lütfen bilgisi olan cevap yazsın.

Telefonu başka şarj aleti şarj etmeyi deneyin.
Ben Android 6.0.1 güncellemesi ile kullanıyordum telefonu. Tekrar 5.1.1 dönüş yaptım. Şu an telefon çok rahat çalışıyor. 6'de %6 - %5'de kendini kapatırken şu an %1 7 dakika oldu müzik dinliyorum kapanmadı. Benim önerim 5.1.1 üstü yeni bir güncelleme yapmayın. Telefonu hem ısındırıyor hem hemde şarj bakımından sıkıntı yaratıyor.

burcu fidan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
hiç kullanmadım kullananlar çabuk ısındığını dile getiriyor velhasıl sorunlu diyelim.

kadirsezerkocak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonu başka şarj aleti şarj etmeyi deneyin.
Ben Android 6.0.1 güncellemesi ile kullanıyordum telefonu. Tekrar 5.1.1 dönüş yaptım. Şu an telefon çok rahat çalışıyor. 6'de %6 - %5'de kendini kapatırken şu an %1 7 dakika oldu müzik dinliyorum kapanmadı. Benim önerim 5.1.1 üstü yeni bir güncelleme yapmayın. Telefonu hem ısındırıyor hem hemde şarj bakımından sıkıntı yaratıyor.
Hocam andorid 5.1.1 e nasil donus yaptiniz ben de donmek istiyorum da servis yapmadigini soyledi

Reaksiyon puanı
0
Yok mu hic bu cihazdan alan arkadaslar yorumlarini ogrenelim de biz de alalim
Kardeşim ben bu telefonu aldım aldığım hafta sim kartı çalışmamaya başladı sonraki hafta ses+ açma tuşu çalışmamaya basladi tamire götürdüm olmuyor dedi devam ettim bozuk bir şekilde kullanmaya 1 ay normal gitti sonrasında mavi ekran verip hiç açılmadı şimdi ben bu telefonu kime tavsiye ediyim!..