Lenovo Ideapad 320 Fan Sesi ve Tıkırtı Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

civit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İyi günler herkese.

Bi hafta önce vatandan Lenovo Ideapad 320nin 12 gb ram, i5 7200u, gt940mx 2gb modelini aldım.

1)Evde taşırken içinden tıkırtı geldiğini farkettim. Hafif sallayınca içinde bilye, vida veyahut plastik bi parça varmış, yuvarlanıyormuş gibi ses geliyor.

2)Bilgisayarı açınca fandan çok az biçimde tıkırtı geliyor. Bu sorun bu modeli kullanan herkeste görünüyormuş.

Dün vatana gittiğimde o parçanın sesini alamadılar, fan sesine de normal dediler. İstersem gönderebileceklerini ancak sıfır bilgisayarı boş yere açtırmanın manası olmadığını söylediler. Siz ne diyorsunuz? Garantiye göndermeli miyim?

Eğer soracak olursanız laptop açılmamıştı, sıfır yani.

-Elinde bu model olup bu sallanan cisimin sesini alan var mı?

Son düzenleme:

civit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Fikri olan yok mu?

civit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
belki birine yardımı olur. servise gönderdim, sorun hdd kaynaklı imiş. sağ olsunlar değişim onaylandı ve ürünüm değişti. yeni üründe herhangi bi sorun yok.

sadece bu kadar sorunsuz servis süreci beni şaşırttı. :)

Karasulu54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
iyi günler. idepad 320 i5 8250u işlemci modelli pc yi vatan interet sitesinden aldım. Hdd den gıcık bir ses geliyordu aratırdığımda çoğu kullanıcı ve yabancı forumlarda aynı şikayet vardı. Bende her üründe olduğunu düşünerek iade için geri verdim. Sizin değişen üründe aynı sıkıntı yoksa bende mi değişim isteseydim acaba diye düşündüm. İade diye başvurup süreç sonuçlanınca acaba değişim istesem sorunsuz ürün alabilirmiyim ki?

Karasulu54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
servise vercektin sadece...
ben iade verdim servise yolladılar mudahale var mı diye bakacak mış servis onay verince ister iade ister değişim yaparsın dediler 14 günlük hakkımı kullandığım için. Ama iade edicem diye kayıt aldılar bakalım süreç ne kadar sürecek ve ne oalcak

civit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
iyi günler. idepad 320 i5 8250u işlemci modelli pc yi vatan interet sitesinden aldım. Hdd den gıcık bir ses geliyordu aratırdığımda çoğu kullanıcı ve yabancı forumlarda aynı şikayet vardı. Bende her üründe olduğunu düşünerek iade için geri verdim. Sizin değişen üründe aynı sıkıntı yoksa bende mi değişim isteseydim acaba diye düşündüm. İade diye başvurup süreç sonuçlanınca acaba değişim istesem sorunsuz ürün alabilirmiyim ki?
Benim üründe sorun yok hocam. Gelince zaten soruyor vatan, iade mi hediye kartı mı sıfır ürün mü istersiniz diye, ben sıfır ürün aldım. Siz de öyle yaparsınız. :)

Karasulu54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim üründe sorun yok hocam. Gelince zaten soruyor vatan, iade mi hediye kartı mı sıfır ürün mü istersiniz diye, ben sıfır ürün aldım. Siz de öyle yaparsınız. :)
servis ssd takalım dedi bende tamam dedim sıfır ürünü açtırmak cazip gelmesede 250 gb samsung ssd cazip geldi :)

boraseymen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim bende dün hepsiburadadan V320 İ7 aldım aynı sorun bende de var sessiz ortamda ses daha çok duyuluyor birde ekran siyahken çerçevelerin en altından sarı ışık sızmaları oluyor ama ne yapsam bilemedim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

servis ssd takalım dedi bende tamam dedim sıfır ürünü açtırmak cazip gelmesede 250 gb samsung ssd cazip geldi :)
sence ne yapmalıyım ?

Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ssd taksınlar sorun biter coil whine olursa dert değil takma kafana.

boraseymen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarı servise giden arkadaş keşke bize bir bilgi verebilse ? ben kırşehirde yaşiyorum burda servis falan yok. nereye nasıl gönderebilirim ?

civit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bilgisayarı servise giden arkadaş keşke bize bir bilgi verebilse ? ben kırşehirde yaşiyorum burda servis falan yok. nereye nasıl gönderebilirim ?
hocam vatan yoksa bi fikir veremem. ben direkt vatana vermiştim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

hayırlı olsun :))

Son düzenleme:

Karasulu54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ben vatan sitesinden alıp vatan düzce şubeye verdim lenovo servisine gitti 14 gün hakkımı kullanıp değişim talep edecektim lenovo samsung evo 250 gb ssd takalım dedi kabul ettım sorunu böyle çözdüm arkadaşlar.

Son mesajlar