Lenovo Ideapad 320 Fan Sesi ve Tıkırtı Sorunu

civit

Üyecik
İyi günler herkese.

Bi hafta önce vatandan Lenovo Ideapad 320nin 12 gb ram, i5 7200u, gt940mx 2gb modelini aldım.

1)Evde taşırken içinden tıkırtı geldiğini farkettim. Hafif sallayınca içinde bilye, vida veyahut plastik bi parça varmış, yuvarlanıyormuş gibi ses geliyor.

2)Bilgisayarı açınca fandan çok az biçimde tıkırtı geliyor. Bu sorun bu modeli kullanan herkeste görünüyormuş.

Dün vatana gittiğimde o parçanın sesini alamadılar, fan sesine de normal dediler. İstersem gönderebileceklerini ancak sıfır bilgisayarı boş yere açtırmanın manası olmadığını söylediler. Siz ne diyorsunuz? Garantiye göndermeli miyim?

Eğer soracak olursanız laptop açılmamıştı, sıfır yani.

-Elinde bu model olup bu sallanan cisimin sesini alan var mı?

Son düzenleme:

civit

Üyecik
belki birine yardımı olur. servise gönderdim, sorun hdd kaynaklı imiş. sağ olsunlar değişim onaylandı ve ürünüm değişti. yeni üründe herhangi bi sorun yok.

sadece bu kadar sorunsuz servis süreci beni şaşırttı. :)

iyi günler. idepad 320 i5 8250u işlemci modelli pc yi vatan interet sitesinden aldım. Hdd den gıcık bir ses geliyordu aratırdığımda çoğu kullanıcı ve yabancı forumlarda aynı şikayet vardı. Bende her üründe olduğunu düşünerek iade için geri verdim. Sizin değişen üründe aynı sıkıntı yoksa bende mi değişim isteseydim acaba diye düşündüm. İade diye başvurup süreç sonuçlanınca acaba değişim istesem sorunsuz ürün alabilirmiyim ki?

civit

Üyecik
iyi günler. idepad 320 i5 8250u işlemci modelli pc yi vatan interet sitesinden aldım. Hdd den gıcık bir ses geliyordu aratırdığımda çoğu kullanıcı ve yabancı forumlarda aynı şikayet vardı. Bende her üründe olduğunu düşünerek iade için geri verdim. Sizin değişen üründe aynı sıkıntı yoksa bende mi değişim isteseydim acaba diye düşündüm. İade diye başvurup süreç sonuçlanınca acaba değişim istesem sorunsuz ürün alabilirmiyim ki?
Benim üründe sorun yok hocam. Gelince zaten soruyor vatan, iade mi hediye kartı mı sıfır ürün mü istersiniz diye, ben sıfır ürün aldım. Siz de öyle yaparsınız. :)

kardeşim bende dün hepsiburadadan V320 İ7 aldım aynı sorun bende de var sessiz ortamda ses daha çok duyuluyor birde ekran siyahken çerçevelerin en altından sarı ışık sızmaları oluyor ama ne yapsam bilemedim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

servis ssd takalım dedi bende tamam dedim sıfır ürünü açtırmak cazip gelmesede 250 gb samsung ssd cazip geldi :)
sence ne yapmalıyım ?

Son düzenleme:
bilgisayarı servise giden arkadaş keşke bize bir bilgi verebilse ? ben kırşehirde yaşiyorum burda servis falan yok. nereye nasıl gönderebilirim ?

bilgisayarı servise giden arkadaş keşke bize bir bilgi verebilse ? ben kırşehirde yaşiyorum burda servis falan yok. nereye nasıl gönderebilirim ?
hocam vatan yoksa bi fikir veremem. ben direkt vatana vermiştim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

servis ssd takalım dedi bende tamam dedim sıfır ürünü açtırmak cazip gelmesede 250 gb samsung ssd cazip geldi :)
hayırlı olsun :))

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen üyeler (Toplam:12)

stat counter