Leechturk sitesi hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
hiç düşündünüzmü acaba türkçe karşılığı ne diye, bu sitedede davetiyesi dağıtılıyor ama hiçkimse bakıpda bir türkçe karşılığını yazmıyor ben söyleyim öğrenince beynimden vurulmuşa döndüm

leechturk = sülük türk demek

o sitenin reklamını yapmayın lütfen kaldırın davetiye olan yeri, Allah islah etsin o siteyi yapanları :cursing::cursing::cursing:

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55
Bence burda bir ifadenin yanlış anlaşılması söz konusu. Yanılıyorsam düzeltin ama leecher torrentte bağlantıyı indirenlere denir. Bu da ordan yola çıkarak sitenin adresi olarak konulmuş bir isim olabilir.:)

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Sözlük anlamına bakmak yanlış Smiley'nin dediği gibi dosyayı indirenlere deniyor Leecher.

Krazky

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Aynı zamanda üyesi olduğum bir site, üstelik Türk değerlerini koruyan bir site olduğunu söyleyebilirim. Tabi Türk filmlerini saymazsak :)

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Allahım yaaaa... "Leech"in bilgisayar terimi olarak ne anlama geldiğini araştırın birde isterseniz.

Her şeyi abartmaya bayılıyoruz.

ersinak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
üyesi bulunduğum en kaliteli torrent sitelerinin başındadır.

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
bana leech in türkçe karşılığını yazacak yokmu dosya indirenlere öyle birşey denmez bence biri yazsın bana bekliyorum hadi hiçmi kimse yok

Serkannd

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
10
seed ise ekmek, tohumlamak anlamına gelir.. leech kelimesinin tam Türkçe karşılı yoktur. Ancak anlam olarak dosyayı indirenler gibi bir anlam çıkarabiliriz. Orada sandığın anlam yok tam tersine sitenin sahipleri Türk oldukları için site ismini Leechtruk koymuşlar helal olsun :)

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55
Umarım bu sana yardımcı olmuştur :)

Seed: Paylaşılan dosyanın tamamını bilgisayarında tutan (ilk yayınlayanda dahil) ve istemci programıyla beraber sadece dosyayı upload’a(veri gönderme) açan kişilere seed denir. Seeder’da biliceğiniz gibi “seed eden şahsiyet” manasına gelir.

Leech: Paylaşılan dosyayı indirmekte olan kişiye denir. Bu kişi dosyayı download(veri indirme) etmekle meşguldür. Leecher’da indiren kişi manasındadır.

Peer: Peer dosyayı çektiğinizi ve indirdiğiniz 100mb’lık dosyanın 20mb’ını bitirdiğinizi varsayalım. Ve siz çekmeye başlarken yeni bir istemci gelerek dosyayı çekmek istediğinde sizde seed eden kişilere çekmiş olduğununz 20mb’lık kısımla yardım ederek yeni gelen kişiye upload edersiniz. Kısaca dosyayı indirmeye devam ederken aynı zamanda indirdiğiniz kadarınıda yeni gelenlerle paylaşırsınız. Peerer da peer eden kişi demek. Aslında her peerer bir leecher demek oluyor. Yalnız leech aslında pekte iyi birşey demek değil. Çünkü leecherlar genellikle çeşitli katakullilerle sadece indirerek asla paylaşmamaya yanaşırlar, böylece daha çok sömürmeyi hedeflerler.

Krazky

Profesör
Reaksiyon puanı
45
O zaman mod. arkadaşlar bu durumu düzeltmeli. Gerçeklik bir yanı yoksa LeechTurk neden nefret edilenler bölümünde karalanıyor?

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Sözlük anlamı:

1. sülük
  2. asalak tip
  3. doktor (kötü)
Bilgisayar anlamı:

Torrent siteleri ve torent programlarında sıkça karşılaşılan bir terimdir.
Seed: Dosyaı upload eden kişiler;
Leech: dosyayı download eden kişiler, demektir.

Seeder, Peer, Leecher ne demektir?

Seed dosyanın tamamına (%100) sahip olan kullanıcılar, Leecher'ler ise henüz dosyayı çekmekte olan kullanıcılardır. Seed 7, Leecher 20 olan bir dosyanın tamamını 7 kişi sunuyor, diğerleri de bir yandan indirip, bir yandan sunuyor demektir. Dolayısıyla genel bir kural olarak Seed=0 olan dosyalardan uzak durmak gerekir çünkü bunlar büyük ihtimalle ölü dosyalardır. Hem leecher hem seeder sayıları 0 ise o torrent dosyası artık kullanılmıyor ya da tracker'ında sorun var demektir.

uploader

Asistan
Reaksiyon puanı
6
ben leechturkte uploaderlık yapmaktayım. sülük ile hiçbir bağlantıısı yoktur. arkadaşlar açıklamış zaten...

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Ne alakası var yav gayet güzelde bir sitedir ayrıca

theunnamed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaş azcık action aramış galiba..

Shift de Üst Karakter demek, delete de silmek demek...

Şimdi burada bizim karakterimize karşı birşeyler mi dönüyor..? :)

Bence önce bi içeri girip ne var ne yok bakmalı...

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Leech iki anlamlıdır:
Bilgisayar anlamı: Torrent kullanan kişiler
Sözlük anlamı: Sülük
Vee bu torrent sitesi olduğu için sözlük anlamına bakmayız :)

Krazky

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Windows 7 kullanan arkadaşlar acaba www.leechturk.com anasayfasına bakabilirler mi? Ana sayfada video bende açılmıyor eklenti kurmamı istiyor acaba sizde de böyle mi? Ubuntu'da sorun yok ama Windows 7 ile anasaydaki videoyu izleyemiyorum. Amacım izlemek değil sadece sorunsuz bir Windows 7 olsun istiyorum... Bakıp bilgi verebilir misiniz?

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
araştırma yapman çok iyi ancak arkadaşların dediği gibi leech olayını gözden kaçırmışsın :mrgreen:

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
siz nasıl algılarsanız artık siteden faydalanıyorsunuz haliyle ama ben artık o siteye bir daha asla girmem benim bildiğim download ve seed vardır ve upload neyse, admin arkadaşlar isterse konuyu kapatabilirler,istemeslerse bende giderim bu siteden, yanlış birşey söylediysem hakkınızı helal edin, selametle,

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bazende sömürücü anlamında kullanılıyor diye biliyorum.

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
siz nasıl algılarsanız artık siteden faydalanıyorsunuz haliyle ama ben artık o siteye bir daha asla girmem benim bildiğim download ve seed vardır ve upload neyse, admin arkadaşlar isterse konuyu kapatabilirler,istemeslerse bende giderim bu siteden, yanlış birşey söylediysem hakkınızı helal edin, selametle,

Zevkle :)

KİLİT !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...