Laptop'un Uyku Modunda Açılma Sorunu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Asus N56VJ model laptopum 1 haftadır ara ara açmak istediğimde windows gelmeden bekliyor. Siyah ekran gelmesi nedeniyle hiç bir işlem yapamıyorum. Problemin neden kaynaklandığını çözemedim çünkü hiç bir sorun yokken böyle bir problem olmaya başladı. Statik enerji oluşmuştur diye bütün usb ve kablolar çekiliyken powera basılı tutup bekliyorum bazen açılıyor ama bazen o bile işe yaramıyor. Anladığım kadarıyla bu Uyku Modunda açılma problemi ve Çözümü hakkında hiç bir fikrim yok. Sayın SDN üyeleri Yardımlarınızı bekliyorum İyi forumlar.

Not: Konuyu yanlış yerde açmış ve kurallara aykırı açmış olabilirim Lütfen kaldırmayınız teşekkürler.

Asus N56VJ model laptopum 1 haftadır ara ara açmak istediğimde windows gelmeden bekliyor. Siyah ekran gelmesi nedeniyle hiç bir işlem yapamıyorum. Problemin neden kaynaklandığını çözemedim çünkü hiç bir sorun yokken böyle bir problem olmaya başladı. Statik enerji oluşmuştur diye bütün usb ve kablolar çekiliyken powera basılı tutup bekliyorum bazen açılıyor ama bazen o bile işe yaramıyor. Anladığım kadarıyla bu Uyku Modunda açılma problemi ve Çözümü hakkında hiç bir fikrim yok. Sayın SDN üyeleri Yardımlarınızı bekliyorum İyi forumlar.

Not: Konuyu yanlış yerde açmış ve kurallara aykırı açmış olabilirim Lütfen kaldırmayınız teşekkürler.
hepsi kalın yazılmaz :)

:) tşkkür ederim ama problemin çözümü konusunda da bilgi verebilirmisiniz acaba :)

malesef ben o kadar anlamıyorum bu işlerden. Acaba problem pc de değil de ekran da ya da ekran bağlantılarında olabilir mi?

sanmıyorum şuan açık laptop ekranla alakalı bir problemim yok ilk açarken uyku modunda açılıyor bunun nedeni ne olabilir :S

açılışta uykuyla başlamaz bildiğim. Yazılımsal problem olabilir belki. yardım eden birileri olacaktır :)

İnanın sorduğum arkadaşlar da sizin tepkinizi erdi nasıl uykuyla başlıyo diye ama öyle. pil takılı değil ve fişi çekili. fişi takıp power 'a bastığımda pc uyku modunda bekliyor ekran gelmiyor . Ya da windows başlamıyor diye de tanımlayabiliriz. bu arada işletim sistemi win8 64 bit.

Bilgisayar virüs kapmış olabilir belki.Parçaları oynamış olabilir düşürdüyseniz.Olmazsa bilgisayardan anlıyorsanız ram i çıkartıp yeniden takmayı deneyin.Pili çıkmış olsun yalnız.Aklıma başka bir şey gelmiyor.

İnanın sorduğum arkadaşlar da sizin tepkinizi erdi nasıl uykuyla başlıyo diye ama öyle. pil takılı değil ve fişi çekili. fişi takıp power 'a bastığımda pc uyku modunda bekliyor ekran gelmiyor . Ya da windows başlamıyor diye de tanımlayabiliriz. bu arada işletim sistemi win8 64 bit.
donanımsal olabilir. bir garantiye götürün bence

laptop hiç düşmedi ve donanımında da bir problem olacağını düşünmüyorum çok titiz kullanıyorum. Donanım ve yazılım bilgim iyidir ama bu sorunla ilk defa karşılaşıyorum. sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum ama hard disk problemi derseniz anlayabilirim. Biosla alakalı olabilir ama bios bilgim sıfır.

YST

Asistan
pardus çalışan cd ile bir açmayı dene eğer sorunsuz bir işletim sistemi karşına çıkarsa

sorunun yazılımsal olduğu kesinleşir , eğer Pardus ta açılmazsa donanımsal bir sıkıntısı vardır.

seninkine bir nebze benzer bir olay yaşadım ama anlatayım belki çözümün olur

Aletin markası Hp idi aleti açmaya çalışında fan deli gibi döner sonra da cıvvv diye bir ses çıkarır bilgisayar kendini kapatırdı , bilgisyarı tamamen parçaladım fanı temizledim işlemcinin üzerindeki soğutucu aliminyun haznenin yerinden oynadığını görmüştüm açarken de , fanı temizleyip taktım bir de aliminyumu yerine otutdurdum sistem düzeldi ,

yanlız benim bu olay da bilgisayar yere düşmüştü ondan sonra bu hata olaya başladı .

pardus çalışan cd ile bir açmayı dene eğer sorunsuz bir işletim sistemi karşına çıkarsa

sorunun yazılımsal olduğu kesinleşir , eğer Pardus ta açılmazsa donanımsal bir sıkıntısı vardır.

seninkine bir nebze benzer bir olay yaşadım ama anlatayım belki çözümün olur

Aletin markası Hp idi aleti açmaya çalışında fan deli gibi döner sonra da cıvvv diye bir ses çıkarır bilgisayar kendini kapatırdı , bilgisyarı tamamen parçaladım fanı temizledim işlemcinin üzerindeki soğutucu aliminyun haznenin yerinden oynadığını görmüştüm açarken de , fanı temizleyip taktım bir de aliminyumu yerine otutdurdum sistem düzeldi ,

yanlız benim bu olay da bilgisayar yere düşmüştü ondan sonra bu hata olaya başladı .

Hocam pek alakası yok senin sorunla aslında benimki bildiğin uyuyor. Powera bastığımda harddisk ışığı yanıp hemen sönüyor uyku modu ışığı yanıp öyle uyuyup kalıyor. Ayrıca ne düştü Ne sarsıldı masaüstü gibi kullanıyorum altında soğutucu fanı. hiç kaldırmıyorum masada kullanıyorum. Pardus çalışan cd'yi bilmiyorum ama araştıracağım. Umarım garantiye gerek kalmadan çözebilirim :(

OnurFK

Profesör
kardeş sorun ekran kartı ile ilgili gibi gözüküyor servise götür baktır

Eyvallah zaten son çare o garantiye vercez artık. İşin ilginç yanı arada açılıyor tamamen patlayana kadar devam edeyim :)

OnurFK

Profesör
Eyvallah zaten son çare o garantiye vercez artık. İşin ilginç yanı arada açılıyor tamamen patlayana kadar devam edeyim :)
açma bence eğer ekran kartıyla leptopun ekranına giden kablolar arasında bir sorun varsa ekran kartını hatta içindeki her şeyi yakabilir ( en azından ben öyle düşünüyorum ) sen açma pc yi gönder garantiye

açma bence eğer ekran kartıyla leptopun ekranına giden kablolar arasında bir sorun varsa ekran kartını hatta içindeki her şeyi yakabilir ( en azından ben öyle düşünüyorum ) sen açma pc yi gönder garantiye
bilgisayarın açılışta direkt olarak uyku moduna geçmesi ekran kartının arızalı olabileceği anlamına geldiğini düşünmüyorum ama garantiye göndereceğim 1 hafta içinde umarım bir daha yapmaz da gerek kalmaz garantiye :(

azen63

Profesör
Benim Tahminim güç ayarlarının ayarlanmamasından kaynaklanıyor.. power tuşu sekmesini hiçbirşey yapmayın derseniz düzelir zannnederim.

birde şu çözümü deneyin ... bilgisayarı acabilirseniz tabiii. güç ayarlarını ayarlayın .. bütün güç ayarlarını hiçbirşey yapma ve asla ya getirin. bunu deneyin . inşaAllah bilgisayrınız düzelir..

Sorun sanırm harddiskten kaynaklanıyor. Benim de başıma gelen ve "Startup Repair" ile çözdüğüm problem. Bilgisayarı açıkken biryerden bir yere taşımayla olur :) buna dikkat edin bilgisayarı çok sarsmadan götürün. Bende SSD taktığımdan beridir böyle problem yok :)

bilgisayar açılırken f8 e basıcaksınız ve "Bilgisayarınızı Onarın" kısmını seçiceksiniz sonrasında yönergeleri takip edin zor birşey değil sisteme hiç bir zararı olmaz korkmadan yapabilrisiniz :)

şowalye

SDN Okuru
Leptop power duşu na bas kapat
Yine power düğmeye bas açılırken delete peş peşe bas bıos ayarlarına gir ( f6 bas ) ok de çık tm

stat counter