Laptop'umun Özellikleri Çok İyi Ama Oyunlarda Kasıyor

Bu konuyu okuyanlar

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
Herkese iyi merhabalar ve iyi forumlar :) Casper laptobum var ve özellikleri şu şekilde ;

Ekran kartı : Nvidia Geforce Gt 540m
Ram : 8 Gb
İşlemci :İntel Core i7-2630QM 2.00 Ghz
İşletim sistemi : Windows 7 Home Premium x64

Özellikleri iyi olmasına karşın çok kasıyor oyunlarda.İnternette baktığımda bu özelliklerle Battlifield 3'ü highta açıldığını söylüyorlar ama ben bırakın high'ı low'da kasma yaşıyorum.Nedeni nedir tam olarak ?

Odessa

Profesör
Reaksiyon puanı
432
Ekran kartı sürücün güncel mi? Oyun performansını etkileyen bir etmen. Ayrıca oyun orjinal mi? +İnternette baktığın videolardaki pc'lerde Casper mıydı, merak ettim.

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
Ekran kartı sürücün güncel mi? Oyun performansını etkileyen bir etmen. Ayrıca oyun orjinal mi? +İnternette baktığın videolardaki pc'lerde Casper mıydı, merak ettim.

Ekran kartını güncellemiştim evet.Çoğunluk orjinal onlarda da kasma yapıyor ve aşırı ısınıyor.İnternette Donanım Haber'de vardı.Crysis 2 'yi ultrada oynamış adam 45 dakika,sıcaklık 79 derece olmuş (ss almış) ben başka bir oyunu öyle oynadığım zaman 30 dk ya ateş gibi oluyor ve 100 ü görüyorum.Anlamadım gitti :hammer:

edit:Şuan sadece nette geziyorum (18 sekme açık) ama klavye ateş gibi resmen.

Odessa

Profesör
Reaksiyon puanı
432
Ekran kartını güncellemiştim evet.Çoğunluk orjinal onlarda da kasma yapıyor ve aşırı ısınıyor.İnternette Donanım Haber'de vardı.Crysis 2 'yi ultrada oynamış adam 45 dakika,sıcaklık 79 derece olmuş (ss almış) ben başka bir oyunu öyle oynadığım zaman 30 dk ya ateş gibi oluyor ve 100 ü görüyorum.Anlamadım gitti :hammer:

Hiç fan temizliği+termal macun yenilemesi yaptın mı?

Odessa

Profesör
Reaksiyon puanı
432
2'sinide yapmadım

edit:Nasıl yapılır ?

Bilgisayarin icini acip temizleyeceksin. Fani sökerken nasil söktügünü͵ izledigin yolu sakin unutma. Islemciyi de ayirip eski kurumus macunu temizleyeceksin. Yenisini süreceksin. Az sürmeye dikkat et.

FiReSHiNe

Asistan
Reaksiyon puanı
0
durumu izah et servise ver kafan rahat olur yok tam mı sürdüm yoksa fazla mı kaçırdım diye düşünmene gerek kalmaz

Son mesajlar