Laptopum sürekli donuyor.

Bu konuyu okuyanlar

Brk76

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar son 1 aydır laptopum sürekli donuyor içini temizleyip termal macunuda değiştirdim ama nafile.Bazen donduktan sonra kapatıp açıyorum disk hataları onarılıyor deyip 1 saat bekletiyor sorun neyde olabilir.Windows 8.1 kullanıyorum ve crackli diye güncellemeleri kapadım çünkü daha önce açtığımda kişisel sorun iletisi geldi birdaha da açamadım format attırdım.Güncelleme yapsam düzelir mi acaba?

berkegunaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar son 1 aydır laptopum sürekli donuyor içini temizleyip termal macunuda değiştirdim ama nafile.Bazen donduktan sonra kapatıp açıyorum disk hataları onarılıyor deyip 1 saat bekletiyor sorun neyde olabilir.Windows 8.1 kullanıyorum ve crackli diye güncellemeleri kapadım çünkü daha önce açtığımda kişisel sorun iletisi geldi birdaha da açamadım format attırdım.Güncelleme yapsam düzelir mi acaba?
W10 a geçip güncellemelerini yap bence eğer sorun yazılımsalsa düzelir. Eğer windowsu crackli kuracaksan güncelleme yaparken kötü amaçlı yazılımları temizleme diyee bi güncelleme var onu sağ tıklayıp gizlersen sıkıntı olmaz.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
HdTune ile HDD testi yapar mısın?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
HDD yavaş yavaş gümlüyor olabilir.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Yaptım error scan'de birşey çıkmadı programdan çıkmadan healtha bakayım dedim sonra pc yine dondu ve şu ayarda failed yazıyodu reallocated sector count
HDD mezara gidiyor.
Şaka bir yana Harddisk iyi durumda değil. Yeni bir tane alman tavsiyem.

Brk76

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
HDD mezara gidiyor.
Şaka bir yana Harddisk iyi durumda değil. Yeni bir tane alman tavsiyem.
Gta5'i de kendi kendine silmiş cidden gümledi galiba ama harddiski daha bu kış yenilettim eskisi bozulmuştu.5 ayda nasıl bozulabilirki bir harddisk