Laptopum Patlarmı?

Bu konuyu okuyanlar

BerkeTRR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncellikle Merhaba,Ben tahmini 2012 yılında dell inspiron 5521 almıştım ve hiç içini sökmemiştim.Bugün söktüm çıkardım fakat bir şeyden korktum fan ile anakart arasındaki fanın vida tutucusu kırıldı onu güclü yapıştırıcı ile yapıştırdım sonra yine vida tutma sorunu oldu onuda yapıştırdım.Fan bağlı kabloların üstündeki bantımsı şeyide çıkardım.Daha sonra bilgisayarı tekrar toparladım(bantımsı şeyi geri yapıştırmadım)alttan 2 tane vida olmadı arka sağdaki ve soldaki.Bataryayı taktım bilgisayarı açtım açıldı sonra denemek için şarjı taktım sarj oldu ama hemen kapadım ve ben çok oyun oynayan birisiyim (csgo,lol fln.)acaba ısınırsa laptopun yanıp patlama riski veya direkt bataryanın patlama riski olabilirmi?Yardım edenlere şimdiden teşekkürler

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,044
Anladığım kadarıyla sadece fanı sabitlemek için çalışmışsınız. Niye patlasın?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Bilgisayar ısınırsa kendini kapatır kaldı ki sende klavyeden anlarsın ısınacağını. Öyle patlama gibi bir şey olmaz.

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,044
Eskiden çok bilgisayar oynayınca babam elini tüplü monitöre koyardı, ısınmış bu patlar diye beni kaldırırdı. :)

BerkeTRR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yardım edenlere çok teşekkürler?

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Bataryaların içinde aşırı ısıya karşı koruma amaçlı sensör var (ısı ölçer diyot) patlamaz.