Laptopum Kendini Kapatıyor Yardım Edebilir Misiniz?

Bu konuyu okuyanlar

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Oncelikle merhaba . ..

Laptop yaklasik 5 dk calistiktan sonra tik diye kapaniyo acaba sorun ne olabilir?

Simdiden ilginiz icin tsk ederim

grcngnc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Fanlarını temizlemeni öneririm ısınma sorunundan yapabilir.

ossolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fan kanalları tıkalı olabilir ama kapanmadan önce kasması gerekir biraz işlemci sıcaklığını ölçen programlarla dene sıcaklığa göre temizlik yapabilirsin ikincisi rem olabilir ama genelde mavi ekran vererek kapanır. bilgisayarın arka paneline bak eğer işlemci fanı için hava girişi olan yer kolay sökülebiliyorsa sen temizleyebilirsin ama zor ulaşılıyorsa benim gibi 3 saatini bu işe vermen gerek. :)

del!a$k

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence gelişmiş güç seçeneklerini bir kurcala zannjedersem uyku modu yada hibernate geçişi yapıyor

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
sorun fanlardaymış kızınca kapanıyor direk :( ama hallettik bir kaç dost edinmiş olduk ... artık tavsiyem laptop garantisi bitmeden servisine temizletilmeli :)

ilginiz için çok teşekkür ederim

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
sorun fanlardaymış kızınca kapanıyor direk :( ama hallettik bir kaç dost edinmiş olduk ... artık tavsiyem laptop garantisi bitmeden servisine temizletilmeli :)

ilginiz için çok teşekkür ederim

Servise gerek yok fan ve parça temizliğini kendinizde yapabilirsiniz. Ben senede iki defa bahar ve kış temizliği yapıyorum bilgisayara. Bayramlarda da dantel örtüyorum üstüne :D

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşım önce bilgisarayın çok sıcak oluyorsa soğutucu alman gerek ısınmıyorsa çalıştır komutuna msconfig yazarak açılan proğramları azaltabilirsin o da olmassa bilgisarayın temizlersin.