Laptopum arada takılıyor

Bu konuyu okuyanlar

MKT

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Merhaba arkadaşlar, laptopum MSI GE73VR 7RF RAIDER özellikleri 16gb ram gtx1070 i7 7700hq yani pc donanım olarak aşırı iyi oyunlarda takılma yapmıyor fakat masaüstünde yenile yaparken hep bi takılma, sağ tıklıyorum 1sn delaylı geliyor, ara sıra chrome da donuyor şimdi bu özellikte bir pc nin takılması pek normal gibi görünmüyor en azından bunlar için, ya sen her oyunu ultra da açıp max 70 derecede oynatıyosun ama yenile yaparken chrome da gezerken takılıyosun ?? yardımlarınızı beklemekteyim iyi günler :)

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba;
Takılmasının sebebi arkaplanda birşeyler çalışıyor olabilir. Veya bir stabilizasyon problemi olabilir. Chrome'yi yeniden yüklemeyi dene. ;)

szr652

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarıma sağ tıkla özlelliklerden Gelişmiş sistem ayarlarına git orda Gelişmişte performans var ordan yine gelişmişe gel arka planı seç ve sanal bellek alanını 5 gb 8gb bir değer gir umarım faydası olur (anlattıklarım windows 7 için ama diğer işletim sistemlerindede benzer şekilde bulabilirsin)
Ayrıca masaüstünde veri barındırma D ye klasör at onu masaüstüne kısayol yap.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Merhabalar;

Sorun tamamen Windows ile kaynaklı bir sorun.Sürüm 1709 güncellemesi(Şu büyük sonbahar güncellemesi) sonra aynı olaylar ben dahil birçok Windows kullanıcısında meydana geldi.Endişe edecek bir şey yok yani bilgisayar ile alakalı.Windows un işleri işte :)

szr652

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar;

Sorun tamamen Windows ile kaynaklı bir sorun.Sürüm 1709 güncellemesi(Şu büyük sonbahar güncellemesi) sonra aynı olaylar ben dahil birçok Windows kullanıcısında meydana geldi.Endişe edecek bir şey yok yani bilgisayar ile alakalı.Windows un işleri işte :)
Bu windows güncellemelerini her kullanıcı yapabiliyormu yani cracklı windowslarda da yapılabiliniyormu

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Bu windows güncellemelerini her kullanıcı yapabiliyormu yani cracklı windowslarda da yapılabiliniyormu
Windows 10 için herkes yapabilir.Orijinal olmasa da yapılabilir diye biliyorum sadece bazı özellikleri kullanamıyorsunuz.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Bazı özellikler derken detay verebilir misiniz.
Mesela kişiselleştirme menüsü tamamen kapalı.Oyun modu gibi özellikler de kullanılamıyor diye biliyorum.İnce ayarlar kısmında mutlaka daha detaylı yerlerde kısıtlamalar vardır ama genel olarak bildiklerim bunlar.Yinede her zaman orijinal olan iyidir.50-60 TL ye internetten orijinal keyler alabilirsiniz.

MKT

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Merhabalar;

aa harbi daha önceden yoktu windows güncelledikten sonra fark etmiştim. inş windows bunu düzeltir ya