Laptopu hayata geri döndürme çalişmalarim:(

Bu konuyu okuyanlar

poison break

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam arkadaşlar,
2 hafta önce başlıyan sorunumu çözemedim. duyduğum tamir fiyatları gözümü korkuttuğu için teknik servise de gidemedim. başka b.sayarlarla idare ediyorum şimdilik ama nereye kadar:(
öneriler ve araştırmalarım doğrultusunda kendim birşeyler yapmaya çalıştım.

açılmayan windows xp için önerilen;
win. logosu görünmeden epey önce F5 tuşuna basmak. güvenli kip komut sistemini seçmek. DOS PENCERESİ açılınca boş satıra systemroot.... vs. yazmak.......

ancak bende DOS AÇILMIYOR. şöyle;
F5 ten sonra SAFE MODE WİTH COMMAND PROMPT seçtim. ekrana gelen yazı şöyle:
microsoft (R) windows xp (R) build 2600. xpsp_sp2 gdr. .......... (bi sürü rakamlar)....... servicepack 2
yazısı çıkıyor. ve üzerinde veya ekranın hiçbir yerinde bir ekleme veya yazı yazmama izin vermiyor. yani işlem yapmıyor, yaptırmıyor. ekranın dört köşesinde safe mode yazıyor.

benim yapacağım işlem nedir? windowsu açmak için başka ne yollar tavsiye edersiniz? lütfen dudak uçuklatan öneriler söylemeyin :scared: ben bi acemiyim de...:(

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
Linux Live CD'si bulabilir misin? Herhangi bir dağıtım olabilir.

poison break

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok bilmiyorum daha doğrusu dediğiniz şeyi :(

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
Hıı, hatırladım. Ben bakmıştım bu konuya. Yedeklemeniz gereken veriler var mı, bu birinci sorum.

İkincisi ise bir öneri. Sorum yazılımsal değil de donanımsal gibi duruyor. Bu sebeple forumlarda yardım almaya çalışmanız, bilgisayarınızı tamamen kaybetmenize sebep olabilir. Yani profesyonel bir yardım alın bence.

özgür deniz

Asistan
Reaksiyon puanı
15
bence hdd gitmiş

garantisi var mı devam ediyor mu? var ve devam ediyorsa aldığın yerden hdd deki önemli verilerini kurtarmalarını ve ardından ürünü garantiye yollamalarını iste

garanti yoksa yardımıcı olabilecek bi bilgisayarcıya git

eleman notebookun hddsini söksün bir 2.5" hdd kutusuna takıp başka bir pc de açsın belgelerini bi usb belleğe yedekle

poison break

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hıı, hatırladım. Ben bakmıştım bu konuya. Yedeklemeniz gereken veriler var mı, bu birinci sorum.

İkincisi ise bir öneri. Sorum yazılımsal değil de donanımsal gibi duruyor. Bu sebeple forumlarda yardım almaya çalışmanız, bilgisayarınızı tamamen kaybetmenize sebep olabilir. Yani profesyonel bir yardım alın bence.

hıı, bir de fırça atmışsınız kural ihlali varmış gibi:confused1: neyse, ben unuttum çünkü bu forumlarda lüzumsuz tartışmak en son yapmak istediğim şey... bu site benim ufkumu genişleten ve pek çok teknik konuyu anlamasam da bilgisine sık sık başvurduğum bir site.. verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim..

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
pcyi açtığında masaüstü tam geleceği zaman yeniden mi başlıyordu?

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Fiziksel hata formatla çözülmez ki :)

poison break

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pcyi açtığında masaüstü tam geleceği zaman yeniden mi başlıyordu?

yok öyle değil, laptopu açıyorum, windows doluyor, 1sn. lik bir bekleme yapıyor ve siyah-gri ekran çıkıyor. cursor yok, hiçbir işlem yapılmıyor.