Laptopta %100 batarya ile bilgi laptopun ne kadar süre kullanıldığını ölçmek?

Bu konuyu okuyanlar

leqol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar son %100 şarj ile kaç saat laptopun kullanıldığını veya %100 şarj ile ortalama kaç saat laptopun kullanıldığını ölçmek istiyorum.
Laptopu hiç kapatmadan şarjı bitene kadar kullanarak bunu ölçmek bir seçenek ancak örneğin laptopu %60 şarjdayken kapatıp tekrar açtıktan son şarja kadar kullanımdan sonra %100 şarj ile toplam kaç saat kullanıldığını gösteren bir program vs. önerisi olan var mı?
İnternette biraz araştırdım ama pek bir şey bulamadım.

Şimdiden teşekkürler.

enders07

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Böyle bir şey olacağını pek sanmıyorum. Şarzı bittiğinde prize takman yeterli.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Kullanılabilir pil kapasitesini, kalan zamanı vs. gösteren bazı basit uygulamalar var.

Mesela, BatteryCare'i ben denemiştim. (Kurulum gerektirmeyen Portable sürümün doğrudan indirme linki şu:

Türkçe arayüzü var.

Uygulamaya ilişkin görseller ise şurada, bakarsın.

B95LxK.png

Bunun gibi bazı ücretsiz uygulamalar mevcut. Yanız, çok sağlıklı çalıştıkları söylenemez.

Şu kaynaktan da farklı seçenekler sıralanmış, bakabilirsin. Eğer denersen ve hoşuna giden faydalı bir uygulama bulursan, bu başlıktan bizleri de bilgilendirirsin. ;)

Dikkkat: Bu gibi uygulamaları çalıştırırken (İleri/Next) diyerek doğrudan kurmayın, çünkü kurulum/çalıştırma ekranlarında işaretlemelerin olduğu seçenekler oluyor (yanında Opera kur/...bilmem ne programını da kur gibisinden) Eğer ki bu işaretlemeler gelirse, bunların seçimini mutlaka kaldırın.

Konu ,"Windows" başlığından "Diğer yazılım konuları" başlığına taşındı.