Laptoplara ekran kartı takılır mı?

Bu konuyu okuyanlar

TR_Asker

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Arkadaşlar babam evde film dizi açar izleriz diye birazdan linki atacağım laptopu almış benden habersiz bana kalırsa çok iyi değil fakat alınmış bir kere sizce bu laptopa ekran kartı takılır mı? Kasalar da ve bazı laptoplarda olduğu gibi ram ve ekran kartı takviyesi yapabilir miyim yani bu laptoptan birşey olur mu yardımcı olursanız sevinirim

Grundig GNB 1550 B1 B2 N2830 2 GB 500 GB 15.6 Win10 Taşınabilir Bilgisayar

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Merhabalar;

RAM veya SSD takviyesi yapabilirsiniz ama ekran kartları için laptoplarda bu durum pek geçerli değil.Olması düşük bir olasılık.Olsa dahi maliyetli ve zahmetli olacaktır ve etkisi çok fark etmeyecektir.

TR_Asker

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Merhabalar;

RAM veya SSD takviyesi yapabilirsiniz ama ekran kartları için laptoplarda bu durum pek geçerli değil.Olması düşük bir olasılık.Olsa dahi maliyetli ve zahmetli olacaktır ve etkisi çok fark etmeyecektir.
ilginiz için çok teşekkür ederim peki bu laptopa hiç mi birşey yapamayız adam bir akşam alıp gelmiş birşey de diyemedim yani ne kadara patlar bu iş bize

Reaksiyon puanı
16,118
e-gpu olayına bak en kötü r7-240 takarsın aparata 300watt psu ile beslersin oyun oynarsın ...

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
ilginiz için çok teşekkür ederim peki bu laptopa hiç mi birşey yapamayız adam bir akşam alıp gelmiş birşey de diyemedim yani ne kadara patlar bu iş bize
Yani SSD olayı biraz tuzludur ama sistemin genel olarak hızını çok arttırır ve daha stabil bir sistem elde etmiş olursunuz.RAM DDR3 destekliyor laptop.2 GB daha takviye yapılsa iş görebilir.Bu da tahmini 100 TL civarına patlar.

Reaksiyon puanı
16,118
2gb? var olanı söküp 2x4gb taksın 8gb destekliyor onun cpu.
Fotoğraf-0012.jpg

grundig gittikçe cimri olmuş...

TR_Asker

Asistan
Reaksiyon puanı
37

e-gpu olayına bak en kötü r7-240 takarsın aparata 300watt psu ile beslersin oyun oynarsın ...
ilginiz için çok teşekkür ederim videoya baktım evet uzun iş gerektiriyor gerçekten o kadar anlamıyorum bilgisayardan

Yani SSD olayı biraz tuzludur ama sistemin genel olarak hızını çok arttırır ve daha stabil bir sistem elde etmiş olursunuz.RAM DDR3 destekliyor laptop.2 GB daha takviye yapılsa iş görebilir.Bu da tahmini 100 TL civarına patlar.
bu laptopa uygun bir ssd bakmam gerekicek anlaşılan yada sadece film dizi izleyebileceğimiz tablet tarzı birşey olucak.

2gb? var olanı söküp 2x4gb taksın 8gb destekliyor onun cpu.
ekran kartı paylaşımlı olması çok kötü video ayrılmış bellek 64mb diyor şaka gibi biostan galiba yükseltme oluyormuş ama biosta gözükmüyor

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
ilginiz için çok teşekkür ederim videoya baktım evet uzun iş gerektiriyor gerçekten o kadar anlamıyorum bilgisayardan

bu laptopa uygun bir ssd bakmam gerekicek anlaşılan yada sadece film dizi izleyebileceğimiz tablet tarzı birşey olucak.

ekran kartı paylaşımlı olması çok kötü video ayrılmış bellek 64mb diyor şaka gibi biostan galiba yükseltme oluyormuş ama biosta gözükmüyor
Dediğim gibi SSD nin oyun için bir katkısı olmaz sadece sistem çok daha hızlı açılır ve kapanır.Yapacağınız işlemlerin süresi kısalır.Programlar daha hızlı çalışır ve Windows daha sorunsuz olur.Dediğim gibi bu olay birazda tuzludur.

Reaksiyon puanı
16,118
rami sadaka gibi koymuşlar ondan gpuya az ram kalıyor birde o oyun için yapılmamış muhasebeci için ...

TR_Asker

Asistan
Reaksiyon puanı
37
bu özelliklerin oyun açısından iyi olmadığını biliyorum hatta benim almayı planladığım cihaz monster abra a5 v11.1 di ilginiz için tekrar teşekkür ederim.

Reaksiyon puanı
16,118
baba,anne,teyze veya abla notebook'u o bizdeki:
Fotoğraf-0010.jpg

gerçi imhopet çökmüş ona msi vr601'i kapanıyormuş...
fanı bozuk galiba...