Laptopdan tv ye görüntü aktarma

Bu konuyu okuyanlar

akkoll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar ben Lg 42la660s tv var laptopum da tv ye nasıl görüntü aktara bilirim. Bunun için bir programa ihtiyaç var mı? Örneğin laptoptan internet üzerinde açtığım bir filmi tv ye aktarmak istiyorum. Tv'nin internetin de film izlemek sıkıntılı oluyor.

rapperengo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben Lg 42la660s tv var laptopum da tv ye nasıl görüntü aktara bilirim. Bunun için bir programa ihtiyaç var mı? Örneğin laptoptan internet üzerinde açtığım bir filmi tv ye aktarmak istiyorum. Tv'nin internetin de film izlemek sıkıntılı oluyor.

İntel widi diye program var kardeş laptopun uyumluysa laptop ekranını televizyona yansıtabilirsin uyumlu deilse benim gibi hdmi kullanmak durumunda kalırsın :)

qwerty3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
laptopdan tv ye görüntü aktarmak için hdmı kablo kullanabilirsin.Kablosuz olarak diyorsan onu bilmiyorum.

akkoll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yardımlar için teşekkür ederim.

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
bi hdmi kablo lazım ;)
kablosuz istersen televizyonun ve laptopunda kablosuz görüntü aktarma teknolojileri olması lazım olmazsa değişik çözümler düşünülebilir

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
ezcast var ben de sıfır henüz 1 kere kullandıom 80 tl verebilirim sadece labtop degil telefon ios android win fark etmiyor herhangi bir cihazdan goruntu aktarabilirsin
veya piyasada araştırıp da alabilirsin ezcast olarak arattır

fatihd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bu konu ile ilgili hem ufak bir tecrübemi aktarayım. Hem de bir soru sormak istiyorum.

Bende de LG televizyon var. Bilgisayarımdaki filmleri, Lag'a ve kesintiye girmeden problemsiz bir şekilde televizyona aktarıp izleyebiliyorum. Özellikle Blueray filmler gerçekten keyifli oluyor.
Bunun için ; LG'nin sitesinden "SmartShare" diye bir programı var. Bu programı Bilgisayara kuruyoruz. Bu bilgisayar da Resim/Müzik ve Filmleri televizyonda izlemenize olanak sağlıyor. Bilgisayarınızda paylaştırmak istediğiniz dosya yolunu gösteriyorsunuz. Televizyondan da input ayarlarından smartshare olayını seçtiğinizde, bilgisayarınızdan paylaştığınız filmleri sorunsuz bir şekilde izleyebiliyorsunuz. Ama dediğim gibi yalnızca film izleme vs. Ayna/birebir görüntüyü aktarma ben de bulamadım.

Ezcast ile ilgili bir kaç video izledim ve şunu farkettim. 1 saniye de olsa Lag'a giriyor. Bu da bazı oyunları oynarken sorun yaratır ve keyif alınmaz. Sorum şu ; Lag'a girmeyen wifi cast cihazı var mı ? Bir de HDMI kablo ile bağladığımda, Cast olayındaki gibi lag söz konusu mu ? Eğer HDMI'da da lag oluyor ise, kablo hiç almayı düşünmüyorum.

serhatdundar

Asistan
Reaksiyon puanı
99
HDMI kabloları kullanabilirsin, hem yeni üretilen HDMI kabloları 4K Ultra HD veri aktarımıyla kablosuz bağlantıdan çok daha hızlı ve net verimi aktarımı sağlayacaktır, HDMI kablosu alırken ihtiyacın olacak uzunlukta olmasına ve kablonun ucundaki kısmın aşağıdaki gibi altın sarısı renginde olmasında fayda var.
65465.jpg