Laptopa Bağladığım Monitörde Problem ( Philips 248E9 )

Bu konuyu okuyanlar

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
Merhabalar. Monitörde bir problemim var ve kısaca izah etmeye çalışacam.

Laptopuma ek monitör aldığım bu 248e9'u taktım ve ilginç bir durumla karşılaştım. Laptopun kapağını indirdiğimde ya da Win+P ile ekranı yinele ya da sadece ikinci ekran dediğimde ekranda bir pencere sürüklerken böyle takıla takıla gitme ve bir video açtığımda ( youtube vs mesela ) izlerken donmalar oluyor.

Sitesinden içinde exe setup vs olmayan bir sürücüsünü talimatlara göre de yükledim. Laptopta tüm sürücüler ve güncellemeler yapılmasına rağmen böyle bir durum var.

Laptopta 7700hq işlemci ve 1060 ekran kartı var. Yani donanım olarak bir problem yok. Ama muhtemelen bir yerde bir yazılım mı başka birşey mi ters tepiyor.

İlla bu monitör olmasa da bu durumu yaşayan vardır. Nasıl çözerim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

belki sorulacaktıt vga ila bağladın mı diye? laptopta vga girişi yok malesef.

Son düzenleme:

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
Merhaba arkadaşlar. Laptopuma ek bir monitör bağladım ve bazı noktalarda ayarlayamadığım şeyler var.

- HDMİ ile bağladım ve monitördeki hoparlörleri kullanamıyorum. Driver programları dahil güncellemeleri yaptım ama olmadı.

- Display Fusion kullanıyorum lisanslı olarak, bu program birkaç noktada yardımcı olsa da, mesela monitöre gönderdiğim programlarda (whatsapp vs ) gelen bildirimler laptopta açılıyor. Gelen bildirimleri de monitörde görebilir miyim?

-Win tuşuna basıp program açayım dediğimde yine laptopta açılıyor. Kullandığım monitörde açmıyor.

- Rocketdock Rainmeter gibi programlar kullanıyorum ve bunlar direk laptopta, bir kopyaları da monitör de olabilir mi?

- Laptopa Bağladığım Monitörde Problem ( Philips 248E9 ) bu açtığım konuda da belirttim bazı hususları, o yüzden tek olarak monitörü kullanamıyorum.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Başlatın sağ alt tarafında yer alan ses ikonuna bastığınız
71113
zaman HDMI bağlantısı yapılan aygıt gözükmüyor mu? Yine Windows ayarları bölümünden ekranı seçebileceğiniz bir bölümün olması gerekiyordu. Şu an Win7'de olduğum için gerekli ekranı tam olarak gösteremiyorum.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
Başlatın sağ alt tarafında yer alan ses ikonuna bastığınızEkli dosyayı görüntüle 71113 zaman HDMI bağlantısı yapılan aygıt gözükmüyor mu? Yine Windows ayarları bölümünden ekranı seçebileceğiniz bir bölümün olması gerekiyordu. Şu an Win7'de olduğum için gerekli ekranı tam olarak gösteremiyorum.
malesef ordan seçilse de ve monitörün adı çıksa da ses gelmiyor. realtek de yüklü.
Mesaj otomatik birleştirildi:

yav arkadaşım, neden yani açtığım diğer konuyu bu konuyla birleştiriyorsunuz ki?

ikisi birbirinden alakasız şeyler!

neyse, bişey yazmayacam. bir dublajda geçen bir laf vardı, hep kel kalacaksın diye.

aha da burası hep kel kalacak.

Son düzenleme: