Laptop yavaşlama sorunu

Bu konuyu okuyanlar

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Son düzenleme:

Proyuncu

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Disk üzerinde evet, Ram işlem için kullanılan bir hafıza. Yapılan işlemlere göre farklılık olabilir. Ubuntu'yu kurulum yapmadan da, kurulum medyasından canlı olarak deneyebilirsin. Ubuntu'un düşük donanımlı bilgisayarlar için farklı sürümleri mevcur. (Lubuntu veya Xubuntu ve başkaları da var.)

Linux Download | Download Linux Lite Free Linux Operating System
Linux Lite Easy to Use Free Linux Operating System
(32 bit öneririm, daha az kaynak gerektirir)

Bu arada Ssd 16 gb napayim

TuncaIchizo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarın yavaşlamasında birçok neden olabilir. Başlata Msconfig yazıp ordan hizmetler sekmesinden tüm microsoft hizmetlerini gizleye basıp, tümünü devre dışıyı işaretle gene ordan başlangıç sekmesinden bilgisayar açılınca başlayan tüm programları devre dışı bırak
ctrl+shift+esc yada ctrl alt del görev yöneticisinden programlara göz at gözüne çarpan programları googleye yaz araştır. Düzgün bi malware programı ile bilgisayarını tarat önerim adw cleaner . Bilgisayar özellikleirnden gelişmiş sistem ayarları ordan gelişmiş ordan performans , ayarlar , en iyi performansı seç yapılıcak daha birbir türlü şey çıkar ama önerim yeni laptop alman çünkü 1 gb ram gerçekten düşük bir miktar istersen ram takviyesi yapabilirsin ama her laptopta olmuyor genede araştır bi görüşürüz.

Proyuncu

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bilgisayarın yavaşlamasında birçok neden olabilir. Başlata Msconfig yazıp ordan hizmetler sekmesinden tüm microsoft hizmetlerini gizleye basıp, tümünü devre dışıyı işaretle gene ordan başlangıç sekmesinden bilgisayar açılınca başlayan tüm programları devre dışı bırak
ctrl+shift+esc yada ctrl alt del görev yöneticisinden programlara göz at gözüne çarpan programları googleye yaz araştır. Düzgün bi malware programı ile bilgisayarını tarat önerim adw cleaner . Bilgisayar özellikleirnden gelişmiş sistem ayarları ordan gelişmiş ordan performans , ayarlar , en iyi performansı seç yapılıcak daha birbir türlü şey çıkar ama önerim yeni laptop alman çünkü 1 gb ram gerçekten düşük bir miktar istersen ram takviyesi yapabilirsin ama her laptopta olmuyor genede araştır bi görüşürüz.

Ben 1 gb Aida64e baktığımda anakartımın en fazla 1 gb ram desteklediğini gördüğümü söylemiştim. Bu arada başka ne yapabilirim ?

TuncaIchizo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dostum bu konuda eminsen ben düşünmüyorum destekliyodur bana göre bilgisyarcıya gidip bi ram deniyebilirmiyiz deyip deneyebilirsin

Proyuncu

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Dostum bu konuda eminsen ben düşünmüyorum destekliyodur bana göre bilgisyarcıya gidip bi ram deniyebilirmiyiz deyip deneyebilirsin

Açıkçası tam olarak bilmediğim için üşeniyorum gidip denemeye . Bu arada sadece ram yükselse ne gibi sonuçlar olur mesela chrome 2 sekme açmak eziyet gibi olıuyordu buna bi çözüm olabilir mi ?

TuncaIchizo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Olucağını düşünüyorum. Ama 100 liraya ram alcağına gidip 2. el 200,300 liraya bi laptop alsan daha kar edersin

Proyuncu

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Olucağını düşünüyorum. Ama 100 liraya ram alcağına gidip 2. el 200,300 liraya bi laptop alsan daha kar edersin

Ayni şekilde yavaş olucağını düşünü yorum yoksa neden ucuza satsinlar ki

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ayni şekilde yavaş olucağını düşünü yorum yoksa neden ucuza satsinlar ki

Son düzenleme: