Laptop Temizledikten Sonra Bilgisayar Aşırı Yavaşladı Ve Fan Çalışıp Duruyor

Bu konuyu okuyanlar

blade99x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhabalar ;

Laptopumda oluşan aşırı ısınmalar sonucu bilgisayarı temizlemeye ve macunu değiştirmeye karar verdim bilgisayarı açtım mevcut macunu iyice temizleyip yeni macunu sürdüm genel temizlikten sonra herşeyi taktım ve power tuşuna bastım . Ekran gelmedi fan biraz döndü 3 4 saniye sonra bilgisayar kapandı 2 3 kez tekrarladım yine aynıydı ramı söktüm taktım bu durum düzeldi fakat bilgisayar aşırı yavaşlamış durumda power a bastığım zaman bile ekran 2 saniye sonra geliyor bilgisayarda işlem yapmak tam bir işkence haline geldi ve fan ilk açılışta çalıştıktan 6 7 saniye sonra duruyor ve arada bir çalışıp tekrar duruyor . Bilgisayara format attım yeni fan aldım ama nafile düzelme olmadı .

Çözüm önerilerinizi bekliyorum . Teşekkürler ...

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
İŞLEMCİ,Ram ve hdd kullanımlarına aygıt yöneticisinden bi bakın.

blade99x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herhangi bir sorun görünmüyor

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Fanın arada bir durup çalışması ,kısmını atlamışım.Ya fan sorunlu veya fanın elektrik beslemesinde bi sorun var. Fanın durması ile sıcaklık inanılmaz ve aniden yükselir,işlemci ısınması ile makina kasar ve yavaşlamaya çalışır. Yani fanın kesinlikle sürekli dönüşünün sağlanması lazım. Yeni aldığınız fan bozuk falan olmasın.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Son düzenleme:

blade99x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok hocam normal fanında da aynı sorun vardı yenisini sipariş ettim sorun hala devam ediyor

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
O zaman ,işte bu sorun ,diğer büyük sorunların sebebi bence. Fanın dönmemesi kabul edilemez,çünkü.İşlemci o kadar hızlı ısınır ki, bu bütün sistemi allak bullak eder.Anakarttaki sıcaklık sensörleri bozulmuş olabilir. Veya buna benzer bi sorun.Eğer bu şekilde bi sorun varsa,bunu da ancak servis halledebilir,maalesef.