Laptop soğutucusu?

Bu konuyu okuyanlar

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Soğutucunun boyutları yazıyor ona göre laptop'un boyutlarını ölç ona göre aşağı yukarı bir bilgi sahibi olabilirsin laptoplar 17.3 inçtir boyutları muhtemelen olacaktır..

Ahmet3553

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
S

Soğutucunun boyutları yazıyor ona göre laptop'un boyutlarını ölç ona göre aşağı yukarı bir bilgi sahibi olabilirsin laptoplar 17.3 inçtir boyutları muhtemelen olacaktır..
Dün linkini paylaştığım asus Rog gl703 vm adlı model laptop boyutu 41.8(W) x 28.0(K) x 2.40 ~ 2.50 (Y) c bu sığmıyor sanırsam

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Laptop'ın boyutları asus sitesinde 415x280x24 mm bu şekilde soğutucnun boyutuda 410X275X64 mm bu şekilde uyum sağlıyor sadece genişlikte 5 mm fark var oda 1 cm'den az o kadar olur..

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Eski kasadan söktüğüm iki fanı usb'ye bağladım. Arada bir ısınınca laptopun üstüne koyuyorum. Miss. ama en fazla 1-2 derece farkediyor...

Ahmet3553

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Peki sizin nu soğutucuya alternatif olarak bir soğutucu öneriniz var mı?

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Ben trust gxt 278 4 fanlı benim işimi görüyor daha önceki laptop'umu al kapağını açıp soğutucunun üzerine öyle koyuuordum efsane bir soğutma sağlıyor oyunlarda çok yüksek hızda çalışan fan normal işlem yapıyormuşum gibi çok düşük bir hızda çalışıyordu bahsettiğiniz ürünle ne kadar kıyaslanır bilemem bahsettiğiniz ürünün en büyük özelliği alüminyum olması laptop altında işlemcinin olduğu bölgelerde hava delikleri yoksa soğutucular çok bir işe yaramıyor ve fanların o deliklere gelmesi gerekiyor..

Ahmet3553

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ben trust gxt 278 4 fanlı benim işimi görüyor daha önceki laptop'umu al kapağını açıp soğutucunun üzerine öyle koyuuordum efsane bir soğutma sağlıyor oyunlarda çok yüksek hızda çalışan fan normal işlem yapıyormuşum gibi çok düşük bir hızda çalışıyordu bahsettiğiniz ürünle ne kadar kıyaslanır bilemem bahsettiğiniz ürünün en büyük özelliği alüminyum olması laptop altında işlemcinin olduğu bölgelerde hava delikleri yoksa soğutucular çok bir işe yaramıyor ve fanların o deliklere gelmesi gerekiyor..
Anladım işte kararsız kalıyorum çıkamadım işin içinden

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Evet bu önemli. Benim laptopun altı deliksiz olduğu için soğutucular işe yaramıyor.