Laptop siyah ekran sorunu

Bu konuyu okuyanlar

theebren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Benim bir Hp pavilion g6-2212et 2013 model bir laptopum var. Bugün pc de sol menteşe tarafında üst kasanın biraz kalktığını farkettim. Sonra elimle bastırım oturtmayı denedim fakat olmadı. Bu sırada pc kendi kendine kapandı. Açmayı denedim fan çalıştı ışıklar yandı ama ekran gelmedi. Ben de sonra pc yi söktüm. Klavyeyi çıkardıktan sonra ekranın ana karta gelen jakının çıkmış olduğunu gördüm ve taktım. Topladıktan sonra power tuşuna bastığımda yine açılmadı bu sefer capslock tuşundaki beyaz ışık 3 kere yanıp sönüyordu wireles ışığı da turuncu yanıyor normalde beyaz yanması lazım. Bu arada anakarta hiç dokunmadım. Sizden cevap bekliyorum yazıyı okıduysanız teşekkür ederim.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Baskı uygularken sokete zarar vermiş olabilirsin soketin girdiği yerdeki teller ince hassas teller onlarda zarar görmüş olabilir soketin flex'i de zarar görmüş olabilir...

theebren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Baskı uygularken sokete zarar vermiş olabilirsin soketin girdiği yerdeki teller ince hassas teller onlarda zarar görmüş olabilir soketin flex'i de zarar görmüş olabilir...
Tekrar söküp sokete de baktım bir sorun yoktu. Ama şunu yazmayı unutmuşum 8 yada 9 ay kadar önce normal bir şekilde pc yi kapatmıştım sonra bu sorun tekrar başıma gelmişti bende bir arkadaşın tanıdığı bilgisayarcıya gösterdim ısınmadan dolayı bazı lehimler çıkmış falan dedi yapmıştı o zaman 80 tl gibi cüzi bir miktar almıştı. Bilgisayarım çok ısınıyor hatta baskı yaptığımda baya fanın orası sıcaktı acaba yine mi öyle birşey başıma geldi. Sence tekrar yaptırmaya değer mi amd ekran kartı var birde.