Laptop ses yok

Bu konuyu okuyanlar

comolokko34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Satellite P50-B 117 PSPNUE bilgisayarıma format attım, herzamanki gibi format sonrası driverları kurdum ama ses yok.

-Araç çubuğunda ses simgesi VAR
-Ses simgesinde ses göstergesi hareketli. Sese göre iniyor çıkıyor tepki VAR
-HDMI ile tvye bağladığımda ses VAR
-Driverlar DOĞRU yüklendi
-İşletim sistemi GÜNCEL
-Laptop kasa açılmadı, herhangi bir bağlantı DEĞİŞTİRİLMEDİ
-Herhangi bir ses ayarı ile OYNANMADI

Format öncesi şüpheli harektler:
Kurduğum bir program sonrası ses gitti. Geri getiremeyince önce 8.1den Windows 10a geçtim. Ses gelmeyince tekrar HDD bölümlerini temizleyip yeniden 8.1 kurdum. Yalnız 10 kurulumu bitince otomatik Bios'a girdi. İhtimal dahilindeki virüs Bios ayarlarıyla oynamış olabilir mi?

Not: Bios ayarlarını kontrol ettim bir sorun yok ve hatta default ayarlara çektim.

Sonuç: Bilgisayarda ses YOK, kulaklığı takınca ses YOK, hdmi ile tvye bağlayınca ses VAR. Hoparlörden ara ara kısa bir tık sesi geliyor. Şu ara kayboldu. HDD'de etkinlik süresi %100 oldu, ama en son format öncesi sorunu çözdüm.

Velhasıl, ne yaptım ettim çözemedim.

Lütfen yardım.

kaarahan5858

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hocam bire bir aynı sorunlar bende de var sen çözebildin mi konuyu açalı baya olmuş yardım edebilecek kimse yok mu?

merih21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı sorunlar bendede var neden böyle oluyor bilmiyorum çözümü olan varsa lütfen yazsın

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
mekanik ses tuşu,ses potu olup olmadığına bakın sesi kısıkta mı? yoksa kulaklık jackına kulaklık takıp dene...

merih21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hiçbir şekilde ses gelmiyor kulaklık jakı bağlı kulaklıktan gelmiyor hoperlorden gelmiyor

hasan1866

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar aynı modelde bende sorun yaşıyorum acil yardım bekliyorum sizden...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
bende de eski bi laptop vardı ses sorunlu ve driverı yüklemeyince windows dan dolayı ses gelmiyordu. bakmayın siz driverın güncel dediğine, değil... aygıt yöneticisinden özelliklere gelip aygıt kimliğini bulun ve kopyalayıp driver kelimesi ile beraber aratın. ben öyle aratıp özel driverını bulup sorunu öle çözmüştüm.

aygıt kimliği şöyle mesela:
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_8086&DEV_2804&SUBSYS_14621055 gibi gibi...

sahte aldatıcı virüslü sitelere dikkat edin mümkünse driver solution lı sonuçlar bulmaya çalışın.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ses yoksa ya bozuktur yada kulaklık jakı bozuk yada hoparlör bozuk...
ses chipi bozuksa sürücü kuramazsın...

hasan1866

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ses Windows 8 de vardı. win 10 yükseltince ses gitti. Uefi olarak ta normal olarak ta kurulum yaptım. 7,8.1,10 hepsini kurdum çözüm bulamadım.

hasan1866

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekt.PNG
ekt2.PNG

arkadaşlar aygıt yöneticisi resimlerini koydum. donanım kimliği.
\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0284&SUBSYS_1179F943&REV_1000\4&2a5c2a5e&2&0001 requires further installation.

Sustemturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar aynı sorun bende de var var mı çözüm bulabilen hoparlörler resmen iptal oldu saçma sapan pıt pıt sesinden başka bi ses gelmiyo var mı önerisi olan

ultrAslan_t3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Aynı sıkıntı arkadaşımın bilgisayarına format attığım vakit başıma geldi.Yabancı bir forumda buldum çözümünü burdan da Türkçe kaynak arayanlar için çözümü yazayım.
1- Öncelikle Realtek ses sürücüsünün (v6.0.1.7173) versiyonunu indirin 2014 yılına ait.Bunu yükleyin.
2- Bilgisayar yeniden başladıktan sonra soldaki "Shift" tuşuna basılı tutarak " Bilgisayarı kapat" deyin.
3- Bilgisayar kapandıktan sonra fişe takılıysa fişten çekin.
4- Sağ alt tarafta çok küçük bir delik var ona iğne ataç gibi ince şeylerle girerek 3-4 saniye boyunca basılı tutun.
5- "Tok" diye bir ses çıkacak hoparlörlerden ondan sonra basmayı bırakın ve bilgisayarı yeniden açın.

Geçmiş olsun umarım yardımcı olabilmişimdir iyi forumlar.Yine giderse 2'den başlayarak aynı şeyleri tekrarlayabilirsiniz sürücü güncellemediyseniz.

kuralsız0133

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sıkıntı arkadaşımın bilgisayarına format attığım vakit başıma geldi.Yabancı bir forumda buldum çözümünü burdan da Türkçe kaynak arayanlar için çözümü yazayım.
1- Öncelikle Realtek ses sürücüsünün (v6.0.1.7173) versiyonunu indirin 2014 yılına ait.Bunu yükleyin.
2- Bilgisayar yeniden başladıktan sonra soldaki "Shift" tuşuna basılı tutarak " Bilgisayarı kapat" deyin.
4- Sağ alt tarafta çok küçük bir delik var ona iğne ataç gibi ince şeylerle girerek 3-4 saniye boyunca basılı tutun.
5- "Tok" diye bir ses çıkacak hoparlörlerden ondan sonra basmayı bırakın ve bilgisayarı yeniden açın.

Geçmiş olsun umarım yardımcı olabilmişimdir iyi forumlar.Yine giderse 2'den başlayarak aynı şeyleri tekrarlayabilirsiniz sürücü güncellemediyseniz.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Selamın Aleyküm. ultrAslan_t3 kardeşim. Allah razı olsun senden büyük bir dertten kurtardın beni. Söylediklerini bire bir yaptım. Hiçbir sorun kalmadı. Adamın ham maddesi çok çook sağ ol var ol.

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Adamlar nasıl bir bilgisayar yapmışlar ya :D Çözümü okuyunca güldüm, sanki ajanlık işleri için cihaz keşfediyoruz...

Unrealist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Allah razı olsun sırf teşekkür etmek için üyeliği açtım

NAMIKABI

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler ultrAslan_t3
Gerçekten inanılması zor. Komik ama gerçek.
Benimde Toshiba P50t cihazım var (şu an bu cihazdan yazıyorum) Aynı sorunu bende yaşadım. Sizin paylaşımınız ile sorunu çözdüm.
Ancak, ben sadece "Realtek ses sürücüsünün (v6.0.1.7173) versiyonunu" indirip kurdum ve cihazı yeniden başlattım. Ses sorunu çözüldü.
Daha sonra windows 8 ve windows 10 un farklı sürümlerini kurduğumda da aynı şey oldu güncel sürüm ile ses yok (hem hoparlör hemde kulaklık) Realtek ses sürücüsünün (v6.0.1.7173) versiyonunu kurduğumda (sadece kurmak) sorun ortadan kalkıyor.

Bu değerli paylaşım için teşekkür ederim.

ultraslanibo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Mesaj otomatik birleştirildi:

Allah senden razı olsun kardeş. 1 gündür bununla uğraşırken sen yardımcı oldun. Teşekkür etmek için üye oldum :)