Laptop RAM Yükseltme Nasıl Yapılır

Bu konuyu okuyanlar

Fatih KIŞ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herkese hayırlı günler arkadaşlar casper nirvana bir laptopum var ve fotograflarda mevcut olan özelliklerde rami bana yetersiz geliyo cok yavaş ve bunu yükseltmek istiyorum.Fotograflarda buluna ram pcnin üzerinden cıkan orjinal ram bildim kadariyla 16gb ta kadar ram desteklıyormuş

biraz cok soru sorucam affınıza sığınarak şünkü bu konulara cok uzagım sadece internetten araştırdıgıma göre bunu kendi başima değiştirebilecegime kanaat getirdim sorularıma vap ariyorum

-öncelikle benim bilğisayarıma uygun fiyatlı hangi rami almalıyim
-aldığım rem performans artişini gözle görüiür bir şekilde artirirmi -degişim yaparken nelere dikkat etmeliyim -cpuıd pragramında ram takcak slot delikleri 4 slot gösteriyo ama sadece 1ci ve 3 cundu slot deliklerinde 2+2 olmak üzere toplam 4 gb ram var ama bilğisayarı açip içini baktımda sadece 2 slot deliği görüyorum bunun nedeni nedir başka biyerdemi yoksa sistemdemi problem var.

692ae289-ec40-47bd-ae45-01bd1030953d.jpg

Son düzenleyen moderatör:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hocam Allah aşkına şu konuları açarken bir forum kurallarına bakın konuyu düzenleyeceğim diye imanım gevredi. Konuya gelecek olursak DDR3 1333 MHz RAM iş görecektir.