Laptop Ram ve Ssd önerisi

Bu konuyu okuyanlar

kfysoner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar şu aralar ram ve ssd araştırması yapıyorum sizce ne alsam danışmak istedim.

6th Gen. Intel® Core i7
DDR4-2133, 2 slots now 8 GB, up to 32GB
Graphics VRAM 4 / 2GB GDDR5
1 x 2.5" HDD + 1x M.2 PCI-E Gen3 x4 (NVMe) / SATA Combo SSD
Nvidia gtx 960m

özellikler bunlar şuanlık marka model olarakta MSI PE60-6QE kullanıyorum.

Tavsiyeleriniz nedir?

Hem tasarım programları kullanıyorum yeri geliyor render alıyorum hem oyun oynuyorum fazlasıyla.

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaslar

Rootsyl

Profesör
Reaksiyon puanı
514
*-*
laptopa yeni ssd yada ram takamazsınki

Rootsyl

Profesör
Reaksiyon puanı
514
ama şöyle bi durum varki EN yeni op op laptoplar dışında anakartında artıdan plug lar bulunan laptop bulamazsın ayrıca laptopların ramleri normalden daha enine kısadır ve mağazalarda satılmaz yani....
yeni pc al

Reaksiyon puanı
16,118
takarsın garantiyi etkilemez anakartı sökmek yada kızartırsa sorun olur.
yuh sodimm o ram ve var her yerde ddr3-4...

kfysoner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ama şöyle bi durum varki EN yeni op op laptoplar dışında anakartında artıdan plug lar bulunan laptop bulamazsın ayrıca laptopların ramleri normalden daha enine kısadır ve mağazalarda satılmaz yani....
yeni pc al

Başkan farkındaysan özelliklere ne yazdım suan 8 var 32ye kadar yükseltilebiliyor. çift slot girişim var ayrıca 2133ghzlik bakarsan zaten sayısızca görürsün ram.

takarsın garantiyi etkilemez anakartı sökmek yada kızartırsa sorun olur.
yuh sodimm o ram ve var her yerde ddr3-4...

Takarım ama öneri arıyorum yani 124gb lik mi 256gblik mi ssd taksam ram kaça yukseltsem 12 ye mi 16 ya mı kafam karışık

Rootsyl

Profesör
Reaksiyon puanı
514
Başkan farkındaysan özelliklere ne yazdım suan 8 var 32ye kadar yükseltilebiliyor. çift slot girişim var ayrıca 2133ghzlik bakarsan zaten sayısızca görürsün ram.

Takarım ama öneri arıyorum yani 124gb lik mi 256gblik mi ssd taksam ram kaça yukseltsem 12 ye mi 16 ya mı kafam karışık
peki bi bak ramlere o büyüklükte ram bulabilirsen yükseltirsin ama hiç olumlu bakmıyorum bu olasılığa ama neyse bulursan takarsın ^^

kfysoner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki bi bak ramlere o büyüklükte ram bulabilirsen yükseltirsin ama hiç olumlu bakmıyorum bu olasılığa ama neyse bulursan takarsın ^^

Yani bunun olumlu olumsuz yanı yok sonucta çift slot ram girişim var hali hazırda iki 16lık bile takabilirim ama 1000lira vermem suan. Suan için bir slotta 8lik takılı ikinci slotun boş ya bi 8lik daha alıp 16ya yukselticem yada 4lük alıp 12 ye yukselticem karar veremiyorum suanda

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
ya ne kadar cahil bilgisiz insan var. yok takamazsın yok yapamazsın. sanki tüm bileşenler mainboarda entegre...

damla döküm atari sanıyorlar heralde bilgisayarları

eğer vediğin bilgiler doğru ise cihazda m2 slot var bence samsung 850 evo m2 ssd al kaç gb istersen o sana kalmış

ramlerde ise benim favarim corsair fakat bir çok kiş Kingston HyperX tercih ediyor.

kfysoner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya ne kadar cahil bilgisiz insan var. yok takamazsın yok yapamazsın. sanki tüm bileşenler mainboarda entegre...

damla döküm atari sanıyorlar heralde bilgisayarları

eğer vediğin bilgiler doğru ise cihazda m2 slot var bence samsung 850 evo m2 ssd al kaç gb istersen o sana kalmış

ramlerde ise benim favarim corsair fakat bir çok kiş Kingston HyperX tercih ediyor.

Sonuna kadar katılıyorum. sene olmus 2017 artık ekleme yapılamayan cihaz kalmadı günümüzde neredeyse. Ki kullandığım cihaza bakılacak olursa marka modeli araştırsan googleda herşeye ulaşırsın çok zor değil.

Önerilerini dikkate alacağım teşekkürler tavsiye için

Reaksiyon puanı
16,118
asus ultrabooklarına onboad ram koymuş oda tablete klavye eklenmiş gibi...

Son mesajlar