Laptop Pil Kullanımı Ve Şarj

Bu konuyu okuyanlar

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Merhaba :)
bir hafta kadar önce bi yerden taksitle samsung ativ book 2 aldım. (NP270e5j-k05tr)
bilgisayarı daha dün teslim aldım, dünden beride kullanıyorum.
uzun uzun araştırdım ama yine de net bir bilgi bulamadım ve kafa karışıklığımda gitmedi.

sorularıma gelince:
1) bilgisayarı prizden kullanırken pil takılı mı olmalı yoksa çıkartılmalı mı?

2)bilgisayar hem pil hemde prize takılı ise, çalışması için gerekli enerjiyi pilden mi alır, prizden mi?
ve pil tamamen şarj olunca pile giden güç kesilir mi? (denedim ve pil tamamen şarj olduktan sonra DC adaptörü soğumaya başladı, ama bi yerden sonra aynı ısı da kaldı) (tahminim: pil %100 dolunca bilgisayar prizden çalışıyor ve pilde boşta bekliyor)

3)şarj esnasında, pc de açıkken, pili çıkarırsak ne olur? (normalde bunu uygulamalı olarak denerdim ama pc yi zarar vermek istemiyorum :) )

4)pil şarj olurken bilgisayarı kullanmak soruna yol açar mı(mesela telefon şarj olurken kullanılınca ısınıyor)

5)bilgisayarı uzun süre şarjda bırakmak, mesela 4 saat kadar, sorun çıkarır mı (normalde 2 saatte tam şarj oluyor)

evet :) bu konularda araştırdım biraz ama birbirinin aksini iddia eden bir sürü yazı okudum :)
yukarıdaki sorularımda bilgisi olan arkadaşlar abiler beni aydınlatırsanız sevinirim (gözümden kaçan yazım hataları için kusura bakmayın)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bir de bu bilgisayar sizce nasıl?
oyun oynamak gibi bir niyetim yok, üniversite bitene kadar beni idare eder mi? (bilgisayar mühendisliği kazandım)

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
yine zor sorduk galiba, bakın hiç cevap yok...
bir daha ki sefere korenin melekleri diye bir konu açacağım, 5 dk da 9999999. sayfayı geçer, eminim

leanardo

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
1. pil takılı dursun 2. yeni modeller atıyorum %90 şarj oluncaya kadar bataryaya daha sonra direk prizden alır 3. bilmiyorum sen yinede çıkarma 4. olmaz