Laptop Kapanmıyor

Bu konuyu okuyanlar

xloer00

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Bilgisayar açıldıktan sonra direk bilgisayardan kapata basınca bilgisayar kapanıyor normal sorunsuz. Ama biraz internete giriyim oyun oynıyım bilgisayarın normal kapata basınca siyah ekran geliyor ama bilgisayar ışıkları yanık kalıyor ve fan çalışıyor yavaş bir şekilde. Win 10 pro kurulu ama win8/8.1 ve win 7 de de aynısını yapıyor.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Soğuduktan sonra kapanacaktır.

xloer00

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Soğuduktan sonra kapanacaktır.
Hayır tüm gece açık kalıyor bazen unutuyorum öyle hatası olduğunu kapanmıyor hiç bir şekilde. Sarjda değilsede sarj bitince kapanıyor.

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Format atsan bile aynı sıkıntı devam ediyor yani öyle mi ?

xloer00

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Format atsan bile aynı sıkıntı devam ediyor yani öyle mi ?
Evet dediğim win leri kendim kurdum ama isolarda bir problem yok aynı iso dosyalarıyla 3-4 tane daha pc formatladım hiç sorunsuz çalışıyolar.

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Güç seçeneklerinden hızlı başlatma özelliğini kapatıp bir deneyin düzelebilir

xloer00

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Dediğiniz hızlı başlat özelliğini youtubeden araştırıp buldum ve kapattım. Deneceğim umarım sorun çözülür.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Dediğiniz hızlı başlat özelliğini youtubeden araştırıp buldum ve kapattım. Deneceğim umarım sorun çözülür.
Pc kapatmaya bastıktan sonra resimdeki gibi kalıyor ekran tamamen kapalı ama pc çalışmaya devam ediyor. Üstündeki ışıklarda beyazdan kırmızıya dönüyor.

Son düzenleme:

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56

Pc kapatmaya bastıktan sonra resimdeki gibi kalıyor ekran tamamen kapalı ama pc çalışmaya devam ediyor. Üstündeki ışıklarda beyazdan kırmızıya dönüyor.

Kusura bakmayın yardımcı olamadım biraz araştırıp bir şeyler bulursam muhakkak yazarım size.

xloer00

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Teşekkür ederim ilginiz için bu sorun çok uzun süredir var. Aslında pc nin daha garip sorunları varda şuan bunu çözmeye çalşıyorum.

Kusura bakmayın yardımcı olamadım biraz araştırıp bir şeyler bulursam muhakkak yazarım size.
Teşekkür ederim ilginiz için bu sorun çok uzun süredir var. Aslında pc nin daha garip sorunları varda şuan bunu çözmeye çalşıyorum.

Son düzenleme:

Ercan KIRAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yazılımsal birşey yok gibi duruyor PSU gücü kesmiyor elektrik vermeye devam ediyor olabilir bazı eski PSU larda başıma gelmişti. Birde eski anakartların bios seçeneklerinde güçle ilgili bir bölüm olması gerekiyor orayada bakarsan iyi olur. Bende bir araştırayım bu arada

Senin sorununa benziyor bir göz atabilirsin