Laptop işlemci değişir mi?

Bu konuyu okuyanlar

erolsemin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,
Sizlerin yardımlarına ihtiyacım olan bir konu hakkında bilgi almak istedim.
Öncelikle kullandığım cihaz HP Pavilion G6 2257 Sr modeli , ihtiyaç duyulan anakart çipset verilerini Resim olarak veriyorum yorumlarınızı yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim. Ayrıca bu değişimi SSD ile desteklemek istiyorum.
Değişim amacım CAD CAM programlarında (Solidworks-Autocad) performans almak ve ısı sorunun en aza indirmek.
Bu konu hakkında daha farklı fikirleri olan dostların da beyanda bulunmalarına ayrıca sevinirim.
Amacım maliyeti artırmadan performans almak.
Hangi işlemci bana uygun olur yardımlarınızı rica ediyorum.

Şuan ki Teknik özellikler:

CPU
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Ivy Bridge 22nm Technology

RAM

8,00GB Dual-Channel DDR3 @ 798MHz

Motherboard

Hewlett-Packard 183E (U3E1)

Graphics

Generic Non-PnP Monitor (1360x768@60Hz)
Intel HD Graphics 4000 (HP)
2048MB ATI AMD Radeon HD 7600M Series (HP)
CrossFire Disabled

Storage

931GB Seagate ST1000LM024 HN-M101MBB (SATA )

594ec6ff7eb5305c6fdc8b5e40a392b6.png

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba,
O sokette fazla işlemci yok. Olanlar da ya sizinkenden kötü ya da sizinkine çok yakın. Intel® Core™ i7-3820QM bu işlemci sizin bilgisayarınız ile uyumlu ama takarsanız arada fazla bir fark olmaz.

erolsemin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
O sokette fazla işlemci yok. Olanlar da ya sizinkenden kötü ya da sizinkine çok yakın. Intel® Core™ i7-3820QM bu işlemci sizin bilgisayarınız ile uyumlu ama takarsanız arada fazla bir fark olmaz.

Bilgi paylaşımı için çok teşekkür ederim, bir kaç sorum daha olacak uygunsanız?
-Isınma sorununu çözer mi?
-Ssd ile desteklersem farkı hissedebilir miyim?
amacım çok aşırı bir performans değil de bu değişime değer mi? asıl merakım bu aslında.
Çok sağolun.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Isınma sorununu çözer mi?
Sıcaklık değerleriniz nedir? MSI Afterburner ile ölçün. Isınma sorunu için notebook soğutucu kullanmabilirsiniz.
Ssd ile desteklersem farkı hissedebilir miyim?
Programları ve işletim sistemini SSD'ye kurarsanız daha hızlı açılır. HDD'ye göre açılış hızlarında anlaşılabilir bir fark olur.
bu değişime değer mi?
İşlemciyi yükseltmeyin derim. Alacağınız işlemci ile arada fazla bir fark olmaz.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
sonunda çılgın Bediş gibi kahrıbela notebook diye haykırırken bulursun kendini...

erolsemin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sıcaklık değerleriniz nedir? MSI Afterburner ile ölçün. Isınma sorunu için notebook soğutucu kullanmabilirsiniz.

Programları ve işletim sistemini SSD'ye kurarsanız daha hızlı açılır. HDD'ye göre açılış hızlarında anlaşılabilir bir fark olur.

İşlemciyi yükseltmeyin derim. Alacağınız işlemci ile arada fazla bir fark olmaz.
sonunda çılgın Bediş gibi kahrıbela notebook diye haykırırken bulursun kendini...

Verdiğiniz bilgiler için çok sağ olun :) fikirlerinizi değerlendireceğim. :)