Laptop ile oyun oynanmaz algısı doğru mu ?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
923
Laptop ile oyun oynanmaz algısı doğru mu sizce ? Mesela oyun laptopları felan etc.:blush:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Laptopa göre değişir.120 Hz 3ms panele sahip 17.3" MSI larda öyle bir oynanır ki :)

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Oyun dizüstüsünde oyun oynamayacaksan niye oyun dizüstüsü alıyorsun diye sorarlar adama.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
Laptobun donanımına ve özelliklerine göre değişir bu algı.

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
Hayir sen yanlis anlamisin yani laptoplar ile oyun oynanmaz yani oynayamazsin algisi yanlis mi diye sordum ben:)

Oynanır niye oynanmasın ama böyle üst düzey performans beklemen yanlış olur. Üst düzey performans gösteren laptoplar yok mu? Var ama onlar pahalı oluyor. Mesela aynı özellikte biri masaüstü bir laptop, masaüstü 1.000 liraysa laptop 2.000 lira. Oynamasına oynarsın bende Asus X550LB vardı aşırı ısınıyordu soğutucum falan da vardı ama ben FIFA17 oynuyordum NBA2K17 oynuyordum GTA5 bile oynadım ama bilgisayar çok eskiyor. İçinde ki gri renkli herşey bronzlaşmıştı sıcaklıktan.

Ahmet Emre Toraman

Profesör
Reaksiyon puanı
391
Laptoplarla gayet güzel oyun oynanır. Niye oynanmasın. Özellikleri iyiyse bide 17.3 ile on numara oyun keyfi olur :). Tabi ortalama performansa sahip bilgisayarda da gayet iyi oyun oynanır

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Her bilgisayarda oyun oynanır. Ben bunun canlı örneğiyim LUL :p

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Hangi bilgisayar ile oyun oynuyorsun ki ?
"Her bilgisayarla" :p Şu an bir N3050 netbook'tan yazıyorum, daha bir kaç yıl önceye kadar bir N270 tek çekirdek atom tek bilgisayardımdı. Sonra T5750 dual core bir laptop aldım, biraz rahat ettim. Ama elimdeki her bilgisayarda oyun oynadım. Elimde 2 tane masaüstü var. Geçen yıla kadar ana oyun bilgisayarım bir i3 2100 idi. Yanında AMD HD 5670 geliyordu. Şimdi babam doğum günüm hediyem olarak bana bir i5 4590 masaüstü satın aldı 8GB ram'li ama bunun da ekran kartı yok ve ekran kartı takmanın da hiçbir yolu yok. Yine oyunumu oynuyorum. Donanımın iyileşmesi sadece oynayabileceğim oyun yelpazesini baya artırdı. Oynadığım oyunların oynanabilitesi neredeyse hiç değişmedi :p

Aidheune

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
"Her bilgisayarla" :p Şu an bir N3050 netbook'tan yazıyorum, daha bir kaç yıl önceye kadar bir N270 tek çekirdek atom tek bilgisayardımdı. Sonra T5750 dual core bir laptop aldım, biraz rahat ettim. Ama elimdeki her bilgisayarda oyun oynadım. Elimde 2 tane masaüstü var. Geçen yıla kadar ana oyun bilgisayarım bir i3 2100 idi. Yanında AMD HD 5670 geliyordu. Şimdi babam doğum günüm hediyem olarak bana bir i5 4590 masaüstü satın aldı 8GB ram'li ama bunun da ekran kartı yok ve ekran kartı takmanın da hiçbir yolu yok. Yine oyunumu oynuyorum. Donanımın iyileşmesi sadece oynayabileceğim oyun yelpazesini baya artırdı. Oynadığım oyunların oynanabilitesi neredeyse hiç değişmedi :p
Yani laptop ile de oyun oynanir diyorsun ))

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Yani laptop ile de oyun oynanir diyorsun ))
Laptop'lar sadece taşınabilirlik için güçten fedakarlık ediyorlar ama ben diyorum ki güç çok da önemli değil. Her bilgisayarda oyun oynanır. Commodore 64 onun oyunlarının hastaları için yeniden üretilmeye başlandı. Yani o bilgisayarda bile eğlenceli oyunlar var. Senin bilgisayarının ram'i eminim ki 20KB'dan fazla ram'i ve 1Mhz'den güçlü işlemcisi vardır ? :p İlle de i7 sahibi olman gerekmiyor. Bugün bazı modern oyunlar bile eski cihazları düşünerek yapılıyor.

Aidheune

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Laptop'lar sadece taşınabilirlik için güçten fedakarlık ediyorlar ama ben diyorum ki güç çok da önemli değil. Her bilgisayarda oyun oynanır. Commodore 64 onun oyunlarının hastaları için yeniden üretilmeye başlandı. Yani o bilgisayarda bile eğlenceli oyunlar var. Senin bilgisayarının ram'i eminim ki 20KB'dan fazla ram'i ve 1Mhz'den güçlü işlemcisi vardır ? :p İlle de i7 sahibi olman gerekmiyor. Bugün bazı modern oyunlar bile eski cihazları düşünerek yapılıyor.
Bende i5 islemci 12 gb ram ve 1050 ti ekran kartli bir laptop var ama bazi forumlarda laptoplar oyun icin uygun degil yaziyordu o yuzden biraz kafama takilmisti.

qwert123436

Doçent
Reaksiyon puanı
60
özellikleri düşük alınırsa oynatmaya bilir ama orta ve üste segment özellikler sahip ise oynatır. hem masa üstü bilgisayardan avantajlı oluyorlar. istediğin yere götürebiliyorsun

Reaksiyon puanı
16,118
Tulpar T7 V15.1 17.3" Oyun Bilgisayarı
Tulpar-T7-v12_Arka_large.jpg

Tulpar-T7-v12_01-1070_large.jpg

bu yavruyla ve bununla:
Semruk-S7-v5_01_1080sli_large.jpg
Semruk-S7-v5_Arka_large.jpg

oyun oynayamazsan yazıklar olsun sana...
Semruk S7 V6.1.1 17.3" Oyun Bilgisayarı
kartlar mxm cpular i7-8700k...

Ahmet Emre Toraman

Profesör
Reaksiyon puanı
391
Tulpar T7 V15.1 17.3" Oyun Bilgisayarı
Tulpar-T7-v12_Arka_large.jpg

Tulpar-T7-v12_01-1070_large.jpg

bu yavruyla ve bununla:
Semruk-S7-v5_01_1080sli_large.jpg
Semruk-S7-v5_Arka_large.jpg

oyun oynayamazsan yazıklar olsun sana...
Semruk S7 V6.1.1 17.3" Oyun Bilgisayarı
kartlar mxm cpular i7-8700k...
Semruk serisi zaten ayrı bir olay. En üst performansı verebilen nadir serilerden ama fiyatta bayağı bi tuzlu

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hocam onun nasıl ekran kartı yok ek olarak ekran kartı takmanın nasıl bir yolu yok. Anlayamadım bunu :)

Bende i5 islemci 12 gb ram ve 1050 ti ekran kartli bir laptop var ama bazi forumlarda laptoplar oyun icin uygun degil yaziyordu o yuzden biraz kafama takilmisti.
İçiniz rahat olsun sizin bilgisayarda yüksek kaliteli oyunları rahatça oynayabilirsiniz. Bu arada bilgisayarın markası ve modeli nedir?

Son düzenleme:

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Doğruluk payı yok, donanım yüksek olsun yeter.

Aidheune

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Semruk serisi zaten ayrı bir olay. En üst performansı verebilen nadir serilerden ama fiyatta bayağı bi tuzlu

Hocam onun nasıl ekran kartı yok ek olarak ekran kartı takmanın nasıl bir yolu yok. Anlayamadım bunu :)

İçiniz rahat olsun sizin bilgisayarda yüksek kaliteli oyunları rahatça oynayabilirsiniz. Bu arada bilgisayarın markası ve modeli nedir?
Msi gv62 7re diye bir model

Msi gv62 7re diye bir model
Normalde bu modelde i7 var ancak benim aldigimda i5 islemci var

Son düzenleme:

Aidheune

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Öyle, N3050 işlemci de karşılıyor. Çoğu mobil işlemciden iyi ve o kadar da güçsüz de değil. Sadece 2GB ram'li değil de biraz daha pahalı ama 4GB ram'li versiyonunu keşke alsaymışım :p
Cidden merak ettim hangi oyunlari oynuyorsun ?

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Cidden merak ettim hangi oyunlari oynuyorsun ?
Don't Starve, Deponia serisi (Yeni oyununu satın alacağım, Doomsday), Half Life serisi, Portal, LOL (Bazen DOTA2'de), Max Payne serisi, Counter Strike (GO değil). 32GB hafızasına sığmayacağı için oynamadığım halde bu bilgisayarda Paladins ve Warframe de teorik olarak oynanabilir. Belki bir harici bellek üzerinden :p
Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=-g-mRY72nwM

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=oFmYvirQHhA

11.6" bir şey olduğu için görüntü kalitesini düşürmek çok fazla sırıtmıyor. Yine güzel görünüyor :) Büyük monitör'de 1024x768 çok sırıtabilir ama bunda o kadar sırıtmaz misal :)

Aidheune

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Don't Starve, Deponia serisi (Yeni oyununu satın alacağım, Doomsday), Half Life serisi, Portal, LOL (Bazen DOTA2'de), Max Payne serisi, Counter Strike (GO değil). 32GB hafızasına sığmayacağı için oynamadığım halde bu bilgisayarda Paladins ve Warframe de teorik olarak oynanabilir. Belki bir harici bellek üzerinden :p
Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=-g-mRY72nwM

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=oFmYvirQHhA

11.6" bir şey olduğu için görüntü kalitesini düşürmek çok fazla sırıtmıyor. Yine güzel görünüyor :) Büyük monitör'de 1024x768 çok sırıtabilir ama bunda o kadar sırıtmaz misal :)
O zaman sana bir monster verirsek herhalde oynamadigin oyun kalmaz :)

Ahmet Emre Toraman

Profesör
Reaksiyon puanı
391
Son düzenleme: