Laptop için Stres Testi Programı

Bu konuyu okuyanlar

tevfik3334

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba lapptopun işlemcisini ws test etmek için yuklu bı iş yaptırmak için bilinen bi program yada uygulama varmı

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Merhabalar;

CPU için Prime 95, GPU için Furmark, RAM için ise Memtest 86 adlı programları kullanabilirsin.Bu testleri yapmaya başlamadan önce açık program olmadığından emin.Ayrıca ısı değerlerini takip etmelisin ki çok yüksek sıcaklıklara çıkıp donanıma zarar vermesin.Bu arada oluşacak herhangi bir sıkıntıdan biz sorumlu değiliz.

tevfik3334

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir şey daha soracam lenovo laptopda samsung bellek neden koymuşlar ne mantık yani ben bu cihazı garantiye yolladım ama yollamadan önce samsung yok diye hatırlıyordum onu öğrenebilirmiyiz cihaz açılmışmı açılmamışmı nasıl anlarız tesekkurler

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
bir şey daha soracam lenovo laptopda samsung bellek neden koymuşlar ne mantık yani ben bu cihazı garantiye yolladım ama yollamadan önce samsung yok diye hatırlıyordum onu öğrenebilirmiyiz cihaz açılmışmı açılmamışmı nasıl anlarız tesekkurler
Bellek üretimini Lenovo yapmaz zaten.Genelde Samsung yapar kayıplar ve için.Lenovo marka diye içindeki bütün bileşenleri Lenovo olmak zorunda değil zaten Lenovo bilgisayar donanım üreticisi değil.

tevfik3334

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
desene usta çok paraya çok yanlış bi cihaz almışız peki sen hangi marka önerirsin işçilik ucuz diye çinde yapılmayıp bütün parçaları kendi markaları olan

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
desene usta çok paraya çok yanlış bi cihaz almışız peki sen hangi marka önerirsin işçilik ucuz diye çinde yapılmayıp bütün parçaları kendi markaları olan
Öyle bir ürün yok işte.Sen bugün gidip MSI Laptop bile alsan onun içinde ya G-Skill RAM olur ya da yine Samsung tedariği olur.HDD si Seagate olur.Zaten sen gidip Asus veya MSI kasa alsan bile onunda içindeki RAM tarzı parçalar ayrı olacak.Piyasada anlaşmalar mevcut herkes istediğini uretemez.

tevfik3334

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yüksek bılgılerın ıcın teşekkür ederım

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
yüksek bılgılerın ıcın teşekkür ederım
Asus diyorki ben anakart ve ekran kartı üreticisiyim.RAM üreten marka varken neden bu işe gireyim der.Firmalar da anlaşma yoluyla kendi üretmiş gibi oluyor zaten :) Yoksa herkes birbirinin işine taş koyardı.

tevfik3334

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
usta seni bulmuşken bika. bişey daha sorayım şimdi bu laptopu lenovo legion y520 şarjı dolunca çekmekmi lazım sürekli şarjda kalsa bataryayı yermi bunlarda cd romda yok usbyle yükleme yapacaz heralde

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Eğer ki overclock vs. ile uğraşmıyorsan stress testine sokup yorma makineyi boş yere, zaten bu makinelerde saatlerce %100 kullanım için uygun değiller.

usta seni bulmuşken bika. bişey daha sorayım şimdi bu laptopu lenovo legion y520 şarjı dolunca çekmekmi lazım sürekli şarjda kalsa bataryayı yermi bunlarda cd romda yok usbyle yükleme yapacaz heralde

Oyun oynayacağın zaman sürekli olarak şarjda durması lazım yoksa performans kaybı yaşarsın , mümkün olduğunca şarjda kullan laptobunu sıkıntı çıkmadan 1-2 yıl kullanırsın sonrasında zaten her pil ölmeye başlar. Eğer yapacağın yükleme windows 10 yükleme ise uefi destekli bir iso dosyasını usbye aktarman işini çözecektir.