Laptop Harici Ekran Kartı Hatası

Bu konuyu okuyanlar

4justice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim şöyle bir sıkıntım var.Benim laptopum da çift ekran kartı var.Birisi intel hd graphic kendi ekran kartı ve birde harici olarak Nvdia Geforce 840m.Benim sorunum bilgisayarımın harici ekran kartını yani Nvdia Geforce 840m in görmemesi ve aygıt yöneticisinde "bu aygıt bozuk ya da çıkmış olabilir" hatası almam. Bu sorun için bilgisayarcıya götürdüm. Oradaki çalışan ekran kartının yanmış olabileceğini söyledi. Birkaç gün bekledim. Yeni ekranı kartını taktığı halde aynı hatayı almaya devam ettim. Bende yeni ekran kartının takılmamasını,orijinal kartın tekrar takılmasını istedim. Teslim aldıktan sonra ilk açtığımda kendi ekran kartımı bilgisayarım sorunsuz gördü. Bende böylelikle ekran kartımın yanmadığını farkettim(çünkü yansaydı çalışmazdı.) Ertesi gün tekrar bilgisayarımı açtığımda yine baştaki hatayı almaya devam ettim. Şimdi size soruyorum eğer ekran kartım yansaydı bilgisayarı tekrar açtığımda çalışmazdı. Peki bu hata sizce neden kaynaklanıyor olabilir?

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba;
Ekran kartının takılı olduğu giriş de sorun olabilir. Ekran kartı üzerinde herhangi bir yanık belirtisi var mı?

4justice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba;
Ekran kartının takılı olduğu giriş de sorun olabilir. Ekran kartı üzerinde herhangi bir yanık belirtisi var mı?

Bilmiyorum ama bilgisayarcı arkasını açıp ekran kartını bile değişti yine olmadı.Herhalde ondan değildir

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Merhabalar,
hata kodu nedir? Paylaşır mısın?

4justice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,
hata kodu nedir? Paylaşır mısın?

Hata kodu yok.Yani bilgisayarımı bilgisayarcıdan ilk aldığımda ekran kartını görmüştü.Ertesi gün açtığımda sadece intel graphic kartını görüyor.Aygıt yöneticisine girdiğimde gizli olan aygıtlarda gözüküyor ama bu aygıt cihazınıza takılı değil diyor.Ama ekran kartı yanmış olsa bilgisayarcıdan ilk aldığımda hiç gözükmezdi.Ve ayrıca nvdia driver kurarken " aygıt algılanamadı " diyor

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Dostum Aygıt Yöneticisine girip, çift tıklayınca hata kodu yazacaktır onu demek istedim :)

4justice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum Aygıt Yöneticisine girip, çift tıklayınca hata kodu yazacaktır onu demek istedim :)

Ben gizli aygıtlardan kaldırmıştım şimdi gözükmüyor.Bilgisayarı kapatıp açtım geri gelmemiş,yok yani.Acaba biostan ekran kartı kapalı olmuş olabilir mi ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Merhaba;

Laptop.

Son düzenleme:

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Ben gizli aygıtlardan kaldırmıştım şimdi gözükmüyor.Bilgisayarı kapatıp açtım geri gelmemiş,yok yani.Acaba biostan ekran kartı kapalı olmuş olabilir mi ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Laptop.
Aygıt komple kaldırıldıysa görünmeyebilir... Tekrardan sürücüsünü yüklemeye çalışın...

4justice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aygıt komple kaldırıldıysa görünmeyebilir... Tekrardan sürücüsünü yüklemeye çalışın...

Ekran Kartıma uygun driver indirdiğimde şu hatayı alıyorum.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    62 KB · Görüntüleme: 1,219

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Ekran Kartıma uygun driver indirdiğimde şu hatayı alıyorum.
Bilgisayarcının eski GPU'nuzu takmasını istediğiniz söylemişsiniz... Acaba eski yani şuan takılı GPU'nuz donanımsal olarak arızalı olduğundan gözükmüyor olabilir mi? Zira yazılımsal arızalarda en azından bir hata kodu belirirdi...

4justice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarcının eski GPU'nuzu takmasını istediğiniz söylemişsiniz... Acaba eski yani şuan takılı GPU'nuz donanımsal olarak arızalı olduğundan gözükmüyor olabilir mi? Zira yazılımsal arızalarda en azından bir hata kodu belirirdi...

Yenisi taktığında da aynı hatayı aldığım için eskisini yani şuan takılı olanı tekrar takdırdım

4justice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Evet Winthruster sayesinde geri kurdum.Birde benim bir sıkıntım var.Bilgisayarımı ilk açtığımda hemen açılıyor ama kapatıp açmaya çalıştığımda açılmıyor.Sesler ve ışıkları geliyor ama ekran gelmiyor.O yüzden yeniden başlata basmadım..

Ekli dosyalar

• asda.JPG
    asda.JPG
    36.3 KB · Görüntüleme: 998

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Yeniden başlatı bir deneyin...

beratelald

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet Winthruster sayesinde geri kurdum.Birde benim bir sıkıntım var.Bilgisayarımı ilk açtığımda hemen açılıyor ama kapatıp açmaya çalıştığımda açılmıyor.Sesler ve ışıkları geliyor ama ekran gelmiyor.O yüzden yeniden başlata basmadım..
KARDEŞİM NASIL YAPTIN BANADA SÖYLERMİSİN RİCA ETSEM BENDE DE AYNI SIKINTI VAR SENİN HATALARININ AYNISI BENDE VAR