Laptop ekran kartı kırılması

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Mona

Üyecik
Tam bilmiyorum kırıldı mı ama mouse pad’in sol tafafına A harfine doğru bir ağırlık düştü. Ve ekran gitti çizik çizik oldu. Sonra Intel ekran kartına geçirdim driverları sildim nvdianın. Önerebileceğiniz bir şey var mı bu durum için acaba? Ekran kartı değişimi yapılabilir mi? Yoksa gitti mi artık?

İyi günler.

Fragger

Front-end Developer | [email protected]
Tam bilmiyorum kırıldı mı ama mouse pad’in sol tafafına A harfine doğru bir ağırlık düştü. Ve ekran gitti çizik çizik oldu. Sonra Intel ekran kartına geçirdim driverları sildim nvdianın. Önerebileceğiniz bir şey var mı bu durum için acaba? Ekran kartı değişimi yapılabilir mi? Yoksa gitti mi artık?

İyi günler.
LCD'nin kablosu yerinden çıkmış olabilir, garantiniz var mı?

Frosa

Dwayne Rock Johnson
Merhabalar,
harici GPU'nun düşürdüğünüz konumda olduğuna emin misiniz? Garantisi yoksa içini açıp bakmanızı öneririm. En azından görüntü kabloları oynamış olabilir...

VGA tipi lehim kullanılıyor ise ve laptop eski ise lehim çatlamış olabilir, ciddi bi sorun.

Benim bi kaç tahminim var :

-Dahili gpu ve ekran konnektörü arasındaki köprü zarar görmüş olabilir.

-ramlarinizde sorun olabilir.

###en ihtimal dahilinde olan ise ekran konnektörü ya ekran tarafında yada en muhtemel ihtimalle anakart üstünde zarar gördü. Bu durumda yeni bir konnektör lehimlenmesi gerekir.

Mona

Üyecik
Bilgisayar lenovo g710. Bilgisayarcıya götürmek istememe sebebim fazla anlamadığım için fazla para isteyince mecburen verecek olmam. Ne

Mona

Üyecik
Abiler kardeşler, teşekkürler yazılarınız için. Siz işin ehlisiniz. Ben beceremem bunları olan da gider. Götüreyim bilgisayarcıya. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için tekrardan.