Laptop ekran kartı görmüyor

Bu konuyu okuyanlar

EmreSimsek64

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarda normalde GT 840m ekran kartı var. ilk başta sorun oyun oynarken görüntüde kıpraşmalar, kırılmalar, değişik değişik görüntü bozukluklarıyla başladı daha sonra ekran kartını hiç görmemeye başladı. ben ekran kartının anakart bağlantısındaki lehimlerde sıkıntı olduğunu düşünüyorum. daha önce başına gelen, bir önerisi olan varsa yardımcı olsun lütfen

Ekran Alıntısı.PNG

Ahmet Emre Toraman

Profesör
Reaksiyon puanı
391
Ekran kartı sürücüsü güncel mi? Eğer güncelse DDU ile güvenli moddan sürücüyü silip yeniden yüklemeyi deneyin.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Gpu hatası. Isıtma ile yapılabiliyor. Bilgisayardaki bütün hava çıkışlarını bantla kapat. Ardından bilgisayarı aç ve biosa gir. Kapanmasını bekle. Soğumaya bırak. Soğuduktan sonra aç. Şansına olursa.

EmreSimsek64

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yazılımsal bir sıkıntı yok her türlü yolu denedim eski ve yeni win10 kurdum, ekran kartının eski ve yeni sürücülerini denedim olmadı, ısıtma işlemi biraz sıkıntılı geliyor kaş yapalım derken göz çıkarmayalım.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
yazılımsal bir sıkıntı yok her türlü yolu denedim eski ve yeni win10 kurdum, ekran kartının eski ve yeni sürücülerini denedim olmadı, ısıtma işlemi biraz sıkıntılı geliyor kaş yapalım derken göz çıkarmayalım.
Dediğimi yaparsan zarar vermessin hocam. Diğer türlü çok tehlikeli.

Reaksiyon puanı
16,118
fırınlama dışında bga yapılabilir ama onunda garantisi yok...
notebook fırınlama: