Laptop Ekran Kartı Değişir Mi ?

Bu konuyu okuyanlar

delipetro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anladım. türkiyede bulamaz mıyım hiç bir şekilde ekran kartını?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
Arkadaşlar packardbell notebook kullanıyorum.
Ekran kartım Intel HD Graphics 1792MB Oyunlarda fps sorunları yaşıyorum. Ekran kartımı değiştirmek istiyorum. Anakarta entegre olup olmadığını nereden anlarım?
İntel HD Graphics'ten kurtulmak için işlemcinizi çöpe atmalısınız. Çünkü o dahili ekran kartı (iGPU).

Erdal349

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben bir leptop almayı düşünüyorum Alicam leptobun performansı iyi gibi ama tek sıkıntısı ekran kartı biraz dandik gibi acaba değiştirebilir miyim diye merak ettimde bileniniz varsa yardımcı olabilir misiniz şimdiden teşekkür ederim

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
Merhaba arkadaşlar ben bir leptop almayı düşünüyorum Alicam leptobun performansı iyi gibi ama tek sıkıntısı ekran kartı biraz dandik gibi acaba değiştirebilir miyim diye merak ettimde bileniniz varsa yardımcı olabilir misiniz şimdiden teşekkür ederim

Hayır değiştiremezsin.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,734
Ekran kartinin MXM olmasi gerekiyor. Onun icinde baya para vermek gerekir.

Reaksiyon puanı
16,118
Dandiğe bak!

ozelseyhmus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar yeni üyeyim elimde Yeni Precision 5520 | Dell laptop var tam bir program cihazı fakat bazı oyunlarda bazen takılıyor ve oyunlarım yarıda kalıyor cihazımdam çoook memnunum sadece ekran kartı değişikliği yapabilirmiyim 2 ekran kartına sahibim
ilki: intel hd graphics p630
diğeri : nvidia quadro m1200
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

KimimLanBen

Asistan
Reaksiyon puanı
27
TABİKİDE DEĞİŞİR.

Benim Ekran Kartım 1 GB Dı Bilgisayarcıya Götürüp 2GB Taktırdım Ve Hiçbir Sorun Yaşamadım.

Reaksiyon puanı
16,118
2-3 bin tl bütçem var pubg mobile sorunsuz oynamak istiyorum bilgisayarımı değiştirmeden bu mümkün mü
Aliexpress'ten mxm kart alman gerek de maliyeti vergisi çok olur birde uyumlu mxm cart tipini bilmen gerek max termal gücü uygun mu? Cpu besler mi? Derdi var dell servisine danış şu sıralar çin'den bişey almak mumkun olmayabilir corono virusu nedeni ile.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
TABİKİDE DEĞİŞİR.

Benim Ekran Kartım 1 GB Dı Bilgisayarcıya Götürüp 2GB Taktırdım Ve Hiçbir Sorun Yaşamadım.
Senin laptobun ne? Eski ekran kartın neydi şimdiki ne? Merak ettiğim için sordum.

Reaksiyon puanı
16,118

Stalker06

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Laptopumun ekran kartı iyi değil oyun oynarken kasma yaşıyorum ekran kartını değiştirmek istiyorum ama laptop için ekran kartları ayrı mı oluyor bilmiyorum.
GIGABYTE Nvidia GeForce GT 730 2 GB 128 Bit DDR3 (DX11.2) PCI-E 2.0 Ekran Kartı (GV-N730-2GI)
Bu kart olur mu ?
hocam tümleşik değilse değişir ama aynısı ile değişir çünki mobil ekran kartları custom yani o laptop için üretiliyor sonuçta her laptopa uyacak şekilde üretilse bukadar ince laptopları hayal dahi edemezdik.

Mrs ZEYNEP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba,
Yazdıklarınızı okudum ve aslında kendimce bir cevap ta aldım. Anlaşıldığı üzere laptopların ekran kartı değişmiyormuş fakat güncel bir bilgi olması açısından ben de bir de şu şekilde sormak istiyorum.
Yeni bir laptop alacağım fakat bu laptop; bim, a101 gibi mağzalardan ortalama 2000 tl değerinde( hp, lenova gibi markalar ) işlemcisi AMD A9 gibi güzel bir işlemcisi olmasından dolayı almayı tercih ediyorum. Fakat işlemcisi ne kadar iyi olursa olsun ekran kartı yeterli gelmiyor bu sebepten garanti kapsabında olduğu süreçte yettiği kadar kullanmayı düşünüyorum sonrasında ise ekran kartı değişimi düşünüyorum. Bu mümkün müdür? Bu arada herhangi bir laptop henüz almadım önerileriniz nelerdir, yoksa direkt olarak toplama bilgisayar mı daha mantıklı olur.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,734
Merhaba,
Yazdıklarınızı okudum ve aslında kendimce bir cevap ta aldım. Anlaşıldığı üzere laptopların ekran kartı değişmiyormuş fakat güncel bir bilgi olması açısından ben de bir de şu şekilde sormak istiyorum.
Yeni bir laptop alacağım fakat bu laptop; bim, a101 gibi mağzalardan ortalama 2000 tl değerinde( hp, lenova gibi markalar ) işlemcisi AMD A9 gibi güzel bir işlemcisi olmasından dolayı almayı tercih ediyorum. Fakat işlemcisi ne kadar iyi olursa olsun ekran kartı yeterli gelmiyor bu sebepten garanti kapsabında olduğu süreçte yettiği kadar kullanmayı düşünüyorum sonrasında ise ekran kartı değişimi düşünüyorum. Bu mümkün müdür? Bu arada herhangi bir laptop henüz almadım önerileriniz nelerdir, yoksa direkt olarak toplama bilgisayar mı daha mantıklı olur.
PCI slotuna takanlar vardı, ama tam emin değilim.
@Muhammed Utku Cabir @Emir Aydın @İshak42 @EFI Shell @Allah’ın Kulu

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
MXM yoksa, BGA soket ise, BGA makinesi gereklidir. Ayrıca VBIOS'u BIOS'un içinde olduğundan VBIOS modlanmalıdır.

Beratduru

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Değişmez çünkü anakarta entegre. Ayrıca o bilgisayarı almanızı pek tavsiye etmiyorum :)
HP 15-DA2044NT Intel Core i3 10110U 4GB 256GB SSD 15.6" Fiyatı. Bunun değişir mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Değişmez çünkü anakarta entegre. Ayrıca o bilgisayarı almanızı pek tavsiye etmiyorum :)
HP 15-DA2044NT Intel Core i3 10110U 4GB 256GB SSD 15.6" Fiyatı. Bunun ki değişir mi

EwoksEndor

Doçent
Reaksiyon puanı
137
Eğer ekran kartı anakart üzerine birleşik üretilmişse değişim yapamazsınız.Ve düşük performansda ki laptopların ekran kartı anakarta entegreli üretiliyor.Sanırım sende değişim olmaz ama sen yine bir bilgisayarcıya göster açıp baksın.
Hayır değişir ama değmez çok meşakatli uygun pinlere sahip gpu cipini bulup bios upgrade yapıcak driver yükleyecek sonra oradaki gpu sökülüp büyük tabya sınıfı lehim makinası ile diger gpu lehimlenir ama çok pahalı ve her zaman sonuc veren bir iş olmadığı için tercih edilmez laptoptan daha pahalıya gelir ya yeni laptop veya masaüstü pc almanı tavsiye ederim

selchuk68

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende laptop var. 24 gb ram i7 ama ekran kartı gtx950m. bu ekran kartı değişri mi acaba?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Asus N752VX-GC212T İ7 işlemcili 24 gb ram laptopun ekran kartı gtx950m ve bu laptopun ekran kartı değişir mi acaba?