Laptop Almayı Düşünüyorum Önerileriniz

Bu konuyu okuyanlar

likable06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar arkadaşlar ben laptop almayı düşünüyorum.Birde sizlerin önerilerinizi almak istedim.Benim kafamda kısaca şöyle özetliyebilirim:

1.) İşlemcisi İntel olacak ve çift çekirdekli olacak
2.) Anakart(Seçim sizin iyi performans)
3.)Ekran kartı(Oyun oynamayı sevmem ama photoshop filan kullanıyorum 256 Mb sanırım yeter performans)
4.) Ram en az 2 gb
5.)Harddisk arşiv tuttuğum için harddiski yüksek rpm ise 7200'den aşağı olmasın(harddisk minimum 250 gb)
6.)Tv kartı istiyorum lapton için iyi kalitede olsun

Not: Fiyat olarak maksimum 1.500 ytl bunun altında fiyat olursada makbule geçer:) Değerli yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler;)

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Marka olarak buraya sıralayamam ancak Özellik olarak Neyi seçmen hakkında 1-2 birşey söyleyeyim. İşlemci Seçimin doğru C2D Bütçen yeterli olursa 2 Ghz'ten aşağısını alma Anakart genelde Firmalar İntel kullanıyor bu yüzden seçim şansın pek yok Ekran kartını kesinlikle Paylaşımsız almanda yarar var çünkü paylaşımlı ekran kartları Bilgisayarın Performansını olumsuz etkileyebiliyor tabi bu etkileme grafik çalışması yaparken ve oyun oynarken oluyor. Bazı Firmalar 256 yazıyor ancak gerçekte Ekran kartı değeri 8 Mb olabiliyor bu 256 Mb olayı Ram'den çalarak oluyor bunada dikkat Ram bencede yeterli Arşiv tutuyorsan bunu Laptop Hdd'sinde değilde taşınabilir Hdd ile yaparsan avantajın olur Çünkü Laptoplarda Kazara tüm arşivini Kaybedebilirsin. Rpm olarak 7200 aşağısı kesinlikle olmasın Tv Kartını PCMCIA olarak harici alabilirsin. Eğer Laptop'ı sık sık yanında bulunduracak ve de yürüyorsan hafif olmasınada dikkat etmelisin, Belli bir vakitten sonra Çekilmiyor çilesi

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
O Fiyata bu saydığın özelliker biraz zor.

teknobaycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
eğer alacaksan sony den şaşmayacaksın, yoksa asus... özellik ve dayanıklık bakımından da asus uygun...