Laptop açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

mehmetaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarımı normal bir şekilde kapatıp gittikten 2-3 saat sonra bilgisayarı açmak için güç düğmesine bastığımda fan 2-3 saniye çalışıp durdu. bilgisayarda elektrik var ama ekrana hiç ışık gelmiyor. Ram ve HDD yi değiştirdim ama yine açılmadı.Bios pilini çıkarıp taktım yine çalışmadı.Ancak Ram olmadan bilgisayarı açtığımda fan çalışıyor ama yine ekrana ışık gelmiyor. Batarya ve güç kablosunu da değiştirdim ama yine nafile... Bulunduğum yerde doğru düzgün bir teknik servis olmadığı için yardımlarınızı bekliyorum.

casper
intel core dio 1.86 işlemci
nvdia ekran kartı
conexant ses kartı
1gb ram

bybilal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
eğer ramsiz bilgisayarı çalıştırırken uzun biip sesi gelmiyorsa işlemcinde sorun var demektir işlem yapmıyor.batarya güç girişinde yani powerde sorun olabilir.

mehmetaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemci takılı değilken başlatmayı denedim ama bir değişiklik olmadı.Yine fan biraz dönüp gücü kesti.

mehmetaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Power derken power board dan mı bahsediyorsun? Çünkü hem adaptörü hem de bataryayı değiştirdim sonuç alamadım.

bybilal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ana kartın üstünde olan pc nin güç girişi.masaüstü pclerindeki sorunun aynısı oldu sende powerini değişeceksin içteki mekanizma.

mehmetaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevaplar için teşekkürler. Emin olmak için bir soru daha soracağım. Bataryasız sadece adaptör ile çalıştırdığımda elektrik geliyor,ve aynı batarya takılıyken olduğu gibi fan biraz dönüp duruyor. Bir de bataryayla güç kablosunu aynı anda taktığımda batarya şarz oluyor.
Bu söz konusu parçayı nerede bulabilirim. Tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı? Mümkünse güvenilir olsun,Artvin'de ikamet ettiğim için istetmek veya bilgisayarı göndermek zorundayım.

mehmetaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Flood yaptığımın farkındayım ama tecrübeli arkadaşlardan güvenilir bir teknik servis tavsiyesi istiyorum.