Laptop açılıyor ama görüntü gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

Esrsnmz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba

Acer 571g marka laptopu bugün açmaya çalıştığımda ekran LED’leri yanmasına, fanın çalışmasına rağmen ekrana görüntü gelmedi... internette yazan tüm teknikleri denedim... ısınarak kendi kendine kapanmasından... ram sökümü... harddisk sökümü... tüm donanımın sökülüp bataryanın çıkartılıp sıfılayarak açmaya çalıştım ama ne yaptıysam BİOS ekranını bile açamadım...

En sonunda hardiski söküp bios pilini çıkartım. Biosu sıfırladım. Hardiski takmadan açmayı denedim bu sefer ekrana görüntü geldi. Biosun da içine girebildim.. laptopu kapatıp hardiski taktım. Gene siyah ekran... hardisk bozuktur diye başka bir hardiskle denedim sonuç gene hüsran...

Kısacası hardiski takmadan bios pilini çıkartıp taktığımda ekrana görüntü geliyor. Ama hardiski taktığımda görüntü gelmiyor. Sorun ne olabilir ve çözüm önerileriniz nelerdir?

Şimdiden teşekkürler

Cruslan

Asistan
Reaksiyon puanı
91
çok ilginç bi durum piliniz sisteme güç veremeyecek kadar zayıflamış olabilir yada anakartta bir parça sorun yaratıp ekrana enerji gitmesine engel olmuş olabilir

---- Mesajlar birleştirildi ----

ekrana enerji yada görüntüyü yollayan hat hdd yerinden geçiyo yada o hat üzerindeki parçalar sorun yaratıyo olabilir

Son düzenleme:

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Hdd soketinde kısa devre var gibi. Servise verin cihazı.

Esrsnmz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
çok ilginç bi durum piliniz sisteme güç veremeyecek kadar zayıflamış olabilir yada anakartta bir parça sorun yaratıp ekrana enerji gitmesine engel olmuş olabilir

ekrana enerji yada görüntüyü yollayan hat hdd yerinden geçiyo yada o hat üzerindeki parçalar sorun yaratıyo olabilir

Batarya olmadan da açmaya çalışmıştım gene hüsran. Hardiski bağlamadan ekran açılıyor zaten bu yüzden başka bir hardiskle de denedim yine aynı hatayı verdi

Hdd soketinde kısa devre var gibi. Servise verin cihazı.

Bios menüde sabit disk için ahci ve ide diye seçenekleri vardı. Fabrika ayarı olarak ahci seçiliydi. Ayarı değiştirip ide yaptım bu sefer Windows başlama ekranına kadar açıldı ama mavi ekran hatası verdi. Bilgisayar düzgün başatılamadı diyip onarma ekranına geçiyordu. İşlemi iptal ettim. Bu hardiski gördüğü anlamına gelmez mi? Galiba mecbur iyi bir teknik servise götürmek zorunda kalacağım

Son düzenleme: