Laptop Açılıyor 5 saniye sonra kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

ufukseckinkorkut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar Dell Inspiron n5110 markalı bir laptop'ım var. 2-3 hafta önceye kadar sorun yoktu. Sonra bi sabah kalktım ve pc'yi açayım dedim. Sonra güç ışığı yandı fanlar çalıştı ve birkaç saniye sonra pc kapandı. Ve usb leri çıkartıp denedim açıldı. Yarın oldu usb leri çıkarttığım hâlde pc açılmadı. Bu seferde dvd yerini çıkarttım açıldı. Ama yarın bu da işe yaramadı. Format attım fakat yine de aynı. Güç ışığı geliyor fanlar çalışıyor 5 saniye felan sonra kapanıyor. Sizce sorun ne ? Lütfen yardım edin çıldıracam yoksa ?
Cevaplarınızı bekliyorum

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Bu sorun devam ederken format atabildin mi ?

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Bilgisayarının şase yapmasına sebeb olacak bişeyler yaptın mı peki ?

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Biraz araştırma yaptım ve sizin cihazı bataryasız kullanıyo olmanız galiba bazı sorunları tetiklemiş.
Bazı kullanıcılar elektrik akımında ki ufak dalgalanmaların kondansatörleri bozdugunu ve bu yüzden leptobun acıldıktan hemen sonra kapandığını söylemiş, kimisi ise anakartının zarar gördüğünü.
Yalnız şöyle bir durum var siz bu sorun halihazırda devam ederken format atabiliyosunuz, yani anakartınızın üzerinde herhangi bir bileşen bozulsa böyle bişeyi yapamazdınız yahut sorun çok başka yerlerde.
Bu çelişki kafamı karıştırdı, araştırmaya devam edicem ve umarım diğer kullanıcılarda bi gözden geçirirler. :)

ufukseckinkorkut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Biraz araştırma yaptım ve sizin cihazı bataryasız kullanıyo olmanız galiba bazı sorunları tetiklemiş.
Bazı kullanıcılar elektrik akımında ki ufak dalgalanmaların kondansatörleri bozdugunu ve bu yüzden leptobun acıldıktan hemen sonra kapandığını söylemiş, kimisi ise anakartının zarar gördüğünü.
Yalnız şöyle bir durum var siz bu sorun halihazırda devam ederken format atabiliyosunuz, yani anakartınızın üzerinde herhangi bir bileşen bozulsa böyle bişeyi yapamazdınız yahut sorun çok başka yerlerde.
Bu çelişki kafamı karıştırdı, araştırmaya devam edicem ve umarım diğer kullanıcılarda bi gözden geçirirler. :)
Teşekkür ederim lütfen en kısa sürede bulmaya çalış her şey için sağol

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Uzun süre bataryasız kullanımlarda laptopların anakartlarında besleme sorunlar oluyor iyi bir laptop tamircisine götürüp ne sorun var baktırmanda fayda var..

ufukseckinkorkut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Daha sonra da aynı sorun için bazı şeylere baktım genel sorun anakart üzerinde, bilen birilerine tamir için çok bişey istemezler ama çoğu servis anakartın öldüğünü iddia edecektir emin ol :D
Abi o zaman biraz para ayarlayıp götüreyim bilgisayarcıya diyelim ki tamir etti ben oyun açınca pc kapanıyor tamir ederse oyunda oynatır mı ? sağol bu arada

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Yani tamirciye götürdüğünde sorun neyse halleder, adam akıllı yaparsa sana tekrar sorun çıkarmaz