Laptop açılırken fan error hatası veriyor. Ne yapmalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

TR_Asker

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Arkadaşlar soruda da belirttiğim gibi çok iyi olmasa da iş gören bir notebook var elimde ve 1 seneden fazla kullanırım sıkıntı yaşamıyordum ama son 1 haftadır fan error hatası verip kapatıyor her seferinde aynısını verince bende esc space tuşuna basarak erteleyip windowsu başlatıyordum sonra çok bilmiyorum ama cpu çalışmıyor sanırım çünkü notebook baya ısınıp kendini kapatıyor. İnternetten baktım da hep pc toplayanlar böyle sorun yaşamış benim tarzımda sıkıntı yaşayana denk gelmedim ve forumda paylaşmak istedim
Sizce ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim..

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Merhabalar,
büyük ihtimal ya fan, ya da fanın bağlandığı soket veyahut fan kablosu arızalı... Eğer bu işlerden anlamıyorsan teknik serviste değiştittirebilirsin... Ayrıca çalışmayan CPU değil, CPU fandır...

İyi Forumlar...

TR_Asker

Asistan
Reaksiyon puanı
37
öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim yukarıda da belirttiğim gibi bilgisayarları telefon kadar anlamıyorum garantisi çoktan geçti eski toprak fakat yeni pc alana kadar idareten kullanayım diyorum buradaki bilgisayarcılardan birine verip tamir ettireyim öyleyse tekrar ilginiz için teşekkür ederim sağolun

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Arkadaşlar soruda da belirttiğim gibi çok iyi olmasa da iş gören bir notebook var elimde ve 1 seneden fazla kullanırım sıkıntı yaşamıyordum ama son 1 haftadır fan error hatası verip kapatıyor her seferinde aynısını verince bende esc space tuşuna basarak erteleyip windowsu başlatıyordum sonra çok bilmiyorum ama cpu çalışmıyor sanırım çünkü notebook baya ısınıp kendini kapatıyor. İnternetten baktım da hep pc toplayanlar böyle sorun yaşamış benim tarzımda sıkıntı yaşayana denk gelmedim ve forumda paylaşmak istedim
Sizce ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim..

Merhaba,

Fan değişmesi gerekiyor. Marka/model nedir?

TR_Asker

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Bunlarda klasik sorun bu. İçinde 2 adet fan var. Yağlı kontak sprey ile temizleyip yağlarsan sorunun çözülecek.
İlginiz için teşekkürler sprey yok ama içini açarsam birşeyler yapıcam tekrar teşekkürler