Laptobumun içine cd kaçtı

Bu konuyu okuyanlar

lhknl21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar çok acil yardımınıza ihtiyacım var.Laptobumun içine cd kaçtı.Cd yi normal taktım mı bilmiyorum tam o sırada arkadaşla konuşuyordum.Cd yi taktım.Baktım çalışmıyor cd yi çıkarayım dedim.Açtım ve içi boş.Biraz bakındım cdroomun içine cd girişinin çok az üstünde tam cd lik yer var cdim orda mı bilmiyorum ama ordan girebilme ihtimalı çok düşükte olsa var.Ne yapmalıyım bilgisayarı direk servise mi vermeliyim bu cd bir sorun çıkartırmı.Heralde bir ilki başardım googleda arıyorum yok :((

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Cdyi kızağa takmadınız mı cdyi oraya sokmak da iyiymiş.

Fenerle felan bi bakmak lazım belki takmamış olabilirsiniz.

lhknl21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cdyi kızağa takmadınız mı cdyi oraya sokmak da iyiymiş.

Fenerle felan bi bakmak lazım belki takmamış olabilirsiniz.

tamam komik bir olayda şuan ciddi sorunum var dalga geçmeniz hoş değil. cd yi normal olarak yerine taktım itekledim normal bir şekilde girdi gibi geldi herneyse cdnin üstünde yazanları biliyordum hertarafı aradım cd yok yani girdiğine emin gibi birşeyim.Bu cd bilgisayarıma zarar verirmi .Teknik servise götürsem kullaıcı hatası diyecek ne yapmalıyım (şimdi fenerle bakıcağım.)

KlpRnS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşların CD yi çıkarmış olmasın?

eSa

Müdavim
Reaksiyon puanı
352
Bazı notebookların altında sürücüyü çıkartmak için bir vida oluyor. Eğer varsa bunu sökerek sürücüyü çekerek komple dışarı çıkartabilir ve içine bakabilirsin.

laptop-disassembly-guide-03.jpg

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Benim dalga geçtiğim yoktu, neyse kolay gelsin...

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Bazı notebookların altında sürücüyü çıkartmak için bir vida oluyor. Eğer varsa bunu sökerek sürücüyü çekerek komple dışarı çıkartabilir ve içine bakabilirsin.

laptop-disassembly-guide-03.jpg
bazen o vida klavyenin altında oluyor (benim öyle) sürücüyü çıkarmak içi klavyeyi sökmeniz gerekiyor [MENTION=337131]lhknl21[/MENTION] eminseniz cdnin içeride olduğuna cımbızla bir kurcalayın oraları olmadı laptop kapalıyken! (buraya dikkat açık halde hddye zarar verebilrsiniz) sürücüyü açın ve hafif sarsarak sesi kontrol edin mutlaka kendini belli edicektir o hafif hafif sarsarak çıkarabilirsiniz sanırım ama çok sarsmayın hddye zararı olmasın

lhknl21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tüm herkese teşekkür ederim kaçan yeri zarla zorla buldum sonra çok hafif bıçakla kaldırdım salladım çıktı herkese teşekkürler.