Laptobumda bir sorun mu var ?

Bu konuyu okuyanlar

RedTM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Selamün Aleyküm Öncelikle arkadaşlar ;
acer v15 nitro (vn7 571g 52zy) isimli laptobu bimeksten 3 yıl ekstra garanti ile aldım hızlıca cihazın sistem özeliklerini söyleyeyim;
intel i5 5200U 2.2GHz turbo 2.7Ghz
8GB Ram
1TB HDD 5400Rpm
Win 10 64Bit Home Single Laugnage
1080p Ekran
Nvidia GeForce 4 GB GTX950M (ekran kartını gördüğümde GDDR5 zannetmiştim sevindim iyi kart diye ama DDR3 bellekliymiş :/ işlemcinin bant genişliği yüzünden bu sanırsam)

Bu sistem ile GTA 5 rahat oynamam gerekir (bkz. : GTA 5'i Bu Sistem Bile Kaldırıyor! - ShiftDelete.Net ) bu konuda adam o bilgisayar ile 30 FPS akıcı bir şekilde oynuyor gel gelelim ki ben bu yukarda bahsettiğim bilgisayarla oyuna girerken ''İşlemcin oyunun talep ettiği minimum hıza sahip değil, oyunda sıkıntı çıkabilir diyor '' açıyorum oyunu bu arada oyunda GTX950M seçili Bilgisayar Performansta açıyorum herşeyi low'a aldım 1080p'den düşürdüm oyunu akıcı değil ya anlamadım garip bir kasma tarzı bir şey var ileri basıyorum araçla iken sağa basıp bırakıyorum araba bir kaç sn daha sağa gidiyor nedir bu rezillik lütfen yardımcı olun :(

Son düzenleyen moderatör:

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Şimdi kardeş. Bir ara aynı sorunu yaşamıştım. Benim pcde rahat rahat oyunu kaldırıyordu. ayarları olduğu gibi bıraktım. Oyuna girdim.
Sağa basıyorum 10 saat sonra algılıyor yok ateş etmiyor vb. Oyunun orjinalse sil tekrar kur. Crackli ise windows 10'a geçip bir dene istersen. Ben sorunu böyle çözmeyi başarabildim.

RedTM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Şimdi kardeş. Bir ara aynı sorunu yaşamıştım. Benim pcde rahat rahat oyunu kaldırıyordu. ayarları olduğu gibi bıraktım. Oyuna girdim.
Sağa basıyorum 10 saat sonra algılıyor yok ateş etmiyor vb. Oyunun orjinalse sil tekrar kur. Crackli ise windows 10'a geçip bir dene istersen. Ben sorunu böyle çözmeyi başarabildim.
Windows 8.1 Home Slden Win 10 Home Slye geçtim dediğim gibi birde o ikinci ekran kartı felan seçili GTX950m

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Windows 8.1 Home Slden Win 10 Home Slye geçtim dediğim gibi birde o ikinci ekran kartı felan seçili GTX950m
bilmiyorum ama şınıda bilmeni istiyorum. Bilgisayarında hiçbir sıkıntı yok kardeşim

RedTM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bilmiyorum ama şınıda bilmeni istiyorum. Bilgisayarında hiçbir sıkıntı yok kardeşim
Eminmisin ya işlemci ? gta minimum Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) İşlemci istiyor benim ki 2.2 Ghz Turbo 2.7 Ghz ondan olabilirmi acaba bir değişik ya :(

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
sürücülerin güncel olduğuna emin miyiz?

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Eminmisin ya işlemci ? gta minimum Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) İşlemci istiyor benim ki 2.2 Ghz Turbo 2.7 Ghz ondan olabilirmi acaba bir değişik ya :(
alakasız benimki 1.60 gnz açıo hıghda

teknopower

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Kardeşim bendede oldu öyle bir problem. Bende Nvidia GeForce 840M vardı. Sürücüleri güncelledim full grafiğe yakın açıyorum kasmıyor öyle diyim.

Proton

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Küçük bir fikrim var,belki leptobunuz performans modunda değil de,tasarruf modundadır,performans moduna alarak işlemcinizin yüksek bir frekansta çalışmasını sağlayabilirsiniz,eğer performans modundaysada görev yöneticisinden işlemcinizin hangi frekansta olduğuna bakın derim.. 2.40 tan çok frekansta olmadigi icin sorun yapiyordur belki..

RedTM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Küçük bir fikrim var,belki leptobunuz performans modunda değil de,tasarruf modundadır,performans moduna alarak işlemcinizin yüksek bir frekansta çalışmasını sağlayabilirsiniz,eğer performans modundaysada görev yöneticisinden işlemcinizin hangi frekansta olduğuna bakın derim.. 2.40 tan çok frekansta olmadigi icin sorun yapiyordur belki..
Performansta olduğuna eminim bir bakarım arkadaşımın laptopu bayadır üstünde uğraşıyorum temiz win 10 yükledim sonra en güncel nvidia sürücüsünü kurdum ordan hatta oyunu optimuma ayarlıyorum gene bu sorun, 2.2 Ghz normalde turboda 2.7 ghz işlemci görev yöneticisinde 2.60lara fln cıkıyor iniyor :/

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
-Mesajları okumadım.-

En son sürüm DirectX sürücüsünü indirdin mi?

RedTM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar uzun süredir cevap veremedim işlemcin 2 çekirdekli imiş sanal 4 bundan kaynaklı olabilir diyeceğim ama internette aynı işlemci ve daha düşük grafik kartıyla 30 fps de akıcı oynayan adamlar var 768p'de anlamadım gitti bu saçmalık nedendir lütfen işin ehli adamlar cevap verebilirler mi oyun oynayamıyorum ya :(

cimentaha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
acer nitro 5 i7-16gb-256gb-1050ti-1tb- versiyonunu yaklaşık 1 ay önce hepsiburadadan 5000tlye aldım. win10 yükleyip bios ve driverlar dahil bütün güncellemelerini yaptım fakat ekran kartını hafif zorlayacak hehangi bir uygulama veya oyunda ekran donup öylece kalıyor kapatmak-resetlemek zorunda kalıyorum. bu sorundan dolayı garantiye gönderdim fakat donanımsal bir sorun olmadıgını ve yazılım güncellemelerini yaptıklarını söyleyip geri gönderdiler sorun halen devam ediyor. Bu sorunla karşılaşan var mı

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
laptop alma işlemci çöp oluyor 2009 da hp dv2 1110 et laptop aldım işlemci amd 1.6 ghz (bu kadar kötü işlemci mi olur lan dedim)

tanselya

Asistan
Reaksiyon puanı
27
İşletim sistemini, driverlarını güncel tut. Bilgisayarında arka planda çalışan gereksiz bütün programları kapat. Oyunu silip tekrar kur. Düzelmemesi için yazılımsal veya donanımsal büyük bir sorun olması lazım o sistem için.

Son mesajlar