Laoptop ekran kartı sorunu nvidiayı görmüyor(kullanmıyor) intel hd graphic kullanıyor

Bu konuyu okuyanlar

Beterиetor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S.a arkadaşlar, laptopu alalı 2,5 sene civarı oluyor eskiden bi sorun yoktu uzun zaman oyun oynamadım, son zamanlarda 3-4 tane oyun indirdim ama acayip derece donuyor ve low ayarda oynamam gerekiyor donmaması için, [1] bende girdim aygıt yöneticisine baktım intel hd graphic ve nvidia gt540m yazıyor nvidia düzgün çalışıyor diyor, [2] ekran çözünürlüğünden girip çözünürlüğü seçtiğimiz yani 1366x felan yazan yerin üstündeki şeye tıklayınca yine intel hd graphic görünüyor bide son çare, [3] dxdiag'a bakayım dedim ve gene intel hd graphic yazıyor, [4] en son olarak nvidia denetim masasından 3d ayarlar bölümünden yüksek performanslı nvidia işlemcisini seçiyorum uygula diyorum reset atıyorum yine olmuyor program seçme bölümünden oyun seçiyorum yine olmuyor, PhysX yapılandırmasından gt540m yi seçiyorum yine olmuyor ek olarak son driver güncelleme 327 de indirdim yine olmadı yani bir türlü çözüm bulamadım yardımcı olursanız çok sevinicem vallahi gına geldi.

Resimler;

[1]

qhk7.png

[2]

etpy.png

[3]

etpy.png

[4]

w9zq.png

Beterиetor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3. resmi yanlış koymuşum arkadaşlar ;
64lx.png

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Laptopunuzun güç ayarlarını yüksek perofrmans olarak seçin. Bu resimden girdiğiniz ayarlardan, program ayarlarına girin, açılan pencereden ekle butonuna tıklayın, oynamak istediğiniz oyunu seçin, daha sonra bu program için tercih edilen grafik işlemciyi seçin, yazılan yerden yüksek performanslı ekran kartını seçin, ve kaydettiğiniz oyuna girin..

w9zq.png

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
BIOS'tan bunun ayarı yoku mu? Intel grafik işlemci devre dışı bırakılabilir.

Beterиetor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dedikleriniz aynısını daha önceden denemiştim fakat olmadı :(

BLACKPOWERTURBO

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
sorun sürücüden kaynaklaniyor eski sürücülerden birini kur yeni çikan sürücüler nedense bu 500 serisinde doru düzgün çalişmiyor yada tam destek
vermiyor hata yokmu varmi beli bile degil ekran karti leptoplardada zaten ekran karti kendisi devreye giriyor veya sen seçiyorsun
intel degilde ben direk ekrana yanliş hatirlamiyorsam nvıdia kartla görüntü veriyordu(leptopta) yani entegre kulanmiyordu bu ilk sürümlerde
felan vardi yada bende vardi böyle bişey pek mümkün degil ama işte bende öyledi ilk sürücüde hatta bazi özelikler kaldirildi felan nvıdia denetim
masasindan felan neden yaptilar anlam veremedim kart yok gibi bişey bu entegre grafik işlemciler yüzünden optimus olayi zaten bek sevmiyom
nvıdia kartlardada zaten kulansan hep diyelim sadece mhz düşük olarak o halde windows kulansan entengre olmasa
fazla ısınmada olmaz zaten oyun açilincada mhz gerektigi kadar artiyor olmasi gerekende bu zaten ama nedense buna destek vermiyorlar
sürücü olarak veya bir bildikleri vardir

nailevren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar aynı sıkıntı bendede var.dxdiag a girdğimde intel hd graphics 4000 cıkıyor orayı nasıl değiştirecem bilemiyorum...driver güncelledim,silip tekrar yükledim ama olmadı...ayrıcada aygıt yöneticisinden devredışı bıraktım ama olmadı

araz06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hemen hemen aynı sorun bendede war yalnız bende aygıt yöneticisinde de nvıdıayı görmüyor Yani görüntü bağdaştırıların da sadece Intel(R) HD Grapgics 3000 çıkıyor. daha önce de böyle birşeyle karşılaştım garantiye gönderdim 19 iş günü içinde orada format atıp gönderdiler. Şimdi tekrar yollamak istemiyorum çünkü yeni geldi garantiden ses yüzünden bir kez daha gönderirsem bunun içinde kafayı yicem... Lütfen yardım edin arkadaşlar..

kvncftmmgms

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu sorunu yaşayan arkadaşlar bilgisayarlarınızda nvidia optimus özelliği var yani yüksek performans isteyen uygulamalarda nvidia kullanır ama düşük performans isteyen uygulamalarda intel kartını kullanır (mesela ekranı aydınlatma yada oyun oynama) bu sorunu çözmek için nvidia denetim masasından 3D'ye gelin ve yüksek performansı seçin umarım sorununuz düzelir

guven3181

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar pes 14 dosya konumunu açın --data-- klasörüne girin ve ---dt17.cpk--- silin olay bitmiştir..
bende sizler gibi oldukça çok araştırdım muhtemelen sizde yazan çok şeyi denemişsinizdir denediklerinize ek olarak bunu yapın ve settingse yüksek performanslı nvidia ile giriş yapın vee ;))

İBRAHİMABİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptopunuzun güç ayarlarını yüksek perofrmans olarak seçin. Bu resimden girdiğiniz ayarlardan, program ayarlarına girin, açılan pencereden ekle butonuna tıklayın, oynamak istediğiniz oyunu seçin, daha sonra bu program için tercih edilen grafik işlemciyi seçin, yazılan yerden yüksek performanslı ekran kartını seçin, ve kaydettiğiniz oyuna girin..

w9zq.png
nasıl oluyor vidyosu varmı yoksada atabilirmisn

tarik-_-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
valla kardeşım aynı sorun bende de var bende ki de h36st ati radeon hd 5650 serisi inteli görüyor atiyide görüyor ama sanki intel çalışıyor ati kurulumu yapmak istediğim zaman windows 7de siyah ekran hatası aliyordum şu anda güncelle dedigım zaman surucunuz guncel diyor fakat oyunlar açılırken menüler hd kalitesinde ama oyuna girince o kaliteden eser kalmior 1366-768 high oynamama rağmen çözüm bulamadım sen buldu isen yaz..

Appi40

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de bu sorun olusmaya basladı yok mu bi cozum yolu bunun ?