Kurulu Bir Programı ve Dosyaları Sistemden Tamamen Silmek

Bu konuyu okuyanlar

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Arkadaşlar merhaba,

Herhangi bir programı denetim masası üzerinden Ekle/Kaldır kısımından kaldırdığımızda bir sürü dosya kalınıtsı kalıyor ve tamamen silinmiyor. Sistem üzerinden bunları tamamen nasıl silebilirim? Geri dönüşüme attığımız dosyaları sildiğimizde sistemden tamamen silinmiş oluyor mu? Eğer olmuyorsa onun için neler yapılabilir?

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Eğer yazılımı sildikten sonra kalıntı kalmasın istiyorsanız, "Uninstaller" diye adlandırdığımız yazılımlara ihtiyacınız olacak. Benim önerim Revo Uninstaller.

Diğer sorunuzun cevabı ise, hayır. Geri dönüşüme atıp sildiğiniz dosyalar tamamen yok olmaz ve geri getirilebilir. Bunu önlemek için "File Shredder" denilen yazılımları kullanmalısınız. Öneri veremeyeceğim zira ben bu tarz programları hiç kullanmadım.

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Eğer yazılımı sildikten sonra kalıntı kalmasın istiyorsanız, "Uninstaller" diye adlandırdığımız yazılımlara ihtiyacınız olacak. Benim önerim Revo Uninstaller.

Diğer sorunuzun cevabı ise, hayır. Geri dönüşüme atıp sildiğiniz dosyalar tamamen yok olmaz ve geri getirilebilir. Bunu önlemek için "File Shredder" denilen yazılımları kullanmalısınız. Öneri veremeyeceğim zira ben bu tarz programları hiç kullanmadım.
Teşekkürler :)