Küpe Taktıracağım Nelere Dikkat Etmeliyim

Bu konuyu okuyanlar

yusuf232

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
7
Küpe takıcam nerden takıcam? Nerden kulağımı deldirecem? Ve ucuz küpeyi nerden bulacam?Nelere dikkat etmeliyim? (ERKEĞİM YAŞ 16)

yusuf232

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
7
kulağını donduruyor sonra da küpeyi takıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

tabi ki satan yerler deldiriyor ama kuyumcular deldirmez
Hocam Nereye gidicem ben deldiren yerler diyorsunda deldiren yerler neresi? Bir de ben kulağın 1. lobunu yani kulak memesini deldiricem ne kadar fiyatı biliyor musun?

İzmirdeyim bu arada

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Bu işi bazı kuyumcular yapıyor. Öyle bir kuyumcu bulamazsan Sağlık ocağına git. En güvenlisi de o olur. (Mikrop kapma riski var) Küpe de zaten kuyumcudan alınır. Bir süre alıştırma küpesi takıyorlar. Altın dışında küpe kullanma. Pas, mikrop, ileride sorun olabilir.

yusuf232

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
7
Bu işi bazı kuyumcular yapıyor. Öyle bir kuyumcu bulamazsan Sağlık ocağına git. En güvenlisi de o olur. (Mikrop kapma riski var) Küpe de zaten kuyumcudan alınır. Bir süre alıştırma küpesi takıyorlar. Altın dışında küpe kullanma. Pas, mikrop, ileride sorun olabilir.
Hocam Altın küpe ne kadardır?

Ben çelik ucuz bi küpe takmayı düşünüyordum olmaz mı?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Fiyatları bilmiyorum. Küpeye göre değişir tabii ki. Gerçek paslanmaz çelik bulursan olur.

yusuf232

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
7
Son düzenleme:

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Kavgalarda birisinin parmağı takılırsa kulak memesi gider. Bilgin olsun. (Kız kardeşlerim küpe kullanıyor) Paslanmaz çeliğin bileşimi yazar üzerinde veya etiketinde. (Chrome Vanadium)

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Tabanca yerine intraket tercih et. Metal küpe yerine düz çubuklu titanyum al. Eczane, kuyumcu yerine tattoocularda yaptır.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121

bunu izle Fırat küpe taktırdı...

Son düzenleme:

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
Kavgalarda birisinin parmağı takılırsa kulak memesi gider. Bilgin olsun. (Kız kardeşlerim küpe kullanıyor) Paslanmaz çeliğin bileşimi yazar üzerinde veya etiketinde. (Chrome Vanadium)
Parmagi nereye takilirsa?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
18/10 krom-nikel yüzükler yankeski ile kesilmiyor delinmesi de zor.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
Hocam Nereye gidicem ben deldiren yerler diyorsunda deldiren yerler neresi? Bir de ben kulağın 1. lobunu yani kulak memesini deldiricem ne kadar fiyatı biliyor musun?

İzmirdeyim bu arada
Aslında kuyumcular haricinde hani o sus filan satan yerler vardi da adini hatırlamıyorum ama erkek oldugun icin sende yapmazlar en iyisi bulursan kuyumcuya git yani izmirdesin buyuk sehir ora xd bu arada mıknatıs taktırsan daha iyi ya da hic takma cunku caiz degil diyorlar xd

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
grezimonk hurafe onlar diye biryerlerini yırtıyor ona göre dövme,küpe caiz onda dövme,küpe yok.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ikisine de param yok zaten İzmir'liyim küpem,dövmem yok...

Reaksiyon puanı
5,172
Zamanın modalarına çok takılmamak gerek. Nasıl seksenlerde yada doksanlarda gömleği yarıya kadar açan insanlar günümüzde apaçi ilan edildiyse aynı şekilde saçların yanlarını 7 numaraya vurduran yada küpe takan erkeklerde bir müddet sonra apaçi ilan edilecek bundan eminim. Saçların yanlarını kazıtmak yada küpe takmak yakışmıyor erkeğe bana göre küpe istisana olarak geniş yüz yapısına sahip olan erkeklere yakışabiliyor ancak bazıları sadece havası olsun(!) yada herkes takıyor mantığı ile hareket ederek takıyor.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Erkeğe kadın kılığına girmek veya özenmek, ve kadına da erkek kılığına girmek caiz değil. Küpe öyle bir özenti uyandırıyorsa, o zaman caiz değil. Bazı madenler de (Altın mesela) erkekliği etkiliyormuş. İpek için de öyle geçiyor. Ülkenin farklı yörelerinde de küpe takan erkekler farklı algılanabilir. Birileri peşinize takılabilir. Yöresel adetlere dikkat etmeli.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Erkeğe kadın kılığına girmek veya özenmek, ve kadına da erkek kılığına girmek caiz değil. Küpe öyle bir özenti uyandırıyorsa, o zaman caiz değil. Bazı madenler de (Altın mesela) erkekliği etkiliyormuş. İpek için de öyle geçiyor. Ülkenin farklı yörelerinde de küpe takan erkekler farklı algılanabilir. Birileri peşinize takılabilir. Yöresel adetlere dikkat etmeli.
- Erkek saçını uzatamaz
- Kadın sigara içemez
- Erkek küpe takamaz
- Kadın pantolon giyemez
- Erkek parfüm sıkamaz
- Kadın arada süremez.

Bırakacaksınız bu işleri.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Sen istersen etek giyip gez. Benim için sorun olmaz. Burnuna da küpe takabilirsin. Hoş görülüyümdür.