Külüstürüm Öldü mü ?

Bu konuyu okuyanlar

elioxxi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar. Yıllardır kullandığım Grundig marka bir laptop’um var. Kendisiyle bir çok badireler attırdık parçası değişti klavyesi söküldü pili bitti vs...
Bugün oyun oynuyordum ve bilgisayarım herzamanki takılmalarından birini yaşadı ekran vardı ama hiçbir şey hareket etmiyordu. Ben de her böyle olduğunda fişini çekip takıyordum. Sanırım bu onu yıpratmış ve bugün çektim. Baktım çok ısınmış. Aradabir yaptığım gibi arka kapağını açıp fanını temizledim kapattım ve dışarıya çıktım.2 saat sonra eve geldiğimde ve bilgisayarımı açmaya çalıştığımda açılmadığını farkettim.

Power tuşu bir işe yaramıyor. USB tuşunun ışığı yanıyor, pilini takınca şarj oluyor ışığı yanıyor ama bilgisayar açılmıyor. Sizce anakartı ölmüş ve bana veda mı etmiştir yoksa çözülebilir bir şey midir ? Babam elektrikçi ama o da anlamadı nerden anlasın tabi.
Baya hüzünlüyüm.. İyi forumlar

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
merak ettim külüstürün sistem özelliği ney ?

elioxxi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merak ettim külüstürün sistem özelliği ney ?

Açılmadığı için bakamıyorum ve hatırayamıyorum ama i3 dü 2.4 Ghz 180GB ( daha fazlaydı yaşım küçükken bozuk diye tamirciye götürdüm bununla değiştirip para aldılar :( ) Ekran kartı da Nvidia 520 idi sanırım.
Ama kaldırmaz dediğin oyunları kaldırırdı... Ve 4-5 kere üstüne soda kola su dökmüştüm dayanmıştı

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
Açılmadığı için bakamıyorum ve hatırayamıyorum ama i3 dü 2.4 Ghz 180GB ( daha fazlaydı yaşım küçükken bozuk diye tamirciye götürdüm bununla değiştirip para aldılar :( ) Ekran kartı da Nvidia 520 idi sanırım.
Ama kaldırmaz dediğin oyunları kaldırırdı... Ve 4-5 kere üstüne soda kola su dökmüştüm dayanmıştı
1 kere döküldüğünde insan ders çıkarır 2. kere döküldüğünde hade neyse insansın sonuçta ama 4-5 kere dökülmesi pc nin sahibinin sorumsuz ve umursamaz olduğunu gösteriyor cnm ve sistemin aslında oldukça iyi eski meski değil ve onu birkaç kere yaktıysan adı üstüne yanmış anakartı değiş .
Mesaj otomatik birleştirildi:

fişi çekip takmak zaten ... kasa olsa hade neyse laptop olsa bence sen onu tamirciye götür fakat professionel bir tamirciye .

elioxxi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 kere döküldüğünde insan ders çıkarır 2. kere döküldüğünde hade neyse insansın sonuçta ama 4-5 kere dökülmesi pc nin sahibinin sorumsuz ve umursamaz olduğunu gösteriyor cnm ve sistemin aslında oldukça iyi eski meski değil ve onu birkaç kere yaktıysan adı üstüne yanmış anakartı değiş .
Mesaj otomatik birleştirildi:

fişi çekip takmak zaten ... kasa olsa hade neyse laptop olsa bence sen onu tamirciye götür fakat professionel bir tamirciye .
Götürdümve külüstürüm bana bir şaka yapmış. Biliyordum dayanacağını aslında Antalya sıcağına bile dayandı yani. Açma tuşu bozulmuş sadece

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
Götürdümve külüstürüm bana bir şaka yapmış. Biliyordum dayanacağını aslında Antalya sıcağına bile dayandı yani. Açma tuşu bozulmuş sadece
dünyanın en dayanıklı pc si mi ne bu xd

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
Biz dükkan yıkarken hortumu yanlışlıkla üstüne dökmüştük hala çalışıyor sağlam
yıkarken dedin ya ben onu dükkanı yıkarken yani yıkmak anlamında anladım sonra baktım hortumlu mortumlı şeyler daha yeni jeton düştü :D

Reaksiyon puanı
390
Kardeş bi dahaki sefere sabunlu su ile yıka bakalım çalışacak mı?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
bulaşık deterjanı mintax kullan iyice durula kurut bişey olmaz.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982